Головна Свято ДЕНЬ ПОЛЯ У ПАФ «БІЛИЙ СТІК»

ДЕНЬ ПОЛЯ У ПАФ «БІЛИЙ СТІК»

З кожним днем зростають можливості сучасної агротехніки. В цьому мали нагоду переконатись сокальські господарники під час Дня поля, який відбувся на базі ПАФ «Білий Стік». Свято для аграріїв організувала компанія Агротерра, яка є офіційним дистриб’ютором імпортної сільгосптехніки торгових марок «New Holland», «Lemken», «Rauch», «Weidemann». Сюди з’їхалися не тільки провідні сільгоспвиробники району, які встигли на власному прикладі переконатись у надійності співпраці з Агротеррою та оцінити характеристики сільгоспагрегатів «New Holland», але й аграрії районів Львівської, Волинської та Тернопільської областей. Маркетолог компанії Агротерра Андрій Сорока наголосив, що мета цього заходу ознайомити аграріїв з новинками сільгосптехніки від «New Holland» та інших провідних виробників. Учасники семінару зможуть побачити як вона працює в полі. Підприємство «Білий Стік» є давнім партнером компанії, у якого є майже уся лінія техніки «New Holland».

Гостей у Комарівському Народному домі, де відбулася презентація новинок сільськогосподарської техніки від компанії, радо вітали Волицький сільський голова Надія Білик, виконавчий директор компанії Агротерра Костянтин Хоменко та господар дійства – директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина, які побажали присутнім мирного неба, процвітання господарствам, високих врожаїв й розвитку.

Приватна агрофірма – є однією з кращих на теренах Львівщини, а технічний парк на 50% складається з техніки «New Holland». За словами Олега Іванчини, ця техніка якнайкраще відповідає таким критеріям як ціна плюс якість, що є необхідною умовою для обробітку землі та збирання сільськогосподарських культур, сприяє вирощуванню високих врожаїв у такому великому господарстві, адже у них в обробітку 2600 га. У «Білому Стоці» займаються тваринництвом і рослинництвом. Зокрема, вирощують зернові культури (пшеницю, ячмінь, горох, кукурудзу), технічні культури (озимий ріпак, цукрові буряки, соя), кукурудзу на силос та багаторічні трави. Візитною карткою ПАФ «Білий Стік» є молочне скотарство, яке налічує 1150 ВРХ, в тому числі 460 корів. Крім того є й свинарство (1100 голів). 12 років тому придбали і встановили доїльний зал, де доять 300 корів у дві зміни… Обидві галузі рентабельні. Багатогалузевість фірми дозволила працювати стабільно, дбати про оновлення матеріальнотехнічної бази, вирішувати соціальні проблеми населених пунктів, на території яких вона функціонує. Олег Іванчина задоволений співпрацею з компанією Агротерра, у якої агрофірма придбала – зернозбиральний комбайн, трактор, причіп і кормозбиральний комбайн. О. Іванчина високо оцінив «чудотехніку», відзначив її переваги, зокрема, продуктивність та ефективність сучасної сільськогосподарської техніки у роботі, що дозволило впроваджувати нові технології в обробітку ґрунту та вирощувати високі врожаї.

А далі фахівці компанії Агротерра ознайомили присутніх з новітніми розробками компанії «New Holland», зокрема, провели презентацію посівного агрегату трьохкомпозиційного, зернозбирального комбайна F 450, якому нема аналогів в Україні, та трактора Т60/90, який вже працює на теренах Західної України і був визнаний трактором 2016 року, обприскувача GUARDIAN, невеликого навантажувача, преспідбирача та трактора цієї ж фірми Т 7.315, преспідбирача ВВ1290, новий трактор New Holland Т7.315 в парі з високопродуктивними ґрунтообробними та посівними агрегатами. Їхні переваги можна було побачити під час презентації. Головний директор Агротерра Костянтин Хоменко наголосив, що ця сільськогосподарська техніка допоможе сільгоспвиробникам зменшити собівартість одиниці продукції за допомогою правильної агротехніки.

Пізніше учасники семінару поїхали на поле ПАФ «Білий Стік», яке на один день стало виставковим майданчиком сільськогосподарської техніки провідних виробників світу. Тут стояли прапори з логотипами компаній Агротерра та «New Holland», які нагадували жовтосиній прапор України. До того ж техніка Нью Холанд блакитножовта. Фахівці компанії Агротерра представили великий асортимент самохідної та грунтообробної техніки.

Сільгоспвиробників дивували, вражали та зацікавлювали відмінними характеристиками сучасної техніки від провідних виробників світу. Вся техніка продемонструвала відмінну роботу. Ті ж не залишились байдужими, відзначали: краще раз побачити, аніж сотню разів почути.

Зокрема, Ігор Хом’як, директор фермерського господарства «Хом’як С. М.» зазначив, що «з фірмою Агротерра працюю другий рік. У цьому році придбав посівний агрегат. Технікою задоволений, бо вона потужна, працює якісно та продуктивно. Завдяки їй провів веснянопольові роботи за два тижні. Нині не вигідно працювати старою технікою, вона малопродуктивна, до того ж веде до великих затрат, бо потрібно більший розхід дизпалива, більшу кількість працівників». Завдяки компанії «Агротерра» він побував у Німеччині на заводі, де їй виготовляють сільськогосподарську техніку, і був просто вражений, на якому високому технологічному рівні у них сільськогосподарське машинобудування. Добре, що ця техніка стала для нас доступною, бо не можна йти вперед без впровадження новітніх технології у своє виробництво.
Начальник відділу агропромислового розвитку РДА Олег Тарасюк сказав: «Якщо б мені 10 років тому сказали, що ми будемо мати врожайність зернових понад 70 центнерів з гектара, а надої на корову 7000 літрів я би мав сумніви чи це можливо. А нині це стало реальністю, бо прогрес йде вперед, з’являються нові техніка і ефективні технології. Тому такі семінари, де є виробники засобів захисту рослин, насіння, техніки, мінеральних добрив, дуже корисні та пізнавальні. Тут фахівці розказують, рекомендують і радять новітні техніку і технології, які є в світі, і завдяки їм ми можемо добиватися високих врожаїв, вчасно і якісно зібрати вирощений урожай. Нині ми уже як у Європі збираємо по 80 ц з гектара пшениці. Олег Іванчина наголосив, що він не вийшов би на надої по 7000 літрів на корову, якби не мав такого збирального комбайна. Адже заготовити якісний корм нашою вітчизняною технікою просто неможливо. Навіть «Дон», який є одним з найкращих вітчизняних комбайнів, такого якісного корму не підготує. А відповідно не буде надоїв. Представлена фахівцями техніка дуже якісна, однак, на жаль, дуже дорога. Її купити спроможне господарство, яке має понад 500 га землі».
На думку директора ТзОВ «Галичхутро» Василя Мухи, Дні поля – це можливість аграріям, зустрітися і поспілкуватися, обмінятися досвідом. Тут кожен може знайти щось цікаве для себе. Адже прогрес не стоїть на місці, а рухається вперед.

Директор фермерського господарства «Агрооснова» Ігор Шайнога наголосив:

– Такі семінари для виробничників у сьогоднішніх умовах, коли йде великими кроками прогрес, вкрай потрібні і важливі, щоб вони мали змогу дізнатися про новинки техніки, новітні технології обробітку, обмінятися досвідом. Якщо виходити на рентабельне виробництво це залежить від вкладених грошей і в кінцевому результаті буде отриманий врожай. Такі семінари показують сучасну прогресивну техніку. Вона, звичайно, не дешева. Але кінцевий результат себе згодом окупить. Такі інвестиції є не на один рік. Сучасна техніка надійна, якісна. Іноді потрібно зекономити на чомусь, щоб придбати таку техніку, яка працюватиме продуктивно 510 років, бо нині ви закладаєте фундамент свого майбутнього та господарки. «Агротерра» пропонує нову сільськогосподарську техніку, яка, як ковток повітря, потрібна нашим сільгоспвиробникам, щоб ефективно працювати на землі.

Присутні мали можливість вибрати відповідну техніку для власних потреб та отримати вичерпні відповіді на запитання. Деякі з цих агрегатів таки приглянулись присутнім і зовсім скоро з’являться у арсеналі сільськогосподарських господарств району. Фермер з с. Хоробрів Володимир Тендеряк зацікавився сільгоспагрегатами і з цікавістю розглядав трифункційного посівного агрегата, цікавився думкою спеціалістів та колег, які його уже придбали та випробували у роботі.

Згодом семінар перемістився на тваринницьку ферму, де завдяки впровадженню сучасної техніки, нових технологій зросла продуктивність тваринництва. Захід відвідав голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який побажав сільгоспвиробникам району та інших областей, щоб невдовзі така сучасна техніка працювала на їхніх полях та фермах.
День поля пройшов у теплій дружній атмосфері, присутні мали змогу переконатись у позитивних перспективах агропромислового комплексу України, обговорити наболілі питання та зрозуміти, що без впровадження сучасної техніки конкурувати з сільгоспвиробника Європи не реально. Адже вона – це майбутнє сільського господарства.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.