Головна Цікаво Призначення і класифікація автомобільних інверторів

Призначення і класифікація автомобільних інверторів

Сучасна людина проводить в автомобілі значну кількість часу. Комфортне перебування в транспортному засобі ускладнюється неможливістю користування звичайними й потрібними побутовими приладами на кшталт електробритви, ноутбука чи фена. А якщо планується тривала поїздка, та ще й з необхідністю провести в авто ніч, кількість необхідної техніки, яка живиться від напруги 220 В, зростає.

Вихід є — використання автомобільного перетворювача напруги, або автоінвертора.

Як правило, це пристрій компактних розмірів, який не займає багато місця в багажнику, а моделі початкового рівня легко вміщаються в бардачку.

Основне призначення інвертора полягає в перетворенні постійного струму, джерелом якого є АКБ чи генератор, у змінний з одночасним і відповідним збільшенням номіналу напруги. Потужний інвертор у парі з акумулятором великої ємності можна використовувати як автономне домашнє джерело електроенергії у випадку відключення. Таке застосування автоінвертора актуальне у зв’язку з постійними атаками ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури.

Класифікація автомобільних інверторів

Перед придбанням перетворювача напруги потрібно дізнатися про критерії, які допоможуть вибрати пристрій для певних цілей. Вибираючи автоінвертори в Харкові, слід використати ці знання, виходячи з того, де і як ви будете застосовувати цей пристрій.

Джерело живлення

За типом підключення автоінвертори поділяються на ті, що підключаються до прикурювача або безпосередньо до акумулятора. У першому випадку це, як правило, прилади невеликої потужності (до 150 Вт), у другому — значно потужніші. Зустрічаються моделі, що допускають живлення від обох джерел.

Форма синусоїди

Дуже важлива характеристика.

Існує два різновиди автоінверторів:

  • ті, що генерують синусоїду правильної форми;
  • з апроксимованою (ступінчастою) синусоїдою.

Перші мають вищі цінники, але дозволяють живити побутові прилади, чутливі до якості вхідного струму. До інверторів зі ступінчастою синусоїдою можна підключати пристрої, що мають імпульсний блок живлення, наприклад, той же ноутбук.

Номінал вхідної/вихідної напруги

Оскільки акумулятори можуть генерувати напругу різного номіналу (12//24/48 В), інвертори мають підтримувати відповідну напругу на вході. Є моделі, здатні працювати у двох режимах (12/24 чи 24/48), маючи перемикач, але в цьому випадку користувач має самостійно контролювати цей параметр.

Більшість моделей розраховано на видачу побутового номіналу напруги (220 В), але в продажу можна зустріти й більш потужні інвертори (до 600 В).

Потужність

За цією характеристикою класифікація доволі умовна. Головне правило — розрахувати сумарну потужність побутових приладів, які будуть підключатися до інвертора одночасно, та вибрати модель, збільшивши отриману цифру на 10–15%.

У будь-якому випадку, за можливості, варто вибирати більш потужний пристрій. Вибираючи інвертор в каталозі інтернет-магазину Алло в Харкові, ви матимете можливість скористатися системою фільтрів. Це полегшує відсіювання нерелевантних моделей.