Головна Свято І ЛИНУВ «ТУДОРКОВИЦЬКИЙ ВАЛЬС»

І ЛИНУВ «ТУДОРКОВИЦЬКИЙ ВАЛЬС»

Тудорковичі – одне з найстаріших сіл на Львівщині – відсвяткувало свій 565ий день народження. У місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося святкове Богослужіння, яке відслужив о. Степан Ділай.

А вже після обіду в. о. сільського голови Світлана Дейнека розпочала святкову програму, привітала жителів Тудоркович зі святом та вручила подяку директору ПП «Агрофірма імені Богдана Хмельницького» Володимиру Шмигельському. Господарству виповнилося 65 років, двадцять п’ять з них очільником агрофірми є В. Шмигельський. Йому також вручили коровай, і Володимир Іванович привітав усіх зі святом, згадав керівників, котрі працювали до нього, примножуючи славу села. Подяку отримав і священик Степан Ділай. Вітаючи присутніх, він розповів про важкі часи, які пережила УГКЦ за вісімдесят років, але відродилася і продовжує прославляти Всевишнього.

Були відзначені воїни, котрі перебували в зоні АТО, боронили Україну від російського агресора. Це Володимир Мисько, Богдан Шелемей, Руслан Блюй, Андрій Мушка, Юрій Лаврів, Володимир Кучерук, Ярослав Цьось. Бібліотекар Валентина Дарміць коротко розповіла про історію села, від першої письмової згадки про Тудорковичі до сьогодення. Вона зазначила, що готується до друку історикокраєзнавчий нарис про Тудорковичі (автори Володимир Опульський, Олег Славич).

У селі народились, навчались і розпочинали діяльність громадські діячі Віктор Матюк священик, композитор; Іван Чабан – письменник, художник; Володимир Кохан – посол польського парламенту (19281933 рр.). Згадували й тих, хто боровся за волю України, хто повернувся після виселення в рідне село і в 5070 роках відроджували, відбудовували його з попелу, розбудовували господарство. А також й ветеранів сільського господарства й тих, хто сьогодні добивається високих результатів у праці. Завдяки їм, господарство – одне з кращих в районі.
Аматори сцени підготували святковий концерт, де пісні, вірші, гуморески перепліталися з розповідями про жителів села, їхні справи.

Ведучі Діана Буричко та Марта Славич запросили до виступу аматорів художньої самодіяльності Народного дому с. Тудорковичі (директор Ольга Киба, художній керівник Леонід Квашинський). У виконанні вокального ансамблю у складі Надії Руцької, Стефанії Опульської, Галини Іщишин, Ольги Киби, Марії Сантар, Галини Дубас, Галини Трембач, Євгенії Балагуш, Оксани Руцької, Тетяни Чегрій, Богдана Опульського, Івана Корнаги, Михайла Дармограя, Івана Дубаса, Михайла Руцького звучали пісні на слова Івана Корнаги, музику до яких написав Леонід Квашинський. А це «Пісня про Тудорковичі», «Тудорковицький вальс», які ж прозвучали у його виконанні, «Село моє – Тудорковичі» – на слова Стефанії Опульської. Звучали також українські народні пісні «Якби я мала крила орлині», «Ой, дівчино, шумить гай», «Сік землі», «Ой зелене жито, зелене». Сольні номери виконали Тетяна Чегрій («Незабувай», муз. Леоніда Квашинського, сл. Лідії Шишки); Надія Руцька («Йшло дівча лучками»); Леонід Квашинський (Візьму з собою»); Ольга Киба («Десь далеко за горами»).

Маленькі аматори сцени Олександр і Аліна Сантари, Роман і Антоніна Кашуби, Максим Кременець, Софія Мисько, Христина Мартинишин, Віталій Шавлюк, Захар Славич декламували вірші про село.

Привітали тудорківчан учасники художньої самодіяльності Народних домів с. Старгород (завідувач Олена Путькало) і с. Войславичі (завідувач Віра Лагода).
Оплесками зустріли жителі села місцеву поетесу Тетяну Франц, яка видала свою збірку «Моя мрія». Вона прочитала вірш і гуморески.

А ще на свято завітали куми Руслана Шавлюк і Тетяна Чегрій, які зіграли сценку «Дві куми».

Лауреат Всеукраїнського конкурсу пісні «Весняний первоцвіт» Станіслав Мартинюк прочитав вірш «О, моя Україно!».
Присутні оглянули роботи вишивальниць Стефанії Опульської, Валентини Когут, Лесі Саблаташ, з бісеру – Тетяни Франц. А виставку «Мій улюблений куточок України» оформила бібліотекар Валентина Дарміць.
Відбулися й спортивні змагання.

У турнірі з футболу, крім місцевих копунів, змагалися футболісти з Хороброва, Литовежа (Іваничівський район). Серед дорослих перемогли тудорківчани, а серед юнаків – хоробрівці. У турнірі з шашок перемогу святкував Ярослав Тимошенко.

«Козацькі забави», які відбулися за ініціативи Володимира Опульського, розпочали юні козачата. Вони з великим бажанням взяли участь в цікавих змаганнях, і з захопленням спостерігали як змагалися молоді козаки з бувалими, які протягом багатьох років захищали честь села, господарства на районних та обласних змаганнях з гирьового спорту та «Козацьких іграх». Багаторазові переможці і призери цих змагань Олег Савчин, депутат районної ради Олег Славич, Василь Опульський добилися успіху, піднявши найбільшу вагу.
Гостей свята пригощали різними смачними стравами, які приготовили господині з кожної вулиці. Варто відзначити таких господинь: Ірина Буричко, Оксана Мохнюк, Оксана Швець, Галина Киба, Валентина Шавлюк, Богдана Бахор, Ганна Сантар, Галина Воробій, Тетяна Мартинишин, Галина Сухович, Надія Коляда.

Бажаючі мали змогу покуштувати юшку, яку зварив Микола Прокопович, посмакувати кулішем, який приготували Тетяна і Олег Савчини. Продукти виділили Вікторія Подзідзей і Володимир Шмигельський. А плов зварив Мар’ян Кашуба.
Організаторами свята були сільські депутати Оксана Швець, Володимир Трембач, Павло Сантар. А допомагали: Володимир Сухович, Юрій Лаврів, Віктор Буричко, Юрій Ткаченко, Андрій Киба, Юрій Мартинишин, Олег Стерничук, Віталій Швець, Юрій Чегрій, Іван Мушка, Богдан Мушка, Ярослав Шелемей, Василь Кравчук, Сергій Міщук, Василь Робак, Ярослав Киба, Ольга Дармограй, Ірина Буричко, Валентина Когут, Наталія Коляда, Діана Буричко, Руслана Шавлюк, Роман Шавлюк. Багато праці і зусиль у проведенні свята вклала в. о. сільського голови Світлана Дейнека. Вона також подякувала вокальному ансамблю «Берегиня» Народного дому за змістовну програму свята і вручила коровай директору Народного дому, а також емблеми «Кращий співак року» кожному його учаснику.
Матеріально підтримали: Володимир Шмигельський, Оксана Карнага, Іван Дарміць, Василь Дишкант… Дякуємо всім жителям Тудоркович, причетним до проведення свята. На ньому був і іменинник Володимир Сабо, якому виповнилося одинадцять років, він отримав подарунок.

А вечірню святкову програму продовжив музичний гурт зі Жвирки. Послухати музику й потанцювати прибуло багато молоді з навколишніх сіл. Так що над селом ще довго лунала чарівна українська пісня.

Ольга КИБА,•директор Народного дому с. Тудорковичі.
Світлини Василя Сорочука.