Головна Економіка Сокальська ДПІ: відповіді на актуальні питання – сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Сокальська ДПІ: відповіді на актуальні питання – сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

У Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області начальник –  Олена Наумчук провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Актуальні питання податкового законодавства».

Пропонуємо ознайомитись з найактуальнішими питання прямого зв’язку.

 Коли сплачують податок на нерухомість юридичні  та фізичні особи?

Юридичні особи сплачують податок на нерухомість щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, авансовими внесками, які відображаються у річній податковій декларації .

Фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення – рішення. Якщо таке повідомлення-рішення не надійшло, то варто звернутися до податкового органу за місцем реєстрації, щоб уникнути нарахувань пені та штрафів.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, потрібно платити один раз на рік. Прострочення сплати платежу строком на 30 днів призведе до автоматичного збільшення суми податку на 10%.

Прострочення платежу на більше ніж 30 днів, збільшить суму податку на 20 відсотків.

 

Якщо платник податків бере участь у воєнних діях, які наслідки невиконання податкових обов’язків?

Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податків, які у зв’язку з наслідками їх безпосередньої участі у воєнних діях не дотримувалися визначених термінів виконання податкових обов’язків, звільняються від відповідальності, передбаченої Податковим кодексом України за невиконання податкових обов’язків, за умови виконання таких обов’язків  протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов’язків.

 

Чи має розрахунковий документ, сформований та виданий програмним РРО, таку ж юридичну силу, як і розрахунковий документ класичного касового апарату?

Визнання розрахункового документу встановлено Законом України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», згідно з яким розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателем електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі(електронний розрахунковий документ)у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових документів або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

 

Якщо платник обрав єдиний податок за ставкою 2 відсотки, чи буде у нього можливість обрати єдиний податок за іншою ставкою впродовж року?

Так, платник єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу не обмежені в праві змінити ставку єдиного податку третьої групи на 3 або 5 відсотків доходу шляхом подання до контролюючого органу заяви про зміну ставки.

При цьому у заяві про зміну ставки суб’єкти господарювання:

– не заповнюють розділ 5.1 “Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування”;

– зазначають у розділі  5.2 «Зміна ставки та групи» у полі «зі ставки» діючу ставку  у розмірі 2 відс, у полі  «на ставку» – обрану ставка у розмірі 3 або 5 відс доходу.

Такі платники єдиного податку мають право змінити ставку 2 відсотки доходу на ставку єдиного податку, яку застосовували  до обрання спрощеної системи з особливостями оподаткування.