Головна Економіка Єдиний внесок: основні зміни

Єдиний внесок: основні зміни

податкова у м.Сокаль
податкова у м.Сокаль

Відповідаючи на запитання платників податків ГДІ сектору податків і зборів фізичних осіб Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ, Василь Мілевич наголосив, що єдиний внесок для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску за місяць не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (704 грн.).

Водночас з 1 січня 2017 року фізособипідприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати ЄСВ у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, тобто пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Для підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄСВ є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального внеску – 704 грн.

З 2017 року у разі, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць в розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок (704 грн.).

Терміни сплати єдиного внеску для підприємців залишились незмінними.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого року, наступного за звітним.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня року, наступного за звітним.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» із зазначенням типу форми «початкова».

Звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Чи повинен сплачувати єдиний внесок підприємецьпенсіонер, що призупинив діяльність?

З 1 січня 2017 року відповідно до Закону України від 6 грудня 2016 року №1774VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» фізичні особипідприємці (незалежно від обраної системи оподаткування) звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.