Головна Економіка ВІТРОВА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ПЛАНУЄТЬСЯ І НА СОКАЛЬЩИНІ

ВІТРОВА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ПЛАНУЄТЬСЯ І НА СОКАЛЬЩИНІ

У межах XVI Міжнародного економічного форуму «Львівщина – фабрика Європи» ще 3 листопада 2016 року ТзОВ «Карпатський вітер» спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), було підписано кредитний договір, який започаткував початок реалізації проекту вітроелектростанції «Старий Самбір2».

На околиці села Стрільбичі Старосамбірського району 26 жовтня відкрили вітрову електростанцію, яка складається з десяти вітряків, розташована у верхів’ях річки Дністер, це за 74 км від Львова та 40 км від українськопольського кордону. Загальна потужність вітроелектростанції «Старий Самбір2» становить 20,7 МВт. Для порівняння – Старосамбірський район споживає 9 МВт за годину. Вартість проекту – 36 мільйонів євро.

З нагоди цієї події тут відбулися урочистості. В них взяли участь заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, депутати Роман Волос та автор цих рядків.
Перший віцепрем’єр Степан Кубів розповів, що зелена енергетика в Україні стає все більш перспективною галуззю економіки. «Вітрякові агрегати – це сучасна система інновацій, великі інвестиції та безпечна енергетика. Це повний замкнений цикл продукування, втілення і використання ідей», – сказав Степан Кубів.

– Ми сьогодні пожинаємо плоди тих важких, складних реформ, якими пройшов Уряд України, які перетворюють Україну не лише на державу зі стабільною, але й зростаючою економікою. Для нас сьогодні дуже важливо, щоб не лише ручні складальні виробництва, а найсучасніші, найтехнологічніші обладнання застосовувалися. І ми є свідками того, що вітрова енергетика з найсучаснішими виробниками сьогодні є у нас на Львівщині. Я переконаний, що це є демонстрація успіху, – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Відчуваємо зміни у державі, у нас з’являється набагато більше нових партнерів, які готові здійснювати такі проекти. Якщо п’ять – сім років тому знайти партнера для організації було проблемно, то зараз ми маємо документи на руках, бажання впроваджувати все більше і більше. До нас приходять багато іноземних компаній, які повірили у нас. Сподіваюсь, що ми переходимо від режиму економії до режиму розвитку», – зазначив Максим Козицький, директор ВЕС «Старий Самбір2». За його словами, це не тільки проект вітрової електростанції, це проект альтернативної енергетики та спільний внесок в незалежність нашої держави. «Це спільний проект всієї громади», – зазначив М. Козицький.

– Надзвичайно важливо виробляти електроенергію в екологічно відповідальний спосіб. Енергетична надійність та повна енергетична незалежність є ключовою для розвитку незалежної держави і цього досягти можна, лише роблячи малі кроки. Такі, які ми бачимо сьогодні. Тому я вітаю підприємців, центральну і місцеву владу за те, що ми цього досягли, – сказав голова представництва ЄБРР в Україні Аджунер Шевкі.

Ця електростанція зможе забезпечити електроенергією два з половиною райони області.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.

А ТИМ ЧАСОМ…

Під час Міжнародного економічного форуму 26 жовтня підписано протокол про наміри компанії «Екооптіма» щодо будівництва сокальської вітрової електростанції у 2019 році.
Про важливу подію для Сокальського району повідомив офіційний сайт Львівської обласної державної адміністрації. Буде підписано ще ряд важливих документів, які стосуються конкретних інвестиційних проектів, важливих не лише для Львівщини та західного регіону, а й для країни загалом.