Головна Освіта ОКРАСА ПРИСТАНІ – НОВИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

ОКРАСА ПРИСТАНІ – НОВИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

19 листопада, у День святого Миколая, нарешті прийшла довгожданна радість до дітей з цього мальовничого села – відкрито школу. У двоповерховому приміщенні класні кімнати, виробничі майстерні, буфет, роздягальні, спортзал, навчальні кабінети хімії, фізики, біології та інформатики, які обладнані новою технікою.

Загальна кошторисна вартість будівництва школи становить 27 мільйонів 792 тисяч гривень. Орієнтовна вартість виконаних робіт станом на 19 грудня – майже 24 млн. грн. Кошти виділяли з Державного фонду регіонального розвитку, обласного та районного бюджетів. Школа розрахована на 150 учнів з двома дошкільними групами по 20 дітей. Окрім того, у приміщенні передбачено облаштування фельдшерського пункту.

На урочистості прибули голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій, голова районної ради Микола Пасько, голова РДА Роман Токай, депутат обласної ради Сергій Касян, депутати різних рівнів, директори шкіл, священики, жителі села.
Символічний ключ від нової школи начальник управління капітального будівництва ОДА Олег Пелих передав директору НВК Мар’яну Дмитріву.

Перерізали стрічку Олег Синютка та Володимир Гірняк з наймолодшими школярами, і всі зайшли у приміщення.
Виступаючи, очільник Львівської ОДА Олег Синютка, зазначив, що Львівщина в лідерах введення в експлуатацію шкіл у 2017ому. А цей рік завершують відкриттям шостої школи в області, додавши, що село Пристань входить до Великомостівської ОТГ, і в наступному році громада матиме кращі фінансові ресурси, щоб не тільки утримувати, але й розвивати цей навчальний заклад.

І далі продовжив:

– Думаю, що святий Миколай, напевно, побачив всі старання, добрі наміри і побажання цих милих, симпатичних діточок, вирішив зробити подарунок сьогодні, який, переконаний, громада чекала не тільки останніх 25 років, коли був закладений камінь, а з покоління до покоління. Без знань, без досвіду, ми не зробимо своє життя кращим. Не буду говорити великі звучні слова, бо кожен знає що є правда, а що є кривда, що – біле, а що – чорне. Україна не у простій ситуації. На превеликий жаль, за нашу державу вже сьогодні поклали життя 280 воїнів, які вернулися навічно до нас героями. Нам потрібно дуже мало. І перша річ – це обов’язково вірити у те, що крок за кроком зробимо все, щоб наша держава була багатою і щасливою. Друге, нам обов’язково потрібно бути єдиними, не слухати пройдисвітів і зайд, які хочуть нас посварити між собою. І третя річ: треба кожному на своєму робочому місці, де Господь Бог оприділив, зробити все, що від нас залежить. І, повірте, що навіть тоді, коли третій рік воюємо, коли на оборону держави виділяємо, вдумайтесь у цю цифру – 180 мільярдів гривень, – мусимо дати відсіч, прогнати ворога з української землі.

Крім того, третій рік будуємо дороги. Крок за кроком робимо все для того, щоб люди мали роботу і не їздили по заробітках. Але нам обов’язково потрібно бути єдиними. І не тільки заради цих милих і гарних діточок, заради того, щоб ми у своїй державі, на своїй землі жили заради себе, заради добробуту, заради гідного життя. Бо тисячі і тисячі людей вмирали і гинули, а нам лишилося тільки крок за кроком зробити все, що від нас залежить. Переконаний, що обов’язково це зробимо.
Дітям молодших класів було вручено солодкі подарунки.

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, вітаючи усіх з відкриттям школи, наголосив:

– Зателефонував до начальника управління комунального будівництва і запитав, коли був закладений перший камінь і почали будувати школу. Отримав відповідь – 7 грудня 1991 року. Тоді теж, напевно, були сподівання, що за рікдва, максимум за три збудуть школу. І коли прийшла наша каденція, а це було два роки тому, побачили, що є довгобуд, школа, яка необхідна у селі. За ці роки вкладені великі кошти. Приємно тут перебувати, коли бачимо, що школа здана в експлуатацію. За останні три роки на Львівщині зроблено чимало. Будуються дороги, здаються об’єкти соціальної інфраструктури не тільки в Сокальському районі, але по всій області. У державі є багато проблем, конфліктів, не всі вони вирішені. У Львівській обласній раді є 9 політичних фракцій: владні, опозиційні. Однак ми єдналися для того, щоб робити добрі справи. Навіть тут присутні представники різніх політичних партій. Ми об’єдналися, щоб служити громаді Львівщини. І воно виходить. Хочу вам побажати єдності. Адже коли ми – єдині, то буде результат.

М. Дмитрів зі сльозами на очах говорив про те, що прийшло у Пристань таке велике свято, на яке чекали довгих двадцять п’ять років – відкриття нової школи. Але школа – це не тільки ця будівля. Школа – це діти і вчителі, школа – це батьки, оскільки вони надають сили і наснаги, щоб навчальний заклад процвітав.

– Надіюся, що тут навчатимуться розумні, чемні діти, патріоти свого села і України. Від імені вчительського колективу, батьків, дітей та громади дякую голові обласної ради Олегу Синютці за такий промінчик сонця. Він не раз приїжджав на будову і надавав нам наснаги. Хочу подякувати й начальнику відділу освіти РДА Роману Монастирському. Школа була запланована на 192 учня, коли у старій навчалися 158, нам вдалося переробити проект на будівництво комплексу школасад. І зараз будемо навчатися у гарному великому сучасному комплексі, який став окрасою населеного пункту.
Ще одна особливість нового освітнього закладу – дошкільне відділення для двох груп, яке функціонуватиме на першому поверсі. Дитячий садок розрахований на 40 дітей.
На цей час діти навчаються у двох корпусах: приміщенні австрійської старої школи, яку збудували у 1906 році, і колишньому будинку священика.

Зараз у школі навчається 80 учнів, з них – 38 у початкових і 42 – у старших класах. Є 64 дитини дошкільного віку становить. Щоб забезпечити вихованців гарячим харчуванням у навчальновиховному комплексі облаштували харчоблок.

– Насправді прийшов такий довгоочікуваний та урочистий день відкриття сучасної школи. 25 років – це дуже великий відтинок часу, коли цеглинка до цеглинки її будували. І ось святий Миколай приніс у Пристань такий значимий подарунок, який залишиться у селі назавжди, – сказав голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай. – Одним з пріоритетів нашої держави є розвиток освіти на селі. І ці пріоритети зберігатимуться й надалі, незважаючи на те, що на сході наші хлопці стоять і оберігають кордони України від російського агресора, у нас будують школи, асфальтують дороги. Одна з них проходить повз школу. Дякую усім людям, які приклали зусиль, особливо Вам, пане голово обласної державної адміністрації, бо ви два рази, може й частіше, на тиждень, приїжджали сюди вдосвіта проконтролювати, як йдуть справи, підказати що робити далі. Тепер, маючи досвід можемо будувати й інші школи на Сокальщині, тільки б було сприяння і підтримки з боку держави. Нині ж у Пристані є нова ошатна школа, про яку так мріяли діти.

Виступи керівників перепліталися поетичними словами, піснями та танцями, які підготували учні школи. Тож нехай у цьому приміщенні панують мир, доброта, лунають голоси школярів, яких навчатимуть педагоги пізнавати справжню сутність нашого життя з різних дисциплін.

Священики освятили нове приміщення школи. І учні зайшли у світлі, просторі класи. Розпочалося навчання. Тож нехай воно буде для них вдалим.

* * *

У коментарі для «Голосу знад Бугу» з приводу відкриття у селі Пристань нової школи, а в місті Сокалі Центру адміністративних послуг, голова районної ради Микола Пасько зазначив:

– Якщо говорити про Пристанську школу, то тут працювала велика кількість людей, зокрема, депутати різних скликань, голови адміністрацій, щоб цей об’єкт здати, який будується 25 літ. Півроку тому побував тут разом з депутатами районної ради. У деяких людей був навіть сумнів, чи цей довгобуд здадуть у 2017ому. Однак за останні декілька місяців проведена велика робота з боку РДА, підрядників, щоб школу відкрили. І цей день настав, нині у селі – свято.

У старому приміщенні не можна було перейти по коридору, не було зручностей. Школа працювала у дві зміни, бо дітей багато. Вони не мали належних умов для навчання. Нова школа збудована за сучасним проектом: простора і затишна, тож і дошкільнята, і старшокласники почуватимуться комфортно. Хочу побажати, щоб дітям у новому приміщенні легко вчилося, а педагогічному колективу та технічним працівникам – легко працювалося. Щоб тут працювали креативні вчителі, навчалися талановиті діти, лунало Франкове слово, а також радісний сміх щасливих і здорових дітей. Адже це комплексне приміщення, де є дитячий садочок і ФАП. Вважаю, що нова школа є гарним імпульсом для розвитку сільської громади.

Щодо Центру адміністративних послуг, який знаходиться по вул. Тартаківській, 7 у Сокалі, то, однозначно, разом з депутатським корпусом відчували, що потрібно посилювати надання послуг населенню, бо були проблеми і скарги мешканців, що немає зручних умов, вони стояли у чергах. Сьогодні відкрите нове приміщення, де вже за європейськими стандартами люди можуть отримати адміністративні послуги, зокрема, реєстратора, й усі інші документи, які вимагає українське законодавство. Планується, що також буде приймати й представник міграційної служби. Тобто, людина зможе зайти у ЦНАП і отримати весь спектр послуг, а, головне, відчувати себе комфортно. Навіть буде спеціальний куточок для дітей. Для людей з особливими потребами є пандуси, які зроблять ЦНАП для них доступним. Це нормальний європейський стандарт надання послуг. Він нарешті прийшов у наш район, і Сокаль має такий прекрасний Центр надання адміністративних послуг.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.