11 травня розпочала роботу XXIX позачергова сесія VII cкликання Сокальської районної ради.
Після привітань іменинників (Марія Стельмащук, Василь Марцинюк, а також керівник апарату РДА Віра Білець), які святкували свої дні народження, та затвердження порядку денного, депутати перейшли до розгляду питань. Першим розглянули проект рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2018 рік» (начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова зачитала пояснювальню записку до проекту рішення, яку друкуємо на 5ій стор.).
Цей проект викликав у депутатів найбільше запитань, його найдовше обговорювали. Олега Кожушка цікавило чи проходили фінансову експертизу пропозиції. На що отримав відповідь, що однозначно фінансові експертизи фінуправління проводило.
Роман Монастирський: чи проведено аудит установ району до опалювального сезону, скільки коштів бракує по енергоносіях по результатах цього опалювального сезону? А також щодо преміювань директорів шкіл, а точніше чому тільки їх, чому не зазначено ще й керівників позашкільних закладів, в тому числі й методкабінету.
Галина Леонова: «По завершенню опалювального сезону додаткова потреба в коштах вже зафіксована по ЦРЛ. По закладах освіти було проведено перенесення кошторисних призначень з метою проплати енергоносіїв з місяців другого півріччя на перше. Фінансовим управлінням проводився моніторинг, попередньо розрахунок потреби до кінця року складає близько 6 млн. грн. Що ж стосується преміювань директорів позашкільних установ, то в запиті вони не були вказані».
Ігор Плечінь: чому не прорахована доплата працівникам терцентру, оскільки за його даними у них найнижча середня заробітна плата і робота не з легких. Попросив на майбутнє врахувати і добавити кошти цим працівникам, адже за мізерну зарплату вони їздять на велосипедах у сусідні села, доглядають за людьми.
Г. Леонова: – Фінансове управління за рішенням колегії по результатах року давало завдання установам надавати фінансовому управлінню інформації про нараховану заробітну плату в розрізі категорій персоналу. Така інформація зібрана за січень-березень. Середня заробітна плата по територіальному центру не є найменша, якщо брати до уваги всі установи, які фінансуються з районного бюджету. На майбутнє моніторинг і надалі проводитиметься.
Михайло Веклин: було б добре, якби ви вчасно пояснили голові сільської ради. Повинна бути співпраця. Я вже скільки казав тут, та не відфутболюйте тих сільських голів, допоможіть їм, підкажіть, щоб вони ту Програму змогли вчасно подати. Чи не можна було виділити кошти на ще хоча б одного реєстратора для ЦНАПу. Райдержадміністрація нас, фермерів, мучить вже майже рік. Нічого не зробилося з часу його відкриття.
Г. Леонова: щодо співпраці з фінуправлінням, то не чула жодних претензій від місцевих рад. Ця програма надійшла електронкою два дні тому. Для опрацювання замало часу. Якщо б до мене звернулися безпосередньо особисто, то б, безумовно, надала консультації.
Ігоря Гуза цікавило чому Боб’ятин і Хлівчани не подавали заявки по ремонту Народних домів на обласний конкурс мікропроектів, немає фінансування з області чи від сільських рад. Чому така несправедливість щодо інших сільських рад?
– Для виділення таких коштів має бути районна програма. Перекрити Народний дім фінансово дуже містке, а мікропроекти в області мали певні обмеження в кошторисній документації по сумі витрат. Така сума є завелика для мікропроекту, який міг би розглядатися на області.
Далі депутати записалися до виступу. Олег Кожушко висловив думку, що Програма потребує внесення змін, адже «ми взяли на себе функції держави. Щодо проекту рішення, то найбільше мені подобається Програма «Дороги Сокальщини», де змогли дійти більшменш консолідованої думки, виділяємо майже 14 млн. грн. Але я б просив депутатів звернути увагу на дорогу Червоноград – Сокаль (Жвирка)».
Володимир Пограничний погодився щодо дороги СокальЧервоноград по Жвирківській селищній раді. «Багато зауважень виникає, що виділяємо кошти на надбавки для працівників бюджетних сфер. Тут ми є заручниками вже державної політики, яка недостатньо виділяє коштів на заробітні плати. Таким чином, працівники втрачають будьяку мотивацію і покидають цю роботу. Вважаю, що потрібно підтримувати. Усі потреби закрити не зможемо, але дано людям ту надію, що потрібно працювати і, можливо, держава десь таки перегляне свої пріоритети», – зазначив депутат.
Роман Монастирський наголосив: напевно вся біда у нас в тому, що ми десь повертаємось до радянського синдрому, щось на зразок того, що кошти починають виділятися як колись зпід прилавка. В нас на сьогоднішній день немає жодних діючих чітких програм розвитку. Єдина довгострокова програма – «Дороги Сокальщини» на період 20182020 років, при чому просто перераховано перелік доріг. Неодноразово наголошував, давайте розробимо програми. В кожній з них ту чи іншу проблему виставимо під тим чи іншим порядковим номером, і як тільки будуть вільні лишки, відразу фінансуємо її».
За поправку Олега Солодяка (зменшити резервний фонд районного бюджету на суму 600 000 грн.; збільшити статтю видатків по Програмі покращення санітарно-екологічного стану території Сокальського району Львівської області на 2018 рік для Жвирківської селищної ради на суму 600 000 грн.) проголосувало 20 депутатів. А поправку Романа Монастирського (збільшити субвенцію для місцевих рад району для реалізації програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки на 1 000 000 грн., а саме: Жвирківській селищній раді за рахунок зменшення призначень: по відділу агропромислового розвитку в сумі 665 000 грн., що виділялись на Програму охорони навколишнього середовища по КПК КВК 2418320 «Збереження природнозаповідного фонду»; з Програми розвитку спортивної інфраструктури у районі на 2018 р. для Сілецької сільської ради –200 000 грн.; по відділу молоді та спорту Сокальської РДА в сумі 135 000 грн., що виділялись на ремонт футбольного майданчика по КПК КВК 1115041 «Утримання та фінансова підтримка спортивних споруд») підтримало тільки 15 депутатів.
В цілому за проект рішення проголосувало 23 депутати.
До головуючого звернулись учасники АТО з проханням надати слово Андрію Семенюку, який перебуває у відпустці. Він від імені побратимів звернувся до депутатів та районних очільників:
– Цього року у нас було поховано два учасники бойових дій, які померли внаслідок хвороб вже вдома. Склалась така ситуація, що коштів на поховання не було.
Збиралися всім світом. Це така «подяка» влади за те, що хлопці проливали кров, щоб ви могли нормально тут жити, працювати. 1800 грн. – це 1500 грн. викопати могилу, 250 грн. – на хрест, 50 грн. – табличка. Ні машини, ні оркестру… Володимир Огінський подав пропозицію, щоб через соцзахист виділяти 15 тис. грн. Ми не те що просимо, даємо вам вказівку поставити на порядок денний і проголосувати за це рішення.
Микола Пасько у відповідь повідомив, що попереднім рішенням вже проголосувано за виділення коштів.
Наступним рішенням депутати внесли зміни до районних програм, які були прийняті на сесії 22 грудня 2017 року.
Далі депутати затвердили такі програми на 2018 рік, які діятимуть на території району:
– захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення;
– забезпечення надійної охорони Державного кордону України та покращення матеріальнотехнічного забезпечення впс «Белз», впс «Угнів» Львівського прикордонного загону;
– підтримки філії «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор» з утримання автомобільних доріг загального користування в зимовий період в межах району;
– «Дороги Сокальщини на 2018 – 2020 роки»;
– зовнішнього освітлення населених пунктів Сокальського району;
– «Майданчик з тренажерним обладнанням»;
– фінансової підтримки при призначенні житлових субсидій за спрощеним порядком;
– підтримки органів виконавчої влади;
– по збереженню об’єктів культурної спадщини;
– підтримки культурнопросвітницьких та інформаційнопрезентаційних заходів;
– пропагування Сокальського району на території України та за кордоном: культурний розвиток району;
– підтримки творчої діяльності аматорських колективів району;
– соціального захисту дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у районі;
– розвитку спортивної інфраструктури у районі;
– інформаційноаналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території району;
– збереження пам’яток історії та монументального мистецтва району.
Внесено зміни до Програм:
– організації підготовки громадян до призову і служби в Збройних Силах України та виконання мобілізаційних заходів в Сокальському районі на 20172020 роки;
– соціального захисту окремих категорій населення району на 2018 рік;
– створення, накопичення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру їхніх наслідків у районі на 20142018 роки.
З цих питань виступали начальник відділу агропромислового розвитку РДА Олег Коханчук, військовий комісар Сокальського РВК Микола Лисак, керівник апарату РДА Віра Левандовська, начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури РДА Степан Шевчук, головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Василь Штикало, начальник відділу містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус, начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій райдержадміністрації Мирослава Михайлюк, начальник служби у справах дітей Галина Федаш, начальник відділу молоді та спорту РДА Мар’яна Копейка, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Володимир Огінський.
Після розгляду цих питань було прийнято рішення про оголошення перерви. Друге пленарне засідання позачергової сесії Сокальської районної ради відбудеться 17 травня.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.