Головна Економіка ПАФ «БІЛИЙ СТІК» – ФЛАГМАН ЛЬВІВЩИНИ

ПАФ «БІЛИЙ СТІК» – ФЛАГМАН ЛЬВІВЩИНИ

Олег Іванчина має великий досвід роботи у галузі сільського господарства. Він мудрий та справедливий керівник, директор приватної агрофірми «Білий Стік». Народився 8 липня 1947 року в селі Волиця. У 1973 році з відзнакою закінчив зооветеринарний інститут (нині – Університет ветеринарної медицини), за фахом – вчений зоотехнік. Повернувся у рідне село головним зоотехніком колгоспу ім. Радянської Армії. З 1983ого по 1998 рік працював на різних посадах в управлінні сільського господарства і продовольства Сокальської районної державної адміністрації.

28 січня 1998 року його обрано директором ПАФ «Білий Стік». За час роботи Олега Іванчини, господарство перетворилося на одне з провідних у Львівській області. Значно зросло виробництво різної сільськогосподарської продукції.
У 2005 році нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани» Міністерства аграрної політики України. Лауреат конкурсу «Кращий господар року». За вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України від 13 листопада 2009 року Олегу Іванчині присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
Дванадцять років тому на Сокальщині в приватній агрофірмі «Білий Стік», що в селі Волиця, відкрили перший в області доїльний зал. Спершу давати молоко поновому звикали 180 корів зі 350ти, що були у «Білому Стоці». На той час це була новинка: до доїльного залу запускали по 16 корів, де кожна з них ставала до окремого бокса. «До встановлення доїльного залу корів у господарстві доїли у звичайний доїльний бачок. Тоді за однією дояркою було закріплено 25 корів.

Навантаження на неї було величезним, бо треба було руками перенести в молочний блок по 300 кг молока – про яку соматику чи бакобсіменіння тоді можна було казати, якщо це молоко вручну заливали в холодильник? Був контакт із повітрям. Тоді в нас був перший сорт молока, сьогодні ми здаємо на переробку молоко вищого ґатунку», – каже директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина.

Нове обладнання значно спростило роботу на фермі та зменшило кількість працівників. Раніше працювало 15 доярок. Нині з цим справляються чотири оператори машинного доїння, які працюють у дві зміни. Успішно освоїли і працюють операторами машинного доїння один день Володимир Абрамець, Богдан Прус, другий – Петро Лаптута і Василь Іванчина. В Європі це чоловіча робота, що робимо й ми. Більшість операцій виконується автоматично, зокрема пульсатор з комп’ютеризованою системою проводить попередній і заключний масаж вимені тварини. Процес доїння всього поголів’я триває не більше трьох годин. Кількість надою від кожної корови фіксується на спеціальному датчику. Проте найголовніша перевага в тому, що з доїльних апаратів молоко з молочної залози корови надходить молокопроводом до охолоджувачів, не контактуючи з навколишнім середовищем, а отже, з бактеріологічним забрудненням. А відразу охолоджене молоко має високу якість, його можна використовувати для виготовлення продукції дитячого харчування. Торік молокопровід встановили на Комарівській тваринницькій фермі, де утримується 100 корів.

А у кінці червня на тваринницькій фермі в с. Волиця запрацював другий молокопровід. З нагоди його відкриття сюди приїхало чимало гостей. Символічну стрічку перерізали директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина, Волицький сільський голова Надія Білик, директор СП «Скомекс» Юрій Гребенюк, представник компанії «ДеЛаваль», у якої придбали повнокомплектну лінійну доїльну установку. Вона складається з молочної лінії для транспортування молока від доїльних апаратів через молокоприймач у холодильну ємкість, вакуумної магістралі для забезпечення доїльних апаратів вакуумом та лінії для промивання обладнання. На сучасному обладнанні працюватимуть операторами машинного доїння Тетяна Черкас і Галина Мельник, кожна з них доїтиме по 50 корів. Використання високотехнологічного обладнання забезпечує високу якість продукції.

В агрофірмі належно дбають про тваринницьку галузь. Господарство утримує 1150 голів ВРХ. Відтак зараз на 100 га сільськогосподарських угідь припадає 49 голів худоби, в тому числі 18 корів, а на 100 га ріллі – 67 свиней. Зросла й продуктивність корів, очікують 7000 літрів на одну корову.
До годівлі корів у господарстві підходять з особливою ретельністю, адже від того, що корова споживає, залежать її надої. Тому тут перед початком згодовування корму спочатку відбирають його зразки на дослідження. І вже відповідно до отриманих результатів, складають раціони для кожної вікової і фізіологічної групи тварин. У щоденному раціоні корів є сінаж, силос, сіно, солома, комбікорм, пивна дробина, меляса. Цей раціон незмінний протягом року.

– Таких високих результатів вдалося досягти, завдяки вирощуванню багаторічних трав, зокрема, люцерни. – каже Олег Іванчина. – Збираємо чотири укоси цієї культури, що дозволяє забезпечити тваринництво якісними кормами впродовж цілого року. Перші два укоси заготовляємо на сінаж у рукави, а два останні йдуть на сіно. І уже припасли на зиму одну тисячу тонн сінажу. Щоб заготовляти якісні корми для худоби придбали кормовий комбайн «Нью Холланд» та спеціальний фрезерний навантажувач «Джі Сі Бі 434 Агрі», який завдяки механізмам дозволяє рівномірно розправляти і трамбувати корми. Це значно покращує їхню якість. У господарстві щоденно виробляють 9 тонн молока, які чотири рази в тиждень відправляють на СП «Скомекс», а в інші дні – на Львівський молокозавод фірми «Прометей». Доїльні апарати компанії «ДеЛаваль» допомагають підвищити продуктивність і поліпшити якість молока. Нині з молока агрофірми «Білий Стік» виробляють смачну продукцію марок «Добряна» і СП «Скомекс»…

ПАФ «Білий Стік» поправу можна назвати флагманом Львівщини у галузі тваринництва. І у цьому велика заслуга його керівника заслуженого працівника сільського господарства, депутата районної ради Олега Іванчини, який всупереч несприятливих для галузі умов та прогнозів скептиків, довів, що тваринництво, якщо підійти до справи виважено, мудро та з любов’ю, має перспективи на розвиток. Так і вийшло. Нині ця агрофірма може скласти конкуренцію навіть виробникам молока, м’яса та хліба Євросоюзу.

Любов ПУЗИЧ.
Фото Василя СОРОЧУКА.