Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: тренінг – практикум щодо...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: тренінг – практикум щодо подання звітності в електронному вигляді, реєстрації та використання ПРРО, одноразового (добровільного) декларування

У Сокальській ДПІ проведено черговий тренінг для платників на тему: “Переваги електронної звітності, практичне застосування”. Під час таких заходів платники мають можливість ознайомитись з інформацією щодо використання електронних сервісів ДПС України та подання електронної звітності.

Старший державний інспектор Лілія Дика надала практичну допомогу у заповненні Декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, а також звернула увагу присутніх на те, що безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет», який працює в режимі реального часу можна скористатися цілодобово, основними перевагами подання платниками податків звітності в електронному вигляді є економія часу на її подання, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, захист від несанкціонованих переглядів та втручань, арифметичний контроль за показниками податкової звітності, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

В приміщенні ЦОП Сокальської ДПІ на спеціально відведеному робочому місці податківці надають платникам методологічну і практичну допомогу у поданні звітності в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету.

Податківці наголошують, що використання сервісу «Електронний кабінет» має великі переваги, особливо в період карантину, та на практиці продемонструють як користуватися Електронним кабінетом, призначенням якого є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.

За допомогою Електронного кабінету платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді, переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата податковий борг, штрафні (фінансові санкції)), пеня, формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету, здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем, здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги.

Лілія Дика зауважила, що користуватися Електронним кабінетом можуть не лише юридичні особи та фізичні особи – підприємці, але й будь-яка особа, яка бажає отримувати адміністративні послуги, консультації, здійснювати розрахунки з бюджетом, замовляти та отримувати довідки, звітувати в електронному вигляді не виходячи з дому.

Крім того, податківець детально ознайомила присутніх з інформацією щодо категорії підприємців, які зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарів, що знаходяться у місці продажу, і підтверджувати такі товари первинними документами.

Окремо Лілія Дика зупинилась на перевагах ПРРО, порядку їх реєстрації та використання, а також проінформувала присутніх про кампанію одноразового (добровільного) декларування.