Самоклеючі етикетки використовують виробники, компанії, постачальники для опису товарів. Стікери з клейовою основою наносять на продукцію одразу після друку. Яскраві наклейки привертають увагу покупців, але мало хто замислюється, як створюються самоклеючі етикетки. Розберемося, які функції виконують наклейки з штрих-кодом.
Навіщо клеять стікери?
Основне завдання наклеєної на продукцію етикетки – дати споживачеві корисну інформацію про товар, що пропонується. На них розміщують текстові та графічні дані:
- найменування, склад товару, способи його застосування з докладною інструкцією;
- вимоги до умов зберігання та експлуатації;
- логотип компанії;
- країну-виробника, юридичну адресу;
- дату виготовлення;
- термін придатності;
- запобіжні заходи;
- номер партії.
Крім інформаційної функції самоклеючі етикетки виконують ще:
- Рекламну. Стрічки та стікери на клейовій основі можуть зробити товар впізнаваним. Яскравий дизайн наклейки, що запам’ятовується, додає продукції індивідуальності, виділяє її серед схожих товарів. Оригінальний логотип з основною інформацією про продукт, що запам’ятовується, — ефективний рекламний хід у будь-якій галузі.
- Ідентифікаційну. Наявність штрих-коду допомагає покупцеві швидко знайти дані про виробника або продукту, а продавцю спростити і прискорити товарообіг. За штрих-кодом легко ідентифікувати товар на складі.
Самоклеючі етикетки популярні за рахунок високих практичних властивостей. Вони є універсальними, добре тримаються на продукції нестандартної форми. Перед нанесенням не потрібно обробляти, готувати поверхню, що підвищує швидкість маркування.
Стікери стійкі до зовнішніх впливів, друкований текст не вигоряє на сонці, залишається читабельним за умов підвищеної вологості.
З чого складається етикетка?
Самоклеюча етикетка складається з:
- Основи чи підкладки. У виробництві використовують папір, плівку, фольгу.
- Клейового шару. Популярні склади на основі води, органічних розчинників, комбіновані клеї.
- Поверхневий або захисний шар. Фінішне покриття, на яке друкують.
Для додаткового захисту від зовнішніх впливів наклейки можна покрити лаком, надати індивідуальності за допомогою ламінування. Недорогі стікери виробляють без покриття, вони мають нетривалий термін служби — до 4 місяців.
Який матеріал вибрати для підкладки етикетки, що самоклеїться? Дешевше обійдеться паперова основа. Використовують глянцевий папір, напівглянцевий або матовий фотопапір. Такий матеріал щільний, гладкий, дозволяє створювати наклейки складної конфігурації різної товщини. Папір використовують у флексографічному та термотрансферному друку.
Якщо потрібно нанести логотип, штрих-код та інші дрібні деталі, фахівці рекомендують матову основу. Вона багатофункціональна, відрізняється гарною передачею кольору.
Наклейки з плівковою підкладкою дорожчі за паперові, але перевершують їх за практичними властивостями.
У якому вигляді випускаються етикетки?
Виробники пропонують самоклеючі етикетки двух видів:
- Листові – найчастіше продаються у форматі А4. Залежно від потрібного розміру кожному може розміщуватися від 1 до 65 наклейок.
- Рулонні – намотуються на картонну або паперову втулку. Можна вибрати діаметр 26, 40, 76 мм.
Стікери в рулонах дешевші, листовий матеріал підходить для всіх типів обладнання, навіть лазерних принтерів.