Головна Освіта Освітні заклади Сокальщини стають сучасними

Освітні заклади Сокальщини стають сучасними

31 січня відбулася нарада директорів освітніх закладів Сокальщини, за участі голови районної ради Миколи Паська та його заступника Василя Бойка, на якій освітяни підвели підсумки 2018 року та накреслили плани на 2019й.

Насамперед, присутні заслухали директора комунальної установи Сокальської районної ради «Центр обслуговування закладів освіти Сокальського району» Миколу Мисака, який детально розповів, що було зроблено в освітніх закладах минулого року для зміцнення матеріальнотехнічної бази, скільки було залучено коштів з районного бюджету та місцевих рад на їх ремонт. Він, зокрема, наголосив, що найвагомішим за обсягами фінансування напрямком роботи була реалізація програми «Нова українська школа», на яку було виділено 3298 тисяч гривень. За ці кошти придбано дидактичні матеріали, сучасні меблів, закуплено мультимедійний контент для початкових класів. За кошти районного бюджету, а це 354 тисячі гривень, було укомплектовано додатково ще 11 класів.… У рамках програми «Розвиток освіти Львівщини» при співфінансуванні обласного і районного бюджетів придбали два шкільних автобуси, які закріплені за Забузькою та Сілецькою школами та оргтехніку. М. Мисак відзначив 13 шкіл, які успішно реалізували мікропроекти та залучили благодійні кошти для цього. Найвагоміший з мікропроектів – заміна вікон та дверей в Угнівській ЗШ.
Наступним джерелом фінансування по зміцненні матеріальнотехнічної бази освітніх закладів були кошти державної субвенції місцевого бюджету та фонду соціальноекономічного розвитку. Завдяки їм було зроблено капітальний ремонт покрівлі у Волицькій загальноосвітній школі та придбано комп’ютерну техніку для Сокальської ЗШ №2.

За кошти районного бюджету було зроблено капітальний ремонт приміщення під сучасний «Інклюзивноресурсний центр» в Сокальській ЗШ №4, дахів Лучицької ЗШ, Межирічанської школи І ступеня та Карівської ЗШ. Доповідач також ознайомив із переліком об’єктів, де проводили капітальні ремонти дахів за запитами освітніх закладів та де потребували ремонту теплові мережі. Ці роботи виконувалися господарською групою комунальної установи, а також працівниками шкіл. На придбання оргтехніки з районного бюджету було виділено 930 тис. грн., за які придбано 80 комп’ютерів, 6 принтерів, один мультимедійний проектор, а також інтерактивна дошка. До зміцнення матеріальної бази шкіл долучалися сільські ради та громади. У минулому році, завдяки прозорому підходу до системи закупівель досягнуто економії в обсязі 1 млн. 275 тис. грн. Це дозволило збільшити об’єми виконаних робіт по окремих об’єктах навіть вдвічі. Як приклад, в Угнівській ЗШ ІІІІ ст. були замінені всі вікна. Загалом, ці зекономлені кошти скеровані на придбання вікон і дверей.

Упродовж року велась робота щодо енергозбереження освітніх закладів та профілактика протипожежних заходів. Нині усі школи забезпечені вогнегасниками.
Микола Мисак розповів й про плани на поточний рік. Він поінформував, що в 2019 рік бюджет закладів освіти складає 242 млн. грн., що є значно більше проти минулого року. І зараз готуються кошториси у розрізі кожної установи. Це дозволить покращити матеріальнотехнічну базу шкіл, зробити капітальні ремонти запланованих об’єктів, придбати підручники, зробити оснащення класів, підключити Інтернет…

Доповідач також наголосив, що необхідно звернути увагу на шкільні автобуси, деякі з них вичерпали свій моторесурс і є застарілими. Зокрема, учнів до шкіл Княже, Перетоки Тартаків перевозять автобуси, які є в незадовільному технічному стані, тому їх потрібно замінити на нові. І це потрібно врахувати на майбутнє. Він запевнив керівників шкіл, що комунальна установа буде враховувати побажання кожного освітнього закладу щодо зміцнення матеріальнотехнічного стану, закликав їх до конструктивної співпраці, щоб освітні заклади району ставали сучаснішими, а головне – комфортнішими як для працівників, так і учнів.

Голова районної ради Микола Пасько відзначив ефективну роботу комунальної установи Сокальської районної ради «Центр обслуговування закладів освіти Сокальського району». У 2018 році майже усі освітні заклади Сокальщини значно покращили свою матеріальну базу в багатьох напрямках, зокрема, успішно реалізували програму «Нова українська школа». Микола Пасько поінформував присутніх, які матеріальні ресурси, виражені у грошах, отримала кожна школа. Завдяки отриманим коштам кожен освітній заклад відремонтував те, що йому було потрібно.

А далі перейшли до обговорення планів на 2019 рік. Голова районної ради М. Пасько поінформував учасників наради, що при прийнятті бюджету на 2019 рік заклали 4 мільйони гривень на зміцнення матеріальнотехнічної бази навчальних закладів району. Рішенням сесії районної ради затверджений перелік об’єктів, які планують збудувати чи відремонтувати у цьому році. Крім того, «Центр з обслуговування закладів освіти» зумів зекономити в 2018 році на закупівлях 1270 тисяч гривень та понад 14 млн. грн. освітньої субвенції. Ці кошти також підуть на розвиток освіти. Він запропонував скерувати кошти освітньої субвенції на співфінасування закупівлі «Школяриків», мікропроектів, а також стратегічних об’єктів в освітній галузі.

Насамперед, на модернізацію котелень, каналізування сільських шкіл чи встановлення доочистки стоків. Стратегічно важливими, на його думку, є три питання: відремонтувати дах в Сокальській гімназії, яка носить статус пам’ятки архітектури місцевого значення, та будівництво і реконструкція двох спортивних шкільних споруд у Войславичах і Мурованому. Однак у кожній школі, як він переконався під час об’їзду навчальних закладів, є нагальні потреби, які необхідно вирішувати. В одних необхідно зробити аварійні виходи чи систему опалення, а в інших – покращити освітлення у кабінетах, відремонтувати туалети, зробити благоустрій території… М. Пасько просив директорів приймати зважені рішення щодо ремонту об’єктів, писати мікропроекти і наголосив, що пріоритет у фінансуванні матимуть ті навчальні заклади, які подали мікропроекти, оскільки колективи проявили ініціативу, знайшли спонсорів. Це говорить про те, що вони вболівають за школу і хочуть щось змінити на краще. Районна рада постарається зробити все, щоб ці проекти були реалізовані. Опісля очільник району відповів на запитання присутніх.
Освітяни району висловили свої думки з приводу наболілих питань, зокрема, преміювання педагогічних працівників, на які отримали відповіді. Зокрема, за інформацією директора ЦОЗО Миколи Мисака, внаслідок економії коштів освітньої субвенції за 2018 рік, в поточному році передбачено преміювання вчителів в повному обсязі.

Завідувач Сокальського районного методичного кабінету Галина Гібляк поінформувала директорів про планування системи внутрішнього забезпечення якості освіти та висловила свої думки як вчителі мають розвиватися професійно.

Доповідач також зробила огляд нормативних та інструктивнометодичних документів щодо створення дієвої системи внутрішнього забезпечення якості у школі, а саме – планування роботи щодо оцінювання та підвищення кваліфікації учителя в умовах «Нової української школи».

Г. Гібляк ознайомила присутніх з новими методичними рекомендаціями щодо стратегій та процедур забезпечення якості роботи педагогів, механізмів забезпечення академічної доброчесності, визначені стратегії підготовки критеріїв, правил і процедур оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників. Також пані Гібляк прокоментувала процедуру сертифікації учителів у Львівській області та районі. З метою організації методичної підтримки процесів щодо створення системи внутрішнього забезпечення якості освіти у кожній школі, методкабінетом запропоновано створити творчі групи керівників, методистів, які підготують методичні рекомендації щодо створення програм оцінювання роботи учителів, розроблять відповідні критерії та сформують методичний кейс із сучасним інструментарієм для оцінювання.

Під час наради було проаналізовано накази МОН щодо організації та проведення ДПА у 2018/19 н. р., оголошено спільні методичні заходи, які відбудуться у лютому, зроблено проміжний підсумок результатів обласних олімпіад тощо.
Опісля методист відділу освіти Анжела Кулик довела до відома керівників актуальну інформацію щодо проведення пробного ЗНО та реєстрації на ЗНО.

Наостанку керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина ознайомила директорів шкіл І ступенів з положеннями Закону України «Про освіту» і звернула увагу на необхідності приведення у відповідність до чинного законодавства правовстановлюючих документів закладів освіти І ступеня.
Підсумував нараду голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який подякував директорам шкіл за активну роботу щодо покращення матеріальнотехнічного стану освітніх закладів, участь у конкурсі мікропроектів.

Любов ПУЗИЧ.