Головна Листи НЕ ЛЕГКОВАЖТЕ ЗДОРОВ’ЯМ

НЕ ЛЕГКОВАЖТЕ ЗДОРОВ’ЯМ

У Львівській області за 7 місяців цього року відмічається ріст захворюваності на кір. За цей період зареєстровано 35 випадків кору, проти чотирьох, які були за аналогічний період минулого року, з них – 32 – місцеві, три – завізних з ІваноФранківської області. Найчастіше на цю недугу хворiють діти. У цьому році на кір захворіло 32 дітей, що складає 91,4%. У віковій групі 14 роки – 14 вип., 59 років. – 12 та 1014 років – 5.

Зареєстровано два спалахи кору. Зокрема, у с. Баня Лисовецька Стрийського району захворіло п’ятеро дітей. За результатами епідрозслідування встановлено, що спалаху сприяло завезення інфекції з сусідньої ІваноФранківської області, де перший захворілий перебував на відпочинку в лікувальнооздоровчому комплексі «Дружба» (с. Новоселиця Долинського району). За даними ДУ «ІваноФранківський обласний лабораторний центр» там були зареєстровані випадки кору. Поширенню інфекції сприяла висока контагіозність дітей до вірусу кору та порушення у них календаря профілактичних щеплень (одна дитина не щеплена, двоє отримали лише по одному щепленню).

Другий спалах кору стався серед вихованців дитячого будинку «Рідний дім» с. Корналовичі Самбірського району, де захворіло п’ятеро дітей в дошкільній групі, з них четверо не були вакциновані, одна дитина отримала лише одне щеплення.

Причина спалаху – відсутність імунітету.

Треба зазначити, що в області виникла реальна небезпека можливого значного ускладнення епідемічної ситуації щодо кору. Це викликано тим, що створено недостатній імунозахищений прошарок населення.

В Сокальському районі епідеміологічна ситуація по захворюваності на кір також напружена. За липеньсерпень на цю недугу захворіло двоє дітей: перша у віці семи років і семимісячне немовля, які були не щепленi за відмовою батьків. Попередні випадки у Сокальському районі реєструвалися ще в 2012 р. Тоді 36 дітей перенесло цю недугу та 96 мешканців м. Червоноград.

Враховуючи п’ятирічну циклічність та високу контагіозність цих захворювань, існує загроза епідемії кору. Це дуже заразне інфекційне захворювання, спричинене вірусом, яке розповсюджується повітрянокрапельним шляхом, навіть коли інфікована людина кашляє або чхає. На кір може захворіти як дитина, так і доросла людина в будьякому віці. В дорослому віці переноситься дуже важко. Симптомами захворювання є висока температура тіла, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на обличчі, які згодом розповсюджуються на все тіло. Воно також може супроводжуватися діареєю (проносом), пневмонією (запаленням легень), енцефалітом (запалення мозку). Хочу наголосити, що кір дуже небезпечний для вагітних, бо може спричинити передчасні пологи та викидні.
Єдиний ефективний спосіб попередити це захворювання є вакцинація. Щеплення проводиться дітям в 12 місяців та 6 років вакциною КПК, яка забезпечує імунітет одразу проти трьох інфекційних захворювань: кору, краснухи та паротиту (свинки). Вона безпечна та ефективна, держава надає її безкоштовно в усі лікувальні заклади.

Шановні батьки, якщо ваша дитина своєчасно не вакцинована проти кору, обов’язково зверніться до лікаря та зробіть пропущені щеплення. Не легковажте здоров’ям власних дітей. Адже будьякій хворобі краще запобігти, ніж лікувати, не говорячи про наслідки, які можуть відбитися на здоров’ї вашого сина чи доньки.

Мар’яна ВАЩИШИН, лікар-епідеміолог відділу організації епідеміологічних досліджень Червоноградського міжрайонного відділу ДУ ЛОЛЦ МОЗ України.