Головна Життя Оновлено хірургічне відділення Сокальської ЦРЛ

Оновлено хірургічне відділення Сокальської ЦРЛ

У комунальному некомерційному підприємстві Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» відкрили оновлене капітально відремонтоване хірургічне відділення.

Привітати медиків зі святом прийшли голова районної ради Микола Пасько, голова районної державної адміністрації Андрій Дяченко, головний лікар ЦРЛ Роман Швед, головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з хірургії, завідувач 3го хірургічного відділу Львівської обласної клінічної лікарні Юрій Шаваров. Медичний капелан лікарні – отець Павло Пащук здійснив чин освячення, окропив хірургічне відділення свяченою водою та благословив медичних працівників на благородну місію в ім’я збереження здоров’я людей.

Хірургічне відділення є однією з найважливіших складових Сокальської ЦРЛ. Сюди щодень потрапляють пацієнти, яким потрібне операційне втручання, іноді негайне. Після операцій, за словами завідувача хірургічного відділення Валерія Комарницького, пацієнти потребують довготривалого лікування, їм необхідні не тільки добре ставлення, добре лікування, але й перебувати в належно облаштованому приміщенні, мати комфортні умови. І це вдалося зробити, завдяки реалізації двох проектів місцевого розвитку, які написав колектив, та успішно реалізував при підтримці районної влади, благодійників.

Ремонтні роботи у частині хірургічного відділення розпочались у 2017 році. Нині приміщення виглядають посучасному привабливо. Відновлено 20 палат, у десяти є свої вбиральні та душі, замінено вікна, двері на енергозберігаючі, відремонтовані стіни, підлоги та стелі, мережу водопостачання, каналізації, встановлено нову сантехніку, здійснено внутрішні оздоблювальні роботи тощо. Сучасним стало робоче місце медсестри. У кожній палаті є сигнал виклику, хворий може скористатись ним при потребі. У коридорі встановлені відеокамери. Загальна кошторисна вартість двох проектів – 700 тис. грн. Будівельні роботи фінансувалися з районного та обласного бюджетів. За умовою конкурсу свій стартовий внесок зробив і колектив. Вагому лепту внесли й благодійники. Та цих коштів було недостатньо, щоб завершити ремонт і районна рада додала ще 1 млн. грн. на завершення проекту. Відтак вартість будівельних робіт склала майже 2 млн. гривень.

Валерій Комарницький, який очолює відділення понад двадцять років, зазначив, «що різниця між тим часом, коли починав працювати, і зараз – величезна: з’явились нові методи обстеження, які дозволяють якісніше поставити діагноз, малоінвазивна хірургія. Наука йде вперед, стимулює до роботи. Прогрес в медицині колосальний. Хірургічне відділення розраховане на 60 ліжок, не має вузького профілю спеціалізації. Тут проводимо урологічні та хірургічні операції. До нас потрапляють люди з різними травмами та загальними захворюваннями. Сокальський район значно віддалений від Львова, тому майже усі ургентні операції проводимо на місці. До обласного центру рідко відправляємо хворих з край важкими захворюваннями. Протягом 16 років проводимо лапароскопічні операційні втручання в хірургії, урології та гінекології. Наші хірурги пройшли спеціальне навчання для проведення лапароскопічних операцій і успішно оперують хворих. Тепер жителям Сокальщини не потрібно їхати в Луцьк, Львів, щоб прооперуватися. Зараз у палаті є чотири пацієнтки, яких прооперували лапароскопічно, які вже на другий день можуть вставати, рухатись… А після звичайної операції пацієнт декілька днів не може встати з ліжка та й потім має бути обережним, щоб не розійшлися шви. Лікування таке, зазвичай, довге і дороге, бо потребує чимало медикаментів, які доводиться хворим купувати самим. До того ж не всі пацієнти можуть їх придбати.

В. Комарницький мріє про сучасне лапароскопічне обладнання, яке, можливо, у наступному році з’явиться у Сокальській ЦРЛ, якщо пощастить реалізувати новий проект, який запропонувало японське посольство українським медичним закладам. Це, на його думку, стане добрим поштовхом для лікування і дозволить більше оперувати на місці.

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед подякував колективу хірургічного відділення та його завідувачу Валерію Комарницькому за те, що ті вболівають за долю відділення, а там завжди великий потік хворих, намагаються модернізувати приміщення, зробити його сучасним, щоб покращити умови перебування як хворих, так і медичних працівників. І це їм вдалося. В цьому також є й заслуга голови РДА, депутатського корпусу, обласної ради, які фінансово допомогли реалізувати проекти та додали ще 1 млн. гривень аби ще цього року закінчити ремонт у відділенні. Вони не вперше підтримують медичну галузь району, зокрема, при їх сприянні вдалося відкрити кабінет водолікування, придбати сучасне обладнання. Зокрема, фіброгастроскоп та колоноскоп, які дозволяють діагностувати онкологічні захворювання кишковошлункового тракту на ранніх стадіях та повернути пацієнтів до повноцінного життя. За рік пройшло обстеження 100 осіб. Р. Швед також наголосив, що з кожним роком медичні установи району стають сучаснішими, що дозволяє покращити рівень надання медичного обслуговування жителів району, розширювати спектр медичних послуг.

– Це не перша подія у районі, коли відкривають оновлене приміщення медичного закладу, і на котрій маю можливість бути присутнім, – зазначив голова районної ради Микола Пасько. – Торік відновили дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Цього року уже відкрили амбулаторію в Хлівчанах, а сьогодні хірургічне відділення Сокальської районної центральної лікарні. Значить район живе і розвивається. Водночас це яскраво демонструє, що там, де є дружний активний колектив, який хоче працювати, пише мікропроекти, готовий пожертвувати якусь частинку власних коштів, щоб тільки покращити умови перебування пацієнтів, ми йдемо на зустріч і робимо співфінансування. Вони зробили велику частину роботи своїми силами, тому депутати районної ради їм додатково виділити ще 1 млн. грн., щоб вони завершили свій проект. І сьогодні маємо результат… Думаю, ті люди, яким доведеться звернутись за отриманням хірургічних послуг, зможуть це оцінити.

Комфортне перебування хворих у лікарні також належить до позитивних факторів лікування… Сподіваємося, що буде успішним й міжнародний проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служби швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польща, Білорусь та України», який дозволить придбати сучасне реанімаційне та діагностичне обладнання в Сокальську ЦРЛ та реанімобіль «S» класу». Почався І етап його реалізації. Все це значно покращить матеріальнотехнічну базу медичних установ району. Хочемо, щоб наші мешканці за потреби могли на місці отримати якісні медичні послуги.

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з хірургії Юрій Шаваров розповів, що Сокальську ЦРЛ знає з 2003 року. Вперше, коли тут побував, лікарня нагадувала лікувальний совєтський заклад з обдертими стінами. Але коли познайомився з Валерієм Комарницьким та його колегами, зрозумів, що тут буде лапароскоп, будуть впроваджуватиcя новітні медичні технології. І так сталося: Сокаль став одним із перших районів Львівщини, де почали робити лапароскопічні операційні втручання. І нині він входить у п’ятірку кращих ЦРЛ. Просто тут є ентузіасти своєї справи, сильні фахівці… Складовими є три речі: кадри, розуміння керівництва, база. Можна мати добрих спеціалістів, базу, але умови, в яких перебувають пацієнти, є не менш важливими. Радий, що ви реалізували мікропроекти, і тепер хворі тут почуватимуть себе комфортно та затишно. Ваші успіхи дуже тішать. Вони є свідченням того, що тут є належна співпраця між громадою та владою, які стараються зберегти лікарню та зробити її на європейський зразок, бо ж біда нікого не чекає. Вона може статися вночі, зараз, тож невідкладна медична допомога потрібна на місці. І тут є добрі фахівці, які можуть допомогти… Дякую усім, хто долучився до реалізації проектів, адже найбільша цінність – це здоров’я. І ми маємо думати, як зберегти та продовжити життя українцям.

Керівники району та головний хірург області оглянули придбане сучасне обладнання та кабінет водолікування, де пацієнти зможуть оздоровитися та пройти реабілітацію. Для цього було закуплено обладнання: підводний душмасаж, циркулярний та висхідний душ, душшарко, вихрові ванни, а також апарат для виготовлення кисневих пінок. Робота кабінету є допоміжною у лікуванні хворих із хронічними захворюваннями опорнорухового апарату, серцевосудинними, із хронічними захворюваннями простати, а також із недугами неврологічного походження.
Голова РДА Андрій Дяченко був вражений побаченим, бо досі не доводилось бути в Сокальській ЦРЛ. Він не думав, що тут є таке сучасне діагностичне обладнання та створені належні умови для перебування пацієнтів. «Це є приклад для інших і свідчить, що районна рада, адміністрація на правильному шляху. Вірю, й сьогоднішня подія цьому підтвердження, що завтра буде ще краще. Вважаю, що завдання влади дбати про жителів району, скеровувати кошти на розвиток медицини, покращувати умови праці медичних працівників та умови перебування хворих», – сказав він.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.