Головна Листи Від пожеж на Львівщині врятовано чимало майна

Від пожеж на Львівщині врятовано чимало майна

Тимчак Олег
Тимчак Олег

У Львівській області станом на 23 грудня 2016 року виникло 3533 пожежі, внаслідок яких загинуло 77 чоловік, що на 11 більше, ніж за аналогічний період 2015ого. Лише за останніх 2 місяці на пожежах загинуло 17 людей.
У зв’язку з ростом загибелі та травмування людей на пожежах та з метою вжиття невідкладних заходів щодо їх попередження, Сокальський РС ГУ ДСНС України у Львівській області ставить, Вас до відому, що у державі склалась вкрай складна ситуація з попередженням пожеж, травмуванням та загибеллю на них людей, в тому числі і через відсутність контролю за суб’єктами господарювання щодо виконання ними вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
В свою чергу Сокальським РС ГУ ДСНС приділяється відповідна увага запобіганню пожеж на об’єктах житлового сектору, підвищенню боєздатності підрозділів пожежнорятувальної служби та поліпшенню їх матеріальнотехнічної бази.
Незважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту об‘єктів та населених пунктів залишається на низькому рівні.
Протягом 2016 року на території Сокальського району виникло 137 пожеж проти 182 пожеж за аналогічний період 2015 року. За поточний період 2016 року внаслідок пожеж загинула одна особа. Прямі збитки від пожеж складають 2 мільйони гривень, побічні 8 млн. 100 тис. грн. Підрозділами Сокальського РС ГУ ДСНС України в Львівській області врятовано матеріальних цінностей на суму 11,3 млн. грн. Пожежами знищено та пошкоджено 63 будівлі. Знищено 67 тонни грубих кормів. Всі ці випадки сталися в житловому секторі.
Пожежі виникали з таких причин:
– коротке замикання електромережі (43 пожежі – збиток прямий 2 мільйони 200 тис. грн., побічний 4,2 млн. грн.);
– порушення правил монтажу та експлуатації печей (9 пожеж – прямий збиток 572 тис. грн., побічний 835 тисяч гривень);
– необережне поводження з вогнем (83 пожежі – прямий збиток 356 тисячі гривень, побічний 3,2 мільйона грн.);
– дитячі пустощі з вогнем (1 пожежа – збиток прямий 5 тисяч гривень, побічний 60 тисяч гривень).
Факти свідчать, що найбільше пожеж в Сокальському районі сталося в с. Куличків (5 пожеж), м. Белз (6), м. Сокаль (8), с. Межиріччя (9), с. Сілець (17 пожеж).
Жертвами вогню стають, як правило, престарілі одинокі люди та пенсіонери, яким мало уваги приділяється з боку органів соціального захисту, житловокомунальних служб та місцевої влади. З настанням осінньозимового сезону спостерігається тенденція збільшення кількості пожеж, особливо у житловому секторі.
Залишається незадовільним і стан протипожежного захисту об’єктів державної та приватної власності. Як показали результати пожежнотехнічних обстежень, в них на сьогодні не виконано понад 40% запропонованих заходів.
Разом з цим, не зважаючи на позитивні тенденції в осінньозимовий період, при зниженні температури повітря сезонно збільшується кількість пожеж через використання населенням для обігріву житлових приміщень несертифікованих або саморобних електронагрівальних приладів, несправного газового обладнання, пічного опалення, що призводить до зростання загрози виникнення пожеж і загибелі людей від вогню.
Кожного року з настанням зимового періоду стан протипожежного захисту ускладнюється. Збільшується кількість пожеж від опалювальних приладів та необережного поводження з вогнем.
Ефективність роботи міських та сільських рад, щодо запобігання травматизму та загибелі людей на пожежах знаходиться на низькому рівні. У зв’язку з цим міським та сільським головам необхідно приділити належну увагу щодо забезпечення надійного протипожежного захисту населених пунктів, особливу увагу звернути на неухильне виконання пункту 19 розділу ІІ Правил пожежної безпеки України щодо організації навчання населення за місцем проживання правилам пожежної безпеки. Створити на базі міських та сільських рад кімнати, кутки для навчання громадян правилам пожежної безпеки в побуті.
Працівниками лікувальнопрофілактичних установ та закладів соціального захисту населення ця робота повинна здійснюватися з особами похилого віку, інвалідами та такими, що зловживають спиртними напоями, а також більше використовувати засоби масової інформації.
Олег ТИМЧАК,начальник Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту.