Головна Економіка Особливості застосування електронних сервісів та  одноразового (добровільного) декларування

Особливості застосування електронних сервісів та  одноразового (добровільного) декларування

Реєстрація програмних РРО.

Днями у Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено зустріч з платниками податків щодо використання програмних РРО, особливостей застосування електронних сервісів, переваг подання звітності в електронному вигляді та одноразового (добровільного) декларування. Зустріч з платниками малого бізнесу проводила начальник Сокальської ДПІ Олена Наумчук та старший державний інспектор Ілона Міщук.

Під час проведення заходу було проінформовано про особливості застосування РРО та програмних РРО, зокрема, наголошено про обов’язок (за певних умов) суб’єктів господарювання при проведенні розрахунків використовувати належним чином зареєстровані РРО або програмні РРО. Також, було наголошено на можливості встановлення програмних РРО на комп’ютер, планшет, смартфон чи інший ґаджет який має операційну систему та підключення до Інтернет, що суттєво скорочує витрати ФОП так як програмне забезпечення для встановлення на ґаджети (розроблене ДПС України) є безкоштовним.

Також було звернуто увагу платників податків на тимчасове відтермінування до 1 січня 2022 року обов’язкового застосування РРО (ПРРО) для ФОП – платників податку 2-4 груп, за виключенням деяких видів діяльності у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Присутнім було роз’яснено алгоритм дій щодо реєстрації ПРРО. Ілона Міщук пояснила, що реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО. ПРРО можна зареєструвати через Електронний кабінет.

Особливу увагу присутніх було сфокусовано на електронних сервісах ДПС та переваг подання звітності в електронному вигляді.

Одним із основних електронних сервісів ДПС є Електронний кабінет платника, який складається з двох функціональних частин: відкритої (загальнодоступної) та приватної (особистий кабінет).

Через відкриту частину Електронного кабінету, вхід до якої можливий без ідентифікації особи, платникам доступна інформація з публічних реєстрів: реєстр страхувальників; дані реєстру платників ПДВ; реєстр платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги ОРО; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами, а також – інформація про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар); перегляд та друк бланків податкової звітності; заповнення декларації про майновий стан і доходи для громадян.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

У приватній частині залежно від типу платника Електронний кабінет надає доступ до наступних сервісів: персоніфікований податковий календар, перегляд облікових даних платника, подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, Пенсійного фонду та статистики, перегляд та друк раніше поданої звітності, перегляд вхідних/вихідних документів, листування з органами ДПС, подання заяв, запитів для отримання інформації та інше.

Олена Наумчук детально зупинилась на перевагах подання звітності в електронному вигляді, зокрема за допомогою Електронного кабінету з використанням розділу Введення звітності.

Також під час заходу докладно інформовано учасників  про запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету з метою стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.

В ході зустрічі посадовець зауважила, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.