Головна Листи У СКАРБНИЦЯХ КНИГ ЗАВЖДИ ЛЮДНО

У СКАРБНИЦЯХ КНИГ ЗАВЖДИ ЛЮДНО

Кажуть, що українці – одна з найбільш читаючих націй. Тож вирішив перевірити це й одного дня завітав до бібліотек Сокаля – в районну для дітей та центральну районну імені Василя Бобинського.

Переступивши поріг першої, був приємно здивований, бо застав там багато читачів: хлопчики та дівчатка брали книжки. Бібліотекар пані Тетяна Філонич попросила мене зачекати, бо спершу мусить відпустити дітей. Опісля розповіла, що в них щодень є багато відвідувачів, і це радує.

Невдовзі до нашої розмови долучилася мама однієї з дівчаток, яка перебувала в літньому таборі, який функціонує при бібліотеці. Тактак, в цьому храмі книги проводиться літній табір для дітей. Пані Тетяна розповіла, які жанри книжок діти найчастіше беруть читати. Виявилось це – фентезі, зокрема, Стівена Кінга. Також бібліотекар розповіла, що за останні два роки кількість користувачів бібліотеки збільшилось у декілька разів, і налічує майже 2500. Нині серед підлітків та дітей модно читати книжки, через що ті користуються популярністю.

«Ми стараємось прищепити дітям любов до книжок», – наголосила Тетяна Філонич. В середньому, книжковий фонд бібліотеки налічує майже 17 тисяч книг. Найбільше діти беруть книги за шкільною програмою. На жаль, у бібліотеці не завжди їх вистачає для всіх. Щастить тим, хто приходить першим. Він може взяти сім книг, а хто прийде пізніше – тільки двітри. Тож чекає, коли книгу прочитають і повернуть у бібліотеку»,– розповіла моя співрозмовниця.

У бібліотеці є Інтернетцентр, де читачі мають змогу знайти необхідну інформацію у всесвітній мережі або пограти в розвиваючі, логічні ігри.

«Я приходжу в бібліотеку не тільки, щоб взяти якусь книжку, а й побачитись і просто порозмовляти з друзями. Для мене це, свого роду, психологічний центр, де стає веселіше і легше, коли в тебе поганий настрій», – поділилась з нами п. Ольга Сольвар. Також, вона додала, що тут працюють привітні та доброзичливі бібліотекарі – фахівці своєї справи. У бібліотеці затишно. Для дітей проводять різні заходи, які розповідають про цікаві книги, знайомлять з новими авторами, організовують тематичні виставки книжок та проводять зустрічі з письменниками.

Невдовзі був вже у центральній районній бібліотеці імені Василя Бобинського, де мене привітно зустріла бібліотекар Руслана Райковська. Вона охоче розповіла про книжковий фонд громадської книгозбірні, в якому представлені кілька сотень тисяч авторів української класики та сучасної літератури. Для зручності їх поділили на кілька відділів, зокрема є відділ художніх книг, де зберігаються книжки українських письменниківкласиків. Пані Руслана каже, що молодь, яка приходить, а це юнаки та дівчата віком від 14 до 21 року, яких налічується 950 осіб, зазвичай, читає наукові праці, тобто галузеву літературу, найчастіше – це краєзнавчі книжки. Серед популярних жанрів також є жіночі романи, містика, філософські книжки та психологія. Користується послугами бібліотеки й доросле населення, тут 1310 користувачів, в читацькому залі – 1650 читачів.

Незважаючи на літо, у читальному залі читачів не бракує, хтось готується до вступу, хтось «мандрує» сторінками енциклопедій. Серед них й переселенці зі сходу України, нині постійні відвідувачі. Тут також є інтернетцентр, де бажаючі мають зможу поринути у всесвітню мережу. Пані Руслана розповіла, що у них часто відбуваються зустрічі з письменниками. Зокрема, запам’яталася їй з Максимом Кідруком,
який презентував в Сокалі свої книги.

Як бачимо, попри все українці люблять книги та користуються громадськими книгозбірнями. На жаль, в наш час бібліотеки змушені популяризувати себе серед підростаючого покоління. Тож, ходіть, приводьте дітей, привчайте їх до книг з раннього дитинства, і набирайтесь у книгах мудрості та знань, бо бути освіченим у всі часи модно.

Павло ДАК,•студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.