Головна Економіка ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ» СПРЯМОВАНЕ НА ПЕРСПЕКТИВУ

ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ» СПРЯМОВАНЕ НА ПЕРСПЕКТИВУ

Під час зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, народний депутат України Михайло Бондар, лідери шахтарських профспілок – Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин і Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Віталій Оніжук напередодні дня покровительки гірників Святої Великомучениці Варвари підсумували здобутки року, що минає, та поділилися думками про перспективи вугільної галузі краю.

З листопада ДП «Львіввугілля» працює без державної фінансової підтримки, з серпня по листопад зарплати працівників зросли на 40 відсотків, а відтік кадрів, що розпочався через низький рівень зарплат, зупинено. Більше того, є напрацьоване позитивне сальдо у ДП «Держвуглепостач», а іноземні постачальники готові брати участь у тендерах на придбання обладнання для прибузьких шахт. Про це повідомив масмедіа Олег Акімов. Також є реальні можливості отримати кредитні кошти під інвестпроекти для запуску нових лав на шахтах.

Народний депутат Михайло Бондар, як голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань паливноенергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, задекларував подальшу підтримку гірникам Львівщини та інформував про законодавчі ініціативи, які розроблялися спільно з адміністрацією та місцевими шахтарськими профспілками, були підтримані Верховною радою України та сприяли тому, що у новий рік гірники увійдуть без боргів із зарплати. У держбюджеті на 2018 рік передбачено 1 млрд. 300 млн. грн. на розвиток вугільної галузі.

– Очевидно, що це недостатня сума, – зазначив Михайло Леонтійович. – Проте є підстави вважати, що цю статтю бюджету будуть наповнювати у наступних кварталах.

Голова ЛТО ППВПУ Олег Турчин розповів, яких зусиль вартувало підняття зарплати гірникам та високо оцінив ефект від цього, адже на шахти почали повертатися працівники основних професій. Він також інформував, що профспілковий актив стурбований неясністю формулювань у документах щодо створення Національної вугільної компанії та невизначеністю долі допоміжних підприємств.

Віталій Оніжук наголосив, яку велику роль відіграє у вирішенні шахтарських питань голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, дбаючи про благополуччя одного з найбільших державних підприємств області. Поінформував голова РО НПГУ м. Червоноград й про те, що з ініціативи НПГУ запрошено сорок дітей зі Сходу України провести різдвяні свята на західних теренах.

Усі присутні також приділили багато уваги такому ключовому питанню як охорона праці. Олег Акімов повідомив, що держпідприємство закупило за власні кошти саморятівники для шахти «Степова», наразі на черзі питання придбання матеріалів для проведення навчань з ОП у т. зв. димових камерах. Також проведено предоплату – понад 25 млн. грн. – за 2650 саморятівників, які найближчим часом надійдуть на шахти.

– ДП «Львіввугілля» налаштоване на розвиток, – підсумував перший керівник держпідприємства. – Наші шахти можуть вийти на самоокупність й заробляти на свої потреби. Сподіваємося, що у 2018 році отримаємо кошти на модернізацію обладнання. Тоді в 2019 році зможемо працювати самостійно, без допомоги держави.
Пресслужба ДП «Львіввугілля».