Головна Економіка ВУГІЛЬНА ГАЛУЗЬ УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ ТАКОЇ МОДЕЛІ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКА Є У ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ»

ВУГІЛЬНА ГАЛУЗЬ УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ ТАКОЇ МОДЕЛІ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКА Є У ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ»

Це під час робочого візиту на шахту «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» відзначив народний депутат України, в. о. голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Разом із головою підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань паливноенергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайлом Бондарем, т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олегом Акімовим вони спустилися у вибої шахти «Межирічанська» і по виїзді поспілкувалися з журналістами.

– Для мене це перший спуск у шахту, – зазначив під час брифінгу Олександр Домбровський. – Побачивши темні від вугілля обличчя гірників і як вони працюють, зрозумів, що усі слова про героїчну працю шахтарів – зовсім не пафос. Сюди прибув на запрошення Михайла Бондара, який завзято відстоює інтереси вугільників, і направду йому вдячний, бо поспілкувавшись з керівником держпідприємства Олегом Акімовим, головою Львівської територіальної організації профспілки вугільників Олегом Турчиним та головою Регіонального об’єднання НПГУ м. Червоноград Віталієм Оніжуком, вдалося одразу накреслити реальні кроки, щоб правила гри у вугільній галузі сприяли розвитку шахт.

Натомість Михайло Бондар подякував Олександру Домбровському за підтримку «шахтарських» законів. Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі (№8362). Цей документ дозволяє збільшити видатки держбюджету на 2018 рік і, відповідно, виділити 1,4 мільярда гривень на погашення заборгованості по зарплаті шахтарям та на модернізацію обладнання. Підтримати законопроект у сесійній залі парламенту закликали його співавтори Михайло Бондар та Олександр Домбровський. «Зрозуміло, що це рішення знімає заборгованість по виплаті заробітної плати шахтарям, але воно – тимчасове. Треба розуміти: вугільна галузь України потребує інвестицій для модернізації та розвитку, а не просто грошей для проїдання», – прокоментував прийняття закону Олександр Домбровський.

– ДП «Львіввугілля» вже вийшло на беззбитковий режим роботи, вкласти кошти в нове, сучасне, більш енергоощадне обладнання – і відразу знизиться собівартість тонни вугілля, держпідприємство працюватиме потужно і з прибутком, – сказав Михайло Бондар.

Олег Акімов зазначив, що попри те, що вдалося вийти на самоокупність, зароблених коштів вистачає лише на зарплату і на технологічні потреби, а на розвиток виробництва потрібна допомога держави: отримавши сучасне шахтне обладнання для старту, гірники зможуть збільшити вуглевидобуток й вже самостійно господарювати у ринкових умовах.

– Мене надихає оптимізмом цей приклад ефективного господарювання, який демонструє ДП «Львіввугілля». Є реальні кроки – вихід на самоокупність, виконання державних завдань з видобутку вугілля, достойні зарплати у гірників з можливістю підняття, і головне – близька перспектива працювати прибутково, – підсумував в. о. голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. – Потрібна політична воля, рішення Уряду, щоб усі проблеми цього держпідприємства – з логістикою збуту, непорозуміннями зі збагачувальною фабрикою, сплатою ЄСВ – були подолані. Як очільник профільного комітету, обіцяю, що разом з Михайлом Бондаром будемо у Верховній Раді відстоювати державницьку позицію щодо вугільної галузі.

Марія ЛУЦЕНКО.