Головна Економіка Гаряча лінія у Сокальській ДПІ на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування, Закон...

Гаряча лінія у Сокальській ДПІ на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування, Закон України №1914, інші актуальні питання»

У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування Закон України №1914, інші актуальні питання» .

На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор Сокальської ДПІ Марія Кохан.

Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими питаннями «гарячої лінії»

 

Які терміни проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Законом України від 15 серпня 2022 року №2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, використаної на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» подовжено термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій до 1 березня 2023 року.

 

Чи зобов’язана ФО при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті?

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування Збору шляхом додання до Декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування. Враховуючи викладене, фізична особа, яка виявила бажання задекларувати кошти у національній та іноземній валюті, розміщені на рахунках у банках України, шляхом подання Декларації, зобов’язана документально підтвердити суму задекларованих коштів. При цьому такі документи надаються одночасно з поданням Декларації.

 

Які вимоги до ведення обліку доходів та витрат підприємцями – платниками єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ (Закон України №1914)

Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», що набрав чинності з 01 січня 2022 року,  внесено зміни до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу.

Так, зокрема, передбачено, що платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому підприємці – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

 

Крім того, обговорювались питання щодо подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, подання звітності через електронний кабінет, нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Платники податків одержали повні вичерпні відповіді на запитання.