У центральному поштовому відділенні м. Сокаль 30 жовтня відбувся День передплатника газети «Голос з-над Бугу». Куточок газети своїм оформленням привертав увагу відвідувачів. Люди різного віку із зацікавленням підходили до столика, спілкувалися з працівниками газети і оформляли передплату. А ті, хто ще не є читачем нашого часопису з цікавістю роздивлялися примірники останніх номерів газети, щоб ознайомитися з виданням. До Дня передплатника колектив місцевої газети «Голос з-над Бугу» організував для своїх шанувальників сюрприз – безпрограшну лотерею – конверти з маркою, погашеною з нагоди 100річчя часопису, який колектив відзначив торік.
Дізнавшись про День передплатника, прийшла передплатити рідний часопис давній друг газети, сокальська поетеса Любов Бенедишин.
– Газету «Голос з-над Бугу» передплачую щороку, – розповідає пані Люба. – Чесно кажучи, навіть не уявляємо нашої домівки без районного часопису. Моя мама, якій уже восьмий десяток, завше як мала дитина, хапає газету першою, щоб першою дізнатись про всі новини і події, що цікаво і грунтовно висвітлені на шпальтах. Ми ж терпляче чекаємо своєї черги – взяти газету до рук. Тішить, що «Голос знад Бугу» ще й гарно ілюстрований, є багато фотографій, і можна привітати дорогих людей зі святом. Особисто мене цікавлять історичні, географічні розвідки, розповіді про знакових постатей Сокальщини, літературні сторінки. Мені, як члену літературномистецького об’єднання «Колос», приємно, що й цим темам редакція часопису приділяє велику увагу, співпрацює з нами, дослухається до читачів. Тож і в 2020-му щотижня з нетерпінням зазиратимем у поштову скриньку, щоб зустрітись із нашим неповторним «Голосом знад Бугу».
Сокальчанка Ірина Данілова зайшла у поштове відділення, щоб заплатити за комунальні послуги, і потрапила на таке свято! З перспективою виграти в безпрограшній лотереї, вирішила передплатити районну газету.
– Я люблю читати «Голос знад Бугу», – каже поважна пані. – Із сторінок часопису можна дізнатися новини Сокаля та Сокальщини, крім того є вітання, оголошення та програма телебачення. Раніше газету купувала в кіоску. Тепер її свіжий номер щочетверга чекатиме на мене в поштовій скринці.
Пані Ірина розповіла, що «подружилася» з газетою дуже давно, ще коли та мала назву «Вперед». Однак тоді вона була сіра, а зараз – кольорова, утричі збільшила об’єм, у ній багато світлин та цікавих матеріалів.
Завітавши у поштове відділення, не пройшла осторонь і передплатила газету Оксана Гуменчук, яка також є одним з постійних наших передплатників: «Мені подобається зміст газети, бо тільки тут можна прочитати про те, що відбувається у Сокалі та навколишніх селах. Дізнатися кого вітають, і хто помер. Радію, що районна газета стільки років виходить у світ та змінюється, старається йти в ногу з часом.
Невдовзі сюди завітали й інші сокальці, які вирішили оформити передплату на улюблене друковане видання, зокрема, Марія Поліщук.
– Районна газета мені знайома з дитинства, – розповідає шанувальниця друкованого слова п. Марія. – Колись мій дідусь, а потім тато, корінні сокальці, були постійними передплатниками рідного часопису, з нетерпінням чекали виходу свіжого номера, який уважно читали від першої до останньої сторінки. Ця звичка дізнаватися новини та цікаві факти лише з періодики залишилися у мене донині. Незважаючи на теперішні інновації, Інтернет, всесвітню мережу найближче, для кожної людини є те, що є біля нас. А «Голос знад Бугу» – газета рідного краю, яка інформує про події, які відбуваються у районі. Часопис торік відзначив свій 100літній ювілей, та незважаючи на поважний вік, старається йти в ногу з часом, несе цікаву й правдиву інформацію. Завдяки творчому, креативному колективу, з’являються нові рубрики, які цікаві для людей різних професій та різного віку. Вона виходить у кольорі, має багато світлин, на яких з приємністю можна побачити рідних, знайомих, друзів…
«Газету «Голос з-над Бугу» читаю скільки себе пам’ятаю. Ще колись батьки виписували, тепер я батькам. В нас навіть ніколи не виникло питання – чи робимо передплату газети на наступний рік. Це само собою розумілось, що вона має бути. Мені подобається сам процес розгортання сторінок, їх запах. Електронний формат не замінить цього відчуття. Спочатку шукаю знайомі обличчя, потім переглядаю статтю. І вже в курсі, чим живе місто і район. «Голос з-над Бугу» для мене це – один з історичних пам’ятників Сокальщини, і я розумію, що тільки підписуючи її, ми продовжуємо їй життя», – каже Жанна Журавінська, яка, дізнавшись про День передплатника, заспішила на пошту передплатити «Голос знад Бугу».
Зайшла у поштове відділення отримати посилку й також взяла участь у святі передплатників Мар’яна Копейка: «Я цю газету знаю ще коли вона мала назву «Вперед». Завжди цікаво прочитати про події, які відбуваються у нашому районі, які висвітлюються цікаво, креативно, доступно. На її сторінках піднімається багато актуальних тем. Найбільше люблю читати про спортивні досягнення земляків, дізнаватися, про події, які відбулися на Сокальщині», – каже п. Мар’яна.
Та, головне, попри все було спілкування читачів із газетярами. Адже цього дня відвідувачі безпосередньо поспілкувалися з журналістами видання. Редактор газети Василь Сорочук розповів про «Голос знад Бугу», його традиції, тематику та проблеми періодичної преси, особливо районної, після реформування.
Читачі також висловили свої побажання до газети – щоб їм цікаво було прочитати на її сторінках, які ще підняти теми. Переважно у відповідь сокальчани говорили, що дуже люблять газету, чекають її з нетерпінням у четвер. Дехто навіть зберігає найцікавіші статті, а хтось вирізає кулінарні рецепти, які потім випробовує. Кажуть, що рідні ніколи не були розчаровані ними. Серед тем, про які б читачі хотіли знати більше – публікації про цікаве і надзвичайне, розповіді про історичні розвідки про минуле і сучасне Прибузького краю, створення ОТГ у районі, реалізацію мікропроєктів у різних галузях, продовжувати писати про цікавих людей Сокальщини.
День передплатника співпав із семінаром для завідувачів поштових відділень Сокальського району. Під час перерви вони охоче поспілкувалися з працівниками газети, розповіли про будні листонош, які іноді аби доставити періодику до передплатника, мусять у сніг, дощ чи спеку йти з важкою сумкою, як доводиться самотужки ремонтувати приміщення поштового відділення, аби там було затишно та чисто, а, головне, зручно для відвідувачів. З сумом розповідали про скорочення: нині уже декілька відділень працюють лише одиндва дні у тиждень.
– Сьогодні працівники поштового відділення є волонтерами, – каже завідувач Поторицького відділення Людмила Дяків. – Просто поштарська справа стала змістом нашого життя. Ми звикли бути для людей тим містком, який з’єднує їх із світом, бо нині пошта надає багато послуг. І ми це розуміємо. Ми не можемо своїх односельчан залишити напризволяще.
Звичайно, не оминули й проблем, які виникають під час роботи, передплати періодичних видань та отримання газет у роздріб. Констатували, що чомусь лише районний часопис недодають у роздріб. Спільно обговорили в який спосіб варто зацікавлювати шанувальників друкованого слова. Завідуюча центрального поштового відділення м. Сокаль Зоряна Янюк ставила у приклад Стенятинське, Сілецьке, Поторицьке, Жужелянське, Домашівське відділення, де листоноші популяризують пенсіонерам популярні періодичні видання та заохочують їх виписувати. За словами пані Зоряни, у 2019 році серед різноманітних періодичних видань найбільше передплатників традиційно має «Голос з-над Бугу».
Обмін корисною інформацією завжди поліпшує настрій клієнтів поштового відділення, зміцнює дружні стосунки редакції газети і поштовиків, у яких спільна мета – це поширення друкованого слова. Незважаючи на популярність і можливості телебачення та Інтернету, інтерес до друкованих видань зберігається, а для багатьох залишається невід’ємною частиною життя.
Зоряна Янюк також передплатила районну газету і була приємно вражена, бо їй пощастило у безпрограшній лотереї. Цього дня пощастило багатьом передплатникам. День передплатника додав віри й упевненості журналістам, що їхнє видання, залишається для читачів цікавим і потрібним у будьякі часи. Приємно, що газета не втрачає свою актуальність, і попри все залишаються ті, хто любить читати «Голос знад Бугу», до якого звикли і полюбили.
Загалом День передплатника потішив усіх: ми успішно розпочали передплату газети на 2020 рік, а передплатники отримали часопис на весь рік. Сподіваємось, що з їхньої легкої руки та Божої ласки передплата газети на 2020 рік буде не меншою, ніж торік.
А шанувальникам «Голосу знад Бугу» хочемо сказати: не сумуйте, що проґавили свято – кожен власник річної квитанції зможе безкоштовно (на вартість передплати) привітати рідних, друзів. Передплата на «Голос знад Бугу» триває. Запрошуємо усіх жителів Сокальщини приєднатися до широкого кола шанувальників районної газети та оформити передплату на 2020 рік.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.