Головна Політика 1 серпня відбулася традиційна нарада-семінар з головами та секретарями місцевих рад Сокальського...

1 серпня відбулася традиційна нарада-семінар з головами та секретарями місцевих рад Сокальського району

У ній взяли участь голова Андрій Дяченко, голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, керівник апарату РДА Віра Левандовська, керівники ряду структурних підрозділів РДА. А. Дяченко поінформував присутніх про постанову Верховної Ради щодо приєднання до Сокальського району міста Соснівка та зміною меж Сокальського району. Він також наголосив на необхідності наповнення місцевих бюджетів до визначених планових показників, продовження робіт по благоустрою населених пунктів.

Опісля перейшли до розгляду питань порядку денного. Першими розглянули блок земельних питань, зокрема, про повноваження місцевих рад щодо надання земель; встановлення меж населених пунктів; оформлення земельних ділянок фермерами. Начальник міськрайонного управління у Сокальському районі та м. Червоноград ГУ Держгеокадастру в Львівській області Сергій Бермес ознайомив присутніх із вимогами чинного земельного законодавства з цього приводу, наголосив на відповідальності щодо їх порушення, а також звернув увагу на важливих моментах через які виникають суперечки між землекористувачами, торкнувся й проблеми польових доріг. Посадовець звернув увагу, що з 1 січня 2019 року набрав чинності закон, який дозволяє надавати в оренду польові дороги, які розташовані в межах масивів й теж перебувають у користуванні. Це сприятиме залученню додаткових коштів до місцевих бюджетів.

Про стан протидії злочинності на території Сокальського району поінформував заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук. Його доповнив начальник сектору превенції патрульної поліції Сокальського відділення поліції Олександр Сідельник, який звернув увагу на доцільності встановлення камер відеоспостереження та вуличного освітлення. Це, на його думку, сприяло б безпеці громадян та допомогло б швидше та оперативніше відкривати злочини, які значно частіше відбуваються у нічний час. Сокальська міська рада, завдяки обласному конкурсу проектів місцевого розвитку та співфінансуванню з районного і міського бюджетів, змогла придбати 24 камери, які встановлені в місті. Тому інші ради можуть скористатись таким досвідом.
Окрім того, Ярослав Гарасимчук та Олександр Сідельник звернулись до голів із  проханням сприяти у виявленні незаконних посівів маку, проводити роз’яснювальну роботу серед громади щодо заборони вирощування нарковмісних рослин та повідомляти про кримінальну відповідальність за таке порушення.

Далі начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський поінформував про черговий етап монетизації пільг у жовтні 2019 року. Він просив керівників місцевих рад надати інформацію про пільговиків, які проживають на їхній території, щоб оперативно інформувати їх про надходження коштів через sms-повідомлення, а для цього необхідно внести мобільні телефони у базу даних субсидіантів.

Начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА Руслана Антонюк коротко зупинилася на проблемах, які нині є в закладах культури району. Зокрема, повідомила про необхідність реєстрації статутів Народних домів у новій редакції. Просила голів місцевих рад планувати кошти в бюджеті на перевезення колективів, які функціонують при Народних домах, та по можливості встановити доплату керівникам Народних домів за прибирання приміщень закладів культури та благоустрій навколо них або ж ввести ставку технічного працівника.

Головний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області майор служби цивільного захисту Олег Борис наголосив присутнім на необхідності забезпечення пожежної та техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема закладів дошкільної освіти і закладів культури, розташованих на території Сокальського району. На жаль, після перевірки Народних домів щодо пожежної безпеки було складено 20 адміністративних протоколів на їх керівників. Основні порушення – відсутність пожежної сигналізації, дерев’яні конструкції необроблені вогнезахисним розчином, захаращені шляхи евакуації, незадовільний стан електромереж. О. Борис просив представників місцевих рад звернути на це увагу.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько просив керівників місцевих рад активізувати роботу щодо реалізації загальнорайонних програм. Зокрема, наголосив, що в 2019 році з районного бюджету, на виконання 42 загальнорайонних програм, виділено майже 29 млн. грн. Окрім того, додатково на утримання галузей освіти і медицини району виділено 44 млн. грн., з них 25 млн. грн. на капітальний розвиток – придбання чи ремонт. Він сподівається, що кошти будуть використанні з користю для громад.

Підсумовуючи народу, Андрій Дяченко подякував усім присутнім за активну роботу, а цього разу було дуже багато запитань із залу, та акцентував увагу на належному відзначенні Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України, вів мову про вивезення сміття, ремонт доріг та інше. Він закликав керівників органів місцевого самоврядування бути відповідальними, дбати про громади та приймати мудрі та виважені рішення.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.