Головна Політика Люди на Сокальщині чекають позитивних змін від влади

Люди на Сокальщині чекають позитивних змін від влади

7 червня відбулася колегія Сокальської районної державної адміністрації, на якій розглянули чотири питання. Голова РДА Андрій Дяченко націлив присутніх на оперативну, продуктивну та конструктивну роботу. Тож одразу перейшли до розгляду питань порядку денного.

З першого «Про виконання бюджету Сокальського району за І квартал 2019 року» доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова, яка поінформувала, що за цей період до загального фонду бюджету району без врахування міжбюджетних трансфертів мобілізовано 72954,1 тис. грн., що становить 108,8% виконання планових показників трьох місяців (+5904,3 тис. грн.). Темп росту до минулого року становить 109,9% (+6592,8 тис. грн.). За підсумками звітного періоду уточнені планові завдання за доходами загального фонду виконано 30 місцевими радами та районним бюджетом. Планові показники трьох місяців не виконали Ванівська, Межирічанська та Карівська сільські ради. Протягом першого кварталу на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки по загальному фонду в сумі 173537,4 тис. грн. та по спеціальному – 3785,3 тис. грн. Г. Леонова наголосила на важливості виконання планових завдань з надходження податків, зборів і платежів до місцевих бюджетів.

Голова РДА Андрій Дяченко зазначив, що перевиконання бюджету в попередні роки дало можливість реалізувати багато районних програм та проектів, що дозволило врахувати побажання багатьох місцевих рад. На жаль, сьогодні ситуація дещо інша, про що свідчать цифри. І це потрібно розуміти. Він підкреслив, що нині позитивний результат залежить від кожного, та закликав керівників усіх підрозділів РДА та місцевих рад аналізувати свої видатки, щоб не допустити заборгованості по заробітній платі, збільшити фактичні надходження за рахунок внутрішніх резервів: збільшення встановлених ставок оподаткування земельного податку, орендної плати за землю, сплати акцизного податку від роздрібної торгівлі підакцизними товарами…
Підтримав його й голова районної ради Микола Пасько, який наголосив, що вирішити проблему можна двома способами: або збільшити надходження, або зменшити видатки.

Члени колегії інформацію начальника фінансового управління РДА Галини Леонової взяли до відома та рекомендували органам місцевого самоврядування активізувати роботу з використання внутрішніх резервів наповнення місцевого бюджету шляхом легалізації виплати заробітної плати та недопущення виплати заробітної плати нижче встановленого державного мінімуму, збільшення бази оподаткування суб’єктів господарювання, повнотою сплати акцизного податку від роздрібненої торгівлі підакцизними товарами суб’єктами господарювання. З метою економного і раціонального використання коштів не допускати збільшення чисельності працівників у бюджетних установах та комунальних закладах району, раціонально використовувати кошти на оплату енергоносіїв.

Питання «Про захист прав та інтересів дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах» доповіла начальник служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш. Вона розповіла про роботу служби за 2018 рік і перший квартал 2019 р. Вся інформація щодо дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, внесено в єдину централізовану інформаційноаналітичну систему «Діти», яка весь час оновлюється. Користувачі бази постійно здійснюють моніторинг черги. Станом на 7 червня у банку даних є 200 дітейсиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Г. Федаш більш детально зупинилася на роботі відділу опіки та піклування над дітьмисиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. У 2018 році дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було 127 осіб, а станом на 1 квітня 2019 р. – 128. Четверо дітей перебуває у державних закладах, одна дитина – під опікою ліцею. 27 дітям надали статус дітейсиріт та позбавлених батьківських прав, у першому кварталі ц. р. його отримали ще семеро дітей. Ще 32 перебуває під опікою (піклуванням).

На Сокальщині функціонує два дитячі будинки сімейного типу, де виховується і проживає 11 дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і три особи з їх числа. У Сокальському районі є сім прийомних сімей, де виховується 8 дітейсиріт, дітей позбавлених батьківського виховання і одна особа з їх числа. У 2018 році одну дитину було до влаштовано в прийомну сім’ю. Минулого року було ліквідовано дитячий будинок сімейного виховання в с. Куличків (розпорядження голови Сокальської РДА від 15 березня 2018 року №168), у зв’язку з тим, що мамавихователька вчиняла насильство над дітьми. Спеціалісти служби у справах дітей здійснюють постійний контроль за умовами проживання, навчання і виховання дітей. Під час перевірок порушень прав дитини не виявлено.

На території району функціонує «Соціальнореабілітаційний Центр опіки дітей «Дитячі стежинки»» у м. Великі Мости, де виховується 24 дитини з них 20, позбавлених батьківського піклування, четверо, які опинилася в складних життєвих обставинах.
Крім того, служба у справах дітей РДА веде облік дітей, які підлягають усиновленню. Станом на 1 квітня цього року на обліку з усиновлення перебувають 23 дітей та п’ять подружніх пар й одна одинока жінка – потенційних кандидатів в усиновлювачі. Торік три подружні пари усиновили дітей. У першому кварталі ц. р. одна подружня пара всиновила дитину. З метою захисту майнових і житлових прав дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у яких відсутнє житло, службою у справах дітей Сокальської районної державної адміністрації розроблено «Районну програму забезпечення житлом дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Сокальському районі на 20162018 роки», яку затверджено на сесії Сокальської районної ради у 2016 р.

На виконання районної програми забезпечення житлом дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, у Сокальському районі у 2018 році придбано 4 житлові об’єкти для 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 4 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна сума коштів становить 2 764 400,00 грн.; з них за рахунок обласного бюджету – 744130,00 грн.; місцевого – 1920270,00 грн.; інші джерела (Княжівська сільська рада) – 100000,00 грн.

Рішенням №695 XХХVІ сесії VII скликання Сокальської районної ради від 21 грудня 2018 року затверджено районну програму забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальському районі, на 20192021 роки. Цьогоріч на її реалізацію з районного бюджету виділено 1 млн. грн. Однак поки на сесії районної ради не буде затверджено звіт служби у справах дітей, ці кошти не можна освоїти на придбання житла. А перебувають на квартирних чергах при міських, сільських, селищній радах Сокальського району ще 14 дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Опісля присутні почули про роботу відділу з питань профілактики, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей райдержадміністрації, яка опікується неблагополучними сім’ями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, пильнує аби не були порушені права дитини. У разі невиконання батьками батьківських обов’язків, на комісію з питань захисту прав дитини виносяться питання щодо стану виховання, а в крайніх випадках – доцільності позбавлення батьківських прав і т. д. На обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО) в службі у справах дітей 72 дітей з 30 сімей. Начальник служби зупинилася на важливих аспектах роботи відділу, розповіла про заходи, які проведені.

За звітний період відбулося 23 засідання комісії з питань захисту прав дитини РДА, на яких розглянуто 183 питання, за кожним з них доля дитини.

Службою у справах дітей РДА підготовлено до Сокальського районного суду від імені органу опіки та піклування районної державної адміністрації у 2018 році – 8 позовних заяв щодо доцільності позбавлення 11 батьків батьківських прав відносно 11 дітей та одну позовну заяву щодо відібрання дитини без позбавлення батьків батьківських прав. З поданих заяв задоволено – 7 позовів, 2 позови перенесено на розгляд суду на червень 2019ого.

В очільників району було багато запитань та зауважень до роботи служби у справах дітей РДА. Через що обговорення цього питання зайняло багато часу, іноді виникала полеміка. А. Дяченко зазначив, що коли мова йде про дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківських прав, наш громадянський обов’язок допомогти такій родині чи дитині, або хоч би скерувати у правильне русло, старатися в межах чинного законодавства максимально сприяти їм в отриманні житла. М. Пасько попросив Г. Федаш врахувати побажання депутатів районної ради та виправити всі їхні зауваження, щоб і у цьому році дітисироти також змогли отримати житло, на яке закладені кошти у бюджеті.

Присутні заслухали головного лікаря ЦРЛ Романа Шведа, який прозвітував про роботу Комунального некомерційного підприємства районної ради «Сокальська центральна районна лікарня» за 2018 рік та І квартал 2019ого. Він зазначив, що медичну допомогу жителям Сокальщини, а в районі проживає 92137 осіб, в тому числі 17967 дітей, надають три медичні заклади: Сокальська ЦРЛ, а також 9 амбулаторій, 35 ФАПів, Великомостівська лікарня – 3 амбулаторії, 5 ФАПів, Белзька лікарня – 3 амбулаторії, 10 ФАП. Доповідач зазначив, що за звітний період народжуваність зменшилася на 79 проти минулого року. Смертність також знизилася. Зокрема, серед людей працездатного віку – 209 проти 232 осіб. Серед причин смертності домінують захворювання органів кровообігу та онкологічні.

Протягом року покращилась матеріальнотехнічна база за рахунок участі в мікропроектах, спецфонду і благодійної допомоги, додаткового фінансування з обласного і районного бюджетів на суму 6294,3 тис. грн. За ці кошти проведено капітальні ремонти приміщень баклабораторії, будівлі Белзької лікарні (встановлення вікон), хірургічного та педіатричного відділень Сокальської ЦРЛ, амбулаторій ЗПСМ у селах Варяж, Хлівчани, Тартаків, Княже, Тудорковичі, Горбків, будівель лікувального корпусу та поліклініки Сокальської ЦРЛ.

В кінці 2018 року вдалось отримати додаткове фінансування по Кіотському протоколу на утеплення фасаду лікувального корпусу. З обласного бюджету було освоєно 600 тис. грн. на підготовку палат під нейрореабілітацію післяінсультних хворих.
На придбання медичного обладнання, орг та іншої техніки за 2018 рік освоєно коштів 1127500 тис. грн., в тому числі з місцевого бюджету – 829,9 тис. грн., з обласного бюджету – 69,6 тис. грн., позабюджетних коштів – 227,9 тис. грн.

На 2019 рік заплановано відкриття амбулаторій ЗПСМ у селах Волиця та Волсвин; створення нової сучасної електронної реєстратури для лікарів ПМСД та поліклініки, придбання автотранспорту для лікарів ПМСД.

А. Дяченко наголосив, що потрібно покращити якість надання медичних послуг на місцях, щоб жителі населених могли в місцевій амбулаторії чи ФАП поміряти тиск, здати аналізи, отримати консультацію лікаря. Свої зауваження й пропозиції висловив і голова районної ради Микола Пасько.

Про роботу відділу молоді та спорту райдержадміністрації за перший квартал 2019 року доповіла його начальник Мар’яна Копейка. Вона коротко поінформувала про спортивні досягнення спортовців району, їхню участь у різних змаганнях, що було зроблено для покращення матеріальнотехнічної бази, а також відзначила добру співпрацю з відділом освіти, РЦСССДМ, службою в справах дітей, ювенальною превенцією Сокальського відділення поліції, районним військовим комісаріатом, філією Львівського обласного центру зайнятості, міським центром ФЗН «Спорт для всіх», федераціями з видів спорту та іншими організаціями фізкультурноспортивного профілю.

Після обговорення з кожного питання прийнято відповідне рішення. Підсумовуючи засідання, голова РДА Андрій Дяченко поінформував присутніх, які дороги будуть ремонтувати на Сокальщині в цьому році, а також підкреслив, що на його думку, «колегія проводиться не для того, щоб когось поганити чи показати, що він не правий, а вникнути у проблеми, допомогти в їх вирішенні, спонукати людей до виконання своїх прямих посадових обов’язків. Люди чекають позитивних змін у всіх напрямках роботи».

Любов ПУЗИЧ.