Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: Фізична особа –...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: Фізична особа – благодійник може подати заяву, для включення до Реєстру волонтерів, в електронній формі

На виконання вимог Закону України від 16 листопада 2022 року № 2757-ІХ «Про внесення змін до пункту 21 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» щодо вдосконалення порядку включення благодійників – фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації» в частині створення можливості подання фізичними особами – благодійниками заяви про включення/внесення змін до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі – заява) в електронній формі, ДПС доопрацьовано програмне забезпечення ДПС засобами якого відтепер здійснюється прийом та обробка заяви в електронній формі.

Заява в електронній формі може подаватись через Електронний кабінет або іншими засобами комунікацій. Код форми F1308301.

Реєстр електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізичних осіб розміщено за посиланням:

https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_servis_fiz.htm

Отже, наразі фізична особа – благодійник може подати заяву не тільки в паперовій, але й в електронній формі.

Звертаємо увагу, що порядок подання та алгоритм оброби заяви в паперовій формі не змінено.

Відповідно до розділу II Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 19.11.2014 за № 1471/26248, фізична особа – благодійник може подати заяву особисто, поштою або через уповноважену особу.

Якщо фізична особа – благодійник подає заяву особисто, то може її подати до будь-якого органу ДПС, якщо поштою або через уповноважену особу, – то до органу ДПС за основним місцем обліку фізичної особи – благодійника.

Заява в електронній формі подається фізичною особою – благодійником із зазначенням в ній коду контролюючого органу, до якого подається заява. Територія, яка обслуговується таким контролюючим органом, має бути відповідною для адреси місця проживання фізичної особи – благодійника, зазначеної у заяві. Обробка заяв, поданих в паперовій формі, здійснюється працівниками державних податкових інспекцій, до яких подано заяву.