Головна Історія Делегація з Сокальщини побувала на поминальних заходах у селі Павлокома на Ряшівщині

Делегація з Сокальщини побувала на поминальних заходах у селі Павлокома на Ряшівщині

У селі Павлокома на Ряшівщині (Польща) 2 березня відбулись скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. Участь у них взяло більше півтори тисячі осіб – делегації з усіх районів Львівщини, а також представники Тернопільщини та ІваноФранкцівщини, які поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям.

«74 роки тому тут співали українських пісень, тут «Отче наш» промовляли українською мовою, тут веселились діти у любові своїх батьків. Тут люди будували мрії про своє майбутнє. Це все обірвалось в один день. Обірвалось лише тому, що хтось не хотів, щоб тут жили українці, щоб тут передавалась пам’ять про наші покоління. Сьогодні на цьому місці ми задаємо собі запитання «Чому це сталось?» І кожен з нас знає відповідь: тому що тоді не було Української держави, не було єдності. Ми сьогодні тут, тому що ми маємо могутню державу, у нас є сильна армія, яка за тисячу кілометрів звідси боронить весь цивілізований світ від нашестя ворога, щоб він не вбивав нові й нові покоління. Українська держава дбає і буде дбати про всіх українців, які опинились за межами держави. Україна поважає, береже і берегтиме пам’ять свого народу», – наголосив під час заходу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівщини закликав польську владу та громаду берегти українську пам’ять на території республіки та впорядкувати символи нашої держави – цвинтарі та інші пам’ятні місця.

«Хочу звернутись до всіх поляків: відновіть наші символи у тих місцях, де живе українська пам’ять. Тому що так вчиняє увесь цивілізований світ. Ми можемо показати приклад – понівечений рукою агентів ФСБ пам’ятник у Гуті Пеняцькій відновила навіть не влада, а громада власними силами», – додав Олег Синютка.
Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща).

13 травня 2006 року відбулося урочисте відкриття на грекокатолицькому цвинтарі в центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села.

* * *

4 березня минула 204та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Пам’ять великого українця у с. Млини (Польща) також 2 березня вшанувала чисельна делегація з України, зокрема, Львівщини, Тернопільщини та ІваноФранківщини.

Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиціпантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. Більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, ІваноФранківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…» На завершення заходу відбулось віче.

Наш кор.

На світлинах: під час скорботних заходів; делегація зі Сокальщини.