Головна Політика Відбулося перше пленарне засідання XXIV сесії Сокальської районної ради

Відбулося перше пленарне засідання XXIV сесії Сокальської районної ради

7 грудня, у День місцевого самоврядування, відбулося перше пленарне засідання XXIV сесії Сокальської районної ради. Головуючий розпочав роботу з привітання зі святом працівників органів місцевого самоврядування, депутатів, працівників райдержадміністрації та усіх причетних до цієї нелегкої справи.

Військовий комісар Сокальського районного військового комісаріату Микола Лисак вручив відзнаки двом учасникам АТО: Арсену Дем’янчуку (м. Великі Мости) від начальника генерального штабу – «За взірцевість у військовій службі ІІ ст.» та Івану Мармашу (с. Ванів) – від ветеранської спілки воїнів учасників АТО – «Завжди вірний».

Депутат районної ради Ганна Надорожна обрана депутатом новоствореної Великомостівської ОТГ. Відповідно до Закону України вона написала заяву і вибуває зі складу районної ради, а на її місце у депутатський корпус повинен бути введений наступний за черговістю депутат від Сокальської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Виступаючи, секретар Сокальської районної територіальної виборчої комісії Мирослава Назар зазначила, що «відповідно до результатів виборів до Великомостівської ОТГ 29 жовтня 2017 р. Надорожна Ганна Яківна стала кандидатом в депутати. Від неї надійшла заява, в якій просить припинити її повноваження як депутата районної ради. На нашому засіданні ми розглянули це питання і винесли відповідне рішення. Постанова №30 від 6 грудня про припинення дії депутатського мандата депутата Сокальської районної ради Надорожної Ганни і вилучити її прізвище зі списку кандидатів у депутати до Сокальської районної ради. Окрім того, згідно з Законом про місцеве самоврядування здійснена заміна в депутатському корпусі. Bідповідно до результатів виборів 25 жовтня 2015 року до Сокальської районної ради наступним в списку від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» є Фіяла Володимир Васильович. Відповідно до цього прийнято рішення щодо реєстрації його у депутати Сокальської районної ради та визнати обраним депутатом». Володимир Фіяла зачитав текст Присяги, вступивши у депутатські повноваження.

Під час розгляду проекту рішення про порядок денний районні обранці внесли певні зміни. Олег Кожушко запропонував розглянути і підтримати Звернення до Верховної Ради України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення (розглянули першим і підтримали одноголосно); питання «Про затвердження Тимчасового порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району» Мирослава Ігнатюк просила виключити з порядку денного, а Оксана Береза – перенести на друге пленарне засідання так, як попередньо йшла мова, що на його розгляді будуть присутні керівники навчальних закладів. Проте більшість із обранців не підтримали цю пропозицію. Свої думки також висловлювали Роман Монастирський, Ігор Хом’як, Ярослав Гаврилів, Микола Поліщук. В цілому порядок денний був затверджений.

Звернення до Верховної Ради України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення зачитав голова фракції ВО «Батьківщина» Олег Кожушко.

– 1 січня 2018 року закінчується мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, а відтак існує велика загроза того, що найцінніший ресурс українського народу почнуть розпродувати, причому за відсутності належної нормативноправової бази та реального ринку землі. Фактично розпочнеться «дика» торгівля останнім і найціннішим ресурсом, що залишається поки що у власності нашого народу, – найродючішими у світі чорноземами! Скасування у Верховній Раді мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення узаконить крадіжку земель у селян та дозволить вже в перші місяці 2018 року великим аграрним корпораціям, що належать нашим олігархам або, через підставних осіб, – іноземним транснаціональним корпораціям, офіційно взяти під контроль понад 70% української землі, – йдеться у цьому Зверненні (до речі, цього ж дня Верховна Рада України продовжила мораторій ще на рік – авт.).

Депутати затвердили Тимчасовий порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району, яке доповів голова районної ради Микола Пасько.

Це питання довго обговорювалось. Як повідомив голова районної ради Микола Пасько, воно пройшло всі комісії. «Комісія з питань освіти має побажання щодо присутності керівників закладів та, до речі, на її засіданні були присутні директори шкіл, – зазначив головуючий. – Профільні депутатські комісії рекомендували взяти до відома, розглянути це питання, виконавчому апарату напрацювати пропозиції до тимчасового порядку щодо умов про розірвання контракту в період навчального року і винести на сесію районної ради пропозиції щодо проведення доплат 50% за складність та напруженість роботи».

Ярослав Гаврилів: «Нас, директорів шкіл, повідомляли, що запросять на розгляд цього питання. А вчора до кожного телефонували і повідомили, що його не розглядатимуть, тому немає потреби бути присутніми на засіданні сесії. Ви розумієте, що своїми рішеннями дестабілізуєте роботу в навчальних закладах району? Як можете не брати до уваги думку директорів шкіл?». Зачитав звернення директорів шкіл, у якому ті висловлюють думку проти цього рішення, вважаючи це порушенням норм чинного законодавства.

Микола Пасько відповів: «Я був присутній на комісії, в роботі якої брали участь і керівники навчальних закладів. Після обговорення питань зауважень з їх боку не було. Хочеться це комусь чи не хочеться та Закон треба виконати. Чув різні версії, пропозиції, однак Закон, який прийняла Верховна Рада, обов’язковий до виконання. Що стосується контрактів: коли Закон про освіту ще не був прийнятий, з директорами шкіл не обов’язково було укладати контракти, але кожен директор школи мав його. Я не знаю, на якій підставі, але один мав на рік, інший – на три. Коли члени комісії виїжджали, то бачили, як книга наказів була переписана одним почерком, очевидно за ніч, чи за дві. Більше сорока директорів перевели на, так звану, постійну форму роботи за один день. Але не всіх директорів. То тепер, коли ми тим положенням зобов’язані створити одинакові умови для всіх, то тепер є якісь заперечення. В мене питання тоді до усіх директорів: «А де ви були раніше, коли вас заставляли переходити на контрактну форму?». На сьогоднішній день функція прийому та звільнення з посад директорів передана засновникам. В цьому випадку директори приймаються і звільняються з посад рішенням сесії районної ради.

Директорів шкіл викликали тільки на питання, яке стосується виконання ними Закону про освіту в частині прозорості коштів. На профільній комісії ми говорили, що додатково повідомимо на якому засіданні буде розглядатися це питання. А розглядатимемо на другому пленарному засіданні».

Роман Монастирський зачитав редакцію Закону про освіту в тій частині, що стосується вступу в дію цього порядку, який пропонується прийняти. «В прикінцевих положеннях Закону п. 17 написано, що вступає в дію і стосується тих керівників і посад, які стали вакантними. Вашим порядком пропонується грубе порушення, те що хтось дозволяє собі перевести керівника школи без його згоди на іншу форму трудової угоди. Це, в першу чергу, грубе порушення прав людини. На сьогодні в Міністерстві опрацьовується питання про типове положення оцього порядку. Якщо зараз його приймемо, то повірте, що за тричотири місяці знову повернемось до нього. Тому пропонується п. 16 повністю зняти з цього порядку. Якщо ж за нього проголосують, то буде дуже багато позивних заяв і заблокується робота навчальних закладів. Закликаю вас не робити цього».

Микола Пасько у відповідь процитував слова міністра освіти Лілії Гриневич: «У нас сьогодні директори працюють на різних засадах. Є ті, які працюють на засадах строкового контракту, і є ті, які працюють на безстрокових трудових угодах. Під час впровадження закону, всіх директорів, які працюють на безстрокових трудових угодах, ми запропонуємо перевести на строкові трудові угоди на найбільший передбачений термін – шість років. Це й буде вважатися їхньою першою каденцією».

– Районною радою пропонується відкрити зрозумілий механізм, де з директорами шкіл укладатимуть контракт не на рік, два, а на шість років, – доповнив голова районної ради.
Депутати з поправками О. Берези та М. Паська проголосували в цілому за це питання.

Про виконання районного бюджету за дев’ять місяців 2017 року доповіла начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Станом на 1 жовтня 2017 року виконано на рівні 116,5%. До бюджету загального фонду видатків і зборів надійшло 115 млн. 495, 5 тис. грн. Понад план – 16 млн. 346,5 тис. грн. До спеціального фонду районного бюджету надійшло 6,8 млн. грн. Трансфертів з державного та обласного бюджету до районного бюджету за дев’ять місяців надійшло відповідно до плану. На утримання державних установ та виконання загальнорайонних програм проведено видатків у сумі понад 510 млн. грн. Левова частка видатків належить до управління соціального захисту населення по пільгах, допомогах, субсидіях з районного бюджету, враховуючи субвенції з державного бюджету було виплачено понад 254 млн. грн. По освіті видатки склали 134,5 млн. грн., по охороні здоров’я – 64, 5 млн. грн., по закладах культури – 16, 8 млн. грн. З районного бюджету профінансовано дитячі дошкільні установи в сумі майже 26 млн. грн. Станом на 1.10. 2017 р. в районному бюджеті залишалася невирішеною проблема щодо дофінансування на заробітню плату працівників охорони здоров’я.

Далі депутати затвердили п’ять розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації та внесли зміни до показників районного бюджету на•2017 р. Ці питання були обговорені на засіданнях постійних депутатських профільних комісій. Микола Пасько подякував за плідну спільну роботу райдержадміністрації.

У депутата Миколи Поліщука виникло питання щодо придбання автомобіля для Сокальської ЦРЛ. На його думку, якщо купляти авто, то варто вже брати з найкращим та найнеобхіднішим забезпеченням. Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед пояснив, що це суто господарський автомобіль, тому немає потреби дороговартісного обладнання. Він виконуватиме лише наступні функції: двічі на тиждень на ньому транспортуватимуть сироватку крові в центр СНІДу; перевозитиме вакцини по державних поставках двічі на місяць; імуносуспресори для хворих з трансплантованими органами; протитуберкульозні препарати, поставлені глобальним фондом і державні закупівлі; транспортуватиме плаценти і біологічний матеріал на утилізацію; рентгенплівки і хімічні матеріали на утилізацію; хворих в лікувальні заклади Львова: дітей з гострою хірургічною патологією в ОХМАТДИТ; хворих на туберкульоз – в фтизіопульмонологічний центр; на консультацію і госпіталізацію важкохворих в ОКЛ, гематологічний відділ та ін. За 11 місяців цього року здійснено 148 виїздів. Також головний лікар зазначив, що цей транспорт застосовується не для реанімаційних хворих.

Микола Пасько повідомив депутатам, що «на сьогоднішній день розглядається міжнародний проект по зміцненню матеріальної бази надання медичних послуг нашої районної лікарні. У випадку перемоги у ньому серед іншого важливого обладнання передбачено закупівлю й реанiмобіля.

Депутати обрали завідувача комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області ФСК «Сокіл». Відповідно до Положення затвердженого сесією районної ради було подано заяви від чотирьох осіб на посаду завідувача КЗ. Двоє з них до розгляду питання на сесії районної ради зняли свої кандидатури. Таким чином, завідувача ФСК «Сокіл» обирали з двох кандитатів – Сергія Матвєєва та Володимира Пограничного. Вони виступили перед депутатами, розповіли про себе і своє бачення на цій посаді. Після цього більшістю голосів завідувачем комунального закладу Сокальської районної ради ФСК «Сокіл» призначено Володимира Пограничного з контрактом на два роки.

Про безоплатну передачу майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району у комунальну власність Великомостівської об’єднаної територіальної громади у депутатів виникли деякі питання. Навіть пропонували перенести його розгляд. Однак, як пояснив доповідач начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук, якщо до 1 січня 2018 р. це майно не буде передано, то фінансування потрібно здійснювати з районного бюджету. З поправкою питання проголосоване в цілому.

Депутати затвердили Програму надання у 2017 році одноразової адресної грошової допомоги учасникам бойових дій УПА у зв’язку із 75річчям створення УПА. Їх у нашому районі є 35 чоловік (доп. заступник голови районної ради Василь Бойко).

Наступним рішенням внесено зміни до Програми «Дороги Сокальщини на 20152017 роки» (доп. начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Степан Шевчук), зокрема, виділено додаткове фінансування на ремонт дороги СокальСтоянів по Жвирківській, Сокальській та Тартаківській місцевих радах (19340,0 тис. грн.).

Також внесено зміни до Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплeння на 2017 рік (доп. начальник відділу агропромислового розвитку Олег Коханчук). Додано кошти на очистку каналів з метою покращення відводу води (по 50 тис. грн. Волицькій і Стенятинській сільським радам).
Затверджено Програму зовнішнього освітлення населених пунктів Сокальського району на 2017 рік по двох населених пунктах району (с. Сілець з присілками та с. Фусів), її доповів Степан Шевчук.

Про внесення змін в районну Програму забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальському районі на 20162018 роки доповіла Галина Федаш. Вона повідомила, що виконано програму і придбано два житлових об’єкти для двох сімейних груп. Попри це вдалося ще й зекономити з районного бюджету 103 тис. грн. У с. Стенятин є хороший будинок і хотіли б придбати його ще для однієї особи з числа дітейсиріт. Загальна його вартість 257 тис. грн. Депутати Жвирківської селищної ради виділили 50 тис. грн., тому ще потрібно 104 тис. грн., щоб підтримали і проголосували районні депутати. Таким чином, спільними зусиллями вдасться придбати це житло. Депутати підтримали це рішення.

Далі обранці внесли зміни до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2017 рік та до Програми фінансової підтримки при призначенні житлових субсидій за спрощеним порядком на 2017 рік (доп. начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський).

Про внесення змін в Програму підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2017 рік доповіла перший заступник голови РДА Ірина Задолинна. Вона повідомила, що це питання обговорили в комісіях. Ним передбачається працівникам адміністрації в кількості 117 осіб отримати на соціальнопобутові потреби ще один середньомісячний оклад. Зазначила, що це не є премії, а надбавка за інтенсивність роботи.

На цьому було завершено перше пленарне засідання.
12 грудня на другому пленарному засіданні внесено зміни в наступні Програми:

– «Національнопатріотичного, військовоспортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 20172020 роки»;

– підтримки функціонування Центру надання адміністративних послуг Сокальської районної державної адміністрації на 2017 рік;

– в Цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту Сокальського району на 2015–2017 роки та прогноз до 2018 року;

– фінансової підтримки та зміцнення матеріальнотехнічної бази КП Сокальської районної ради Львівської області «Сокальської районної друкарні на 2017 рік».

Сесія вирішила присвоїти голові Сокальської районної ради Миколі Паську 6 ранг посадової особи місцевого самоврядування, посада якого відноситься до третьої категорії класифікації посад в органах місцевого самоврядування з 27 листопада 2017 року.

Внесено зміни в рішення Сокальської районної ради Львівської області від 27.09.2017 року №389. Розглянуто також питання «Про реалізацію Закону України «Про освіту» у закладах освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району»; «Про стан лісових насаджень та заходи щодо усунення масового всихання лісів на території Сокальського району»; «Про стан ведення лісового господарства в Сокальському районі»; «Про проведення інвентаризації лісових насаджень, на створення яких використовувались кошти районного бюджету».

Депутати затвердили:

– нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включені в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 14,2345 га і площею 8,9079 га та для ведення фермерського господарства площею 10,0 га;

– нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею 15,50 га на території Тудорковицької сільської ради (за межами населеного пункту).
Районні обранці надали дозвіл на оренду приміщень, затвердили Статут «Сокальський районний народний дім» Сокальської районної ради в новій редакції, підтримали рішення Тартаківської сільської ради щодо перейменування села Бірки Тартаківської сільської ради на село Борок Тартаківської сільської ради. Звернутися до Львівської обласної ради з клопотанням про перейменування села Бірки Тартаківської сільської ради Львівської області на село Борок Тартаківської сільської ради Львівської області.
Заслухано інформацію щодо використання коштів, виділених на реалізацію загальнорайонних програм у 2017 році, а також затверджено план роботи Сокальської районної ради Львівської області VII скликання на 2018 рік.
Сесія прийняла також звернення:
– До Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єрміністра України щодо призупинення впровадження в дію «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року»;
– До Львівської обласної ради, Львівської ОДА щодо виділення коштів на завершення будівництва басейну КЗ обласної ради «Сокальська загальноосвітня санаторна школиінтернат ІІІІ ст. ім. Т. Шевченка»;
– До Голови Верховної Ради України та Прем’єрміністра України щодо можливих негативних наслідків реалізації наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 31.10.2017 року №679 «Про затвердження проекту ліквідації ДП «Шахта «Візейська» (с. Сілець)»;
– До Президента України, Голови Верховної Ради щодо підтримки нового Виборчого кодексу України;
– До Сокальської РДА, Львівської ОДА та Львівської обласної ради, Кабінету Міністрів України щодо представлення до почесного звання України «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» Тетерка Василя Петровича, вчителя фізичної культури Бутинського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок», переможця багатьох міжнародних марафонів, майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики.
Депутати районної ради підтримали й звернення Ігоря Плечіня до Сокальського міського голови, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА щодо надзвичайної екологічної ситуації, що склалася в місті Сокаль.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.