Головна Політика Сокальська районна рада створила комунальну установу «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського...

Сокальська районна рада створила комунальну установу «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району»

У роботі XXV сесії районної ради взяли участь усі депутати районної ради. Під час затвердження порядку денного розділились їх думки щодо розгляду на пленарному засіданні питання про створення комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» і призначення керівника. Зняти з розгляду це питання запропонував Олег Кожушко, його підтримав Ігор Хом’як. Третину депутатських голосів набрала ця пропозиція, однак поправку, яку вніс Василь Бойко (а саме, розгляд усіх питань, включених в порядок денний) набрала більшу кількість голосів. А тому у деяких депутатів виникли сумніви, наскільки правомірне це рішення, чи відповідає регламенту районної ради. Голова комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ Віктор Притулко пояснив, що відповідно до регламенту порушень у діях немає, депутати можуть голосувати за всі внесені пропозиції.

Роман Монастирський запропонував зняти два питання: про звіт голови районної ради, так як рік ще не закінчився, та про звільнення гендиректора ТРК «Сокаль». Та більшість депутатів ці пропозиції не підтримали.

Відтак, перейшли до розгляду питань порядку денного.

Про створення комунальної установи районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Роман Монастирський нагадав, що згідно з чинним Положенням про порядок призначення керівників підприємств повинен проводитись конкурс. Поцікавився чи на цей день ці вимоги дотримано. «Вісім голів фракцій підписало відповідне подання, усі необхідні законні процедури витримано», – відповів Микола Пасько.

Микола Поліщук: «Є прийняте Положення районної ради, де чітко вказано, як має прийматись керівник комунального підприємства. Сьогодні вносяться ряд поправок, які суперечать прийнятим рішенням Сокальської районної ради. Я б просив Миколу Мисака зустрітися з депутатами, сказати, що «я готовий вас слухати та співпрацювати» та попросив лише після оформлення належним чином підприємства ставити на розгляд питання про призначення керівника.

Роман Монастирський поцікавився «як можна при розгляді питання про створення комунальної установи у поправці вносити зміни у зовсім інше питання «Про порядок прийняття керівників»? Одним рішенням міняється інше. Як так можна робити?»

Микола Пасько на звинувачення відповів, що «ми вносимо зміни до Положення, в якому зазначаємо, що саме для цієї установи питання призначення визначається Статутом. Ми не порушуємо Положення чи якісь інші законодавчі акти. Поправка врегульовує усі правові відносини в цьому питанні. А щоб установа функціонувала, то необхідно призначити керівника. Щодо іншого питання, то зустрічі з депутатами відбувалися. Є вісім підписів керівників фракцій».

Далі заслухали Миколу Мисака, як кандидата на посаду новоствореної комунальної установи. Він розповів про себе, діяльність на владних посадах (заступник міського голови м. Червоноград, голова Сокальської РДА та ін.). Щодо перших кроків на новій посаді то заявив, що спочатку має ознайомитись зi Статутом підприємства, а також детально зі станом матеріальнотехнічної бази, напрацюванням напрямків, необхідних для організації належним чином освітнього процесу.

За результатами голосування Миколу Мисака призначено на посаду керівника «Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району». Відповідно до прийнятого попереднього рішення депутати вирішили вилучити з оперативного управління відділу освіти Сокальської РДА нерухоме майно згідно з переліком, а також рухоме майно, яке закріплене за цими об’єктами та передати його в оперативне управління комунальній установі Сокальської районної ради Львівської області «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району». Затверджено склад комісії з прийманняпередачі майна, що вилучається.

Далі на сесії затвердили структуру виконавчого апарату районної ради; кошторис видатків на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2018 рік.

Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2018 рік доповіла перший заступник голови РДА Ірина Задолинна. Розроблена програма за підсумками 2017ого. Робота РДА цьогоріч була спрямована на системне забезпечення соціально-економічного розвитку району. Реалізовано комплекс програм, на виконання яких із різних джерел проінвестовано коштів у сумі 92 млн. 776,7 тис. грн. На конкурсну комісію фінансування з державного фонду Регіонального розвитку у 2018 р. було подано шість об’єктів: завершення будівництва дитячого садка с. Сілець, реконструкція мережі зовнішнього вуличного освітлення м. Белз; капітальний ремонт дороги комунальної власності•с. Тартаків; капітальний ремонт будівництва інфекційного відділення Сокальської ЦРЛ; реконструкція міського парку м. Сокаль; будівництво стадіону с. Сілець.

Михайло Веклин звернув увагу, що почав роботу в новому приміщенні ЦНАП, однак бракує людей, тому варто б було спільно депутатам попрацювати і знайти кошти, щоб збільшити ще реєстраторів.

Андрій Сенюк зазначив, що «в програмі відсутній екологічний блок, а ми маємо низку проблем (очисні, сміття та ін.)». Запропонував допрацювати. Пропозиції вносили Олег Іванчина (добудова Народного дому у Волиці), Олег Солодяк (створення технопарку на базі шахти «Візейська»). В цілому «за» проголосувало 29 депутатів.

Внесено зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік. Необхідність розглядати це питання виникла в зв’язку з тим, що Кабмін видав розпорядження щодо виділення субвенції на соціальноекономічний розвиток для Сокальського району. У сумарному еквіваленті виділено 2 млн. 110 тис. грн. (з них 100 тис. грн. на Великомостівську ОТГ). Кошти спрямовуються на тринадцять об’єктів.

Про районний бюджет Сокальського району на 2018 рік доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова.

Депутати затвердили районний бюджет Сокальського району на 2018 рік, визначивши:

– доходи районного бюджету в сумі 697395550 грн., у тому числі доходи загального фонду бюджету – 688143700 грн., доходи спеціального фонду бюджету – 9251850 грн.;
– видатки районного бюджету в сумі 697395550 грн., у тому числі видатки загального фонду бюджету – 687343700 грн., видатки спеціального фонду бюджету – 10051850 грн., у тому числі бюджету розвитку – 800000 грн.

Михайло Веклин звернувся із запитанням чи можна виділити певну суму на пожежну частину, створену в Хоробрівській сільській раді. Та, як пояснила доповідач, пожежна частина створена сільською радою, місцева рада, в першу чергу, бере зобов’язання на себе.

Щодо фінансування районних ЗМІ (часопис «Голос знад Бугу» та ТРК «Сокаль»), то при бюджеті відповідні програми не заплановані, проте, так само, як і в минулому році, вони будуть профінансовані з коштів вільного залишку.

Романа Шевчука цікавило питання, яким чином відбиралися об’єкти, хто саме вирішував, що в одному селі потрібно міняти двері в бібліотеці с. Зубків, а в іншому – ні, хоча подання робили усі.

Галина Леонова пояснила, що це є пріоритет розпорядника коштів, який розподіляє загальний виділений ресурс на галузь. Запитували доповідача Олег Кожушко, Петро Андрущак, Василь Сорочук.

Співдоповідачем по цьому питанню був голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій Володимир Пограничний. Він повідомив, що на засіданні комісії досить довго обговорювалось питання бюджету на 2018 рік, адже депутати мали певні зауваження, вносили пропозиції та побажання. «Розглядаючи бюджет на 2018 рік ми можемо побачити, що він є значно кращим від цьогорічного. Оскільки, при бюджеті на 2017 р. планували лише одну програму соціального захисту в сумі 500 тис. грн. З кожним роком Верховна Рада поступово перекладає свої повноваження на місцеві органи влади, що збільшує видаткові частини нашого районного бюджету. Так у•2017 р. на освітню галузь та медицину ми виділяли приблизно по 10 млн. грн. з доходів районного бюджету. А в наступному році, за інформацією фінансового управління, на освіту заплановано 47 млн. грн. з районного бюджету, а на охорону здоров’я – 12 млн. грн.

Аналізуючи проект бюджету, бачимо, що він є збалансований, захищені статті видатків закріплені відповідними кошторисними призначеннями, тому якщо дохідна частина бюджету буде виконана, зможемо продовжити ту добру традицію і спрямовувати кошти на соціальноекономічний розвиток, на реалізацію районних програм». Отож, голосами 32 депутатів був прийнятий з поправками бюджет району на 2018 рік.
Далі депутати оперативно проголосували за низку програм, котрі були розглянуті та опрацьовані на відповідних депутатських комісіях. Внесли зміни до Програм: медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності у КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» на 20162019 рр.; забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальському районі на 20162018 роки; розроблення містобудівної документації в Сокальському районі на 20162020 роки.

А також затвердили такі програми на 2018 рік:

– фінансової підтримки районної газети «Голос знад Бугу»;

– фінансової підтримки та зміцнення матеріальнотехнічної бази комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»;

– виплати одноразової адресної допомоги окремим категоріям громадян Сокальського району;

– розвитку місцевого самоврядування Сокальського району;

– фінансової підтримки громадської організації Сокальської районної асоціації інвалідів;

– фінансової підтримки громадської організації Благодійного Фонду «Карітас» – Сокаль;

– компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі;

– соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району;

– підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району;

– покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району.

Затверджувати кошториси закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району депутати надали повноваження голові районної ради.

Прийнявши рішення працювати без обідньої перерви, районні обранці перейшли до розгляду питання «Про роботу комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль» та виконання рішення №345 від 30 червня 2017 р. Оскільки його детально було обговорено в комісіях, депутати відразу проголосували. Наступним проектом рішення, яке розглядалось на засіданні було «Про звільнення генерального директора комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль» Новацького О. Є.». Як повідомив заступник голови районної ради Василь Бойко, до районної ради надійшло подання від НАЗК, відповідно було підготовлено рішення по запобіганню корупції і подане на розгляд сесії. «Цьому передувала переписка з органом запобігання корупції, проводилось розслідування. Для того, щоб конфлікт інтересів був вирішений мною подано відповідний проект рішення».

Про ситуацію, яка склалася, і пошуки шляхів ходу з неї говорив генеральний директор ТРК Олександр Новацький. «Це питання вже тягнеться більше як півтора року. Коли я приступив до обов’язків керівника ТРК «Сокаль», то стикнувся з тим, що на підприємстві працює моя дружина. Вона працює з 2006 року, була прийнята ще попереднім керівником. Були різні пропозиції. Але ситуація склалася таким чином, що перевести її можливості не було. Мною вживалися і вживаються до сьогодні заходи, які дозволять в кінцевому підсумку врегулювати питання конфлікту інтересів». О. Новацький повідомив, що було виведено з прямого підпорядкування усіх працівників ТРК, штатний розпис розробили таким чином, що появилися керівники середньої ланки. Також розповів, що особисто спілкувався з керівником департаменту з питань врегулювання конфлікту інтересів. «Ми обговорили схему, відповідно до якої частину своїх повноважень, в частині прийняття рішень по близькій мені особі, передаю на головного редактора та звертаюся в районну раду з проханням призначити особу, яка під зовнішнім контролем буде здійснювати перевірку. Я вношу зміни в посадові інструкції. Усі необхідні документи передаю в районну раду, ми їх надсилаємо НАЗК і повідомляємо про те, що усі конфлікти вичерпані».

Головуючий пояснив, оскільки від НАЗК прийшло таке повідомлення, вони повинні були винести на розгляд сесії це питання, а рішення вже за депутатами. Останні ж не підтримали проект рішення про звільнення генерального директора КП.
Депутати на цьому сесійному засіданні затвердили технічні документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включені в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею 51,4267 га на території Тудорковицької сільської ради.

А далі про діяльність за рік роботи звітував голова Сокальської районної ради Микола Пасько. «Це звіт про нашу спільну роботу, бо один голова нічого не вартий без депутатів», – зазначив очільник району. За 2017 рік (станом на 22 листопада) Сокальською районною радою сьомого скликання проведено 8 сесій районної ради, 13 пленарних засідань, на яких за результатами обговорення прийнято 175 рішень. Із зазначеної кількості, 38 рішень – це затвердження нових районних Програм). М. Пасько розповів про реалізацію мікропроектів, наголосив на зверненнях громадян, а також міжнародній співпраці.

Олег Солодяк запропонував звіт голови районної ради затвердити, а роботу визнати задовільною. Депутати підтримали цю пропозицію.

Приватне акціонерне товариство «Червоноградський завод залізобетонних виробів» звернулось у районну раду з клопотанням щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування пісків Двірцівського родовища. Оскільки сільська рада погодження не дала, тож і районні обранці проголосували проти.
Далі депутати підтримали звернення: до Міністерства екології та природних ресурсів України про підтримку клопотання ініціативної групи щодо розширення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Волицький» (орієнтовно на 30 га) та створення його охоронної зони, орієнтовною площею 1000 га, без вилучення лісових насаджень у користувача на території та до Прем’єрміністра України щодо розробки механізму з монетизації пільг для пільгових категорій громадян.

На цьому XXV сесія VII скликання Сокальської районної ради завершила роботу.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.