Головна Цікаво Архітектурне освітлення і його типи

Архітектурне освітлення і його типи

Сучасні дизайнери та архітектори, які проектують зовнішній вигляд будинків, мають за мету створити унікальний вигляд споруди в темну пору доби. Для цього використовуються різні засоби освітлення, щоб підкреслити гідності і приховати недоліки екстер’єру будівлі. Освітлення, про яке йде мова, здатне перетворити будівлю, зробити її справжнім витвором мистецтва. Але це можливо лише в тому разі, якщо був професійний підхід до організації світла.

Типи архітектурної підсвітки

  • Прихована.
  • Акцентна.
  • Заливаюча.

Прихована підсвітка фасаду будівлі. Дюралайт та світильники встановлюють так, щоб їх не було видко для сторонніх очей. Використовуючи даний тип освітлення, майстри здійснюють дивовижні по своїй красі проекти, при цьому зовнішній вигляд будівлі може бути не змінним або повністю перетворюватися до невпізнанності.

Акцентне освітлення. Використовуються світильники направленого світла. Прожектори встановлюють на фасад будівлі і світлом виділяють необхідні елементи екстер’єру.

Метою заливаючої підсвітки є повне освітлення фасаду будівлі. Деяка складність використання цього прийому полягає в тому, що потужні прожектори потрібно встановлювати на прилеглих будівлях або на спеціальних металевих кронштейнах. Такий тип підсвітки використовують переважно на великих об’єктах.

Концепція та дизайн фасадного освітлення

При розробці концепції фасадного освітлення спеціалісти переслідують наступні цілі:

  1. За допомогою нічної підсвітки виконується створення специфічного образу фасаду будівлі, не схожого на об’єкт в денний час.
  2. Прагнуть до того, щоб фасад будинку в ночі був максимально схожий на його вигляд в денний час.

Архітектурне освітлення об’єктів різного типу

Створюючи проект архітектурного освітлення, спеціалісти беруть до уваги усі особливості об’єкту. Наприклад будівлі, які мають історичне значення, як правило освітлюють повністю, а поруч з торгово-розважальними центрами для залучення більшої кількості покупців можуть встановлювати різнокольорові прожектори. В офісних будівлях та банках роблять заливаюче освітлення, при цьому вхідні двері підсвічують іншим кольором. А от об’єкти, які на стадії продажу, підсвічують максимально потужними різнокольоровими прожекторами.
Підсвітка монументів та пам’ятників полягає в тому, щоб підкреслити задумку архітектора і максимально зберегти його ідею. Освітлення фасадів, облицьованих глянцевими матеріалами – непроста задача, тому що на таких матеріалах формуються яскраві плями і відображаються самі світильники. Правильно вибираючи і встановлюючи світильники, кваліфіковані спеціалісти успішно вирішують і таку проблему.

Такі освітлювальні пристрої дуже популярні, тому виробники постійно роблять на них знижки, за якими краще за все слідкувати в каталозі сайту https://svetolux.com.ua/ulichnye-svetilniki.html