Головна Економіка У Сокалі працює комісія з питань детінізації заробітної плати

У Сокалі працює комісія з питань детінізації заробітної плати

У приміщенні Сокальської РДА під головуванням першого заступника голови Сокальської райдержадміністрації Ірини Задолинної 20.04.2017 року відбулося чергове засідання комісії  з питань  легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Засідання проходило за участю начальника Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Наталія Жолудєва та фахівців Сокальського об’єднаного управління ПФУ Львівської області, управління праці та зайнятості населення Сокальської РДА, керівників підрозділів Сокальської РДА.

На засідання комісії було запрошено 30 суб’єктів господарювання, які нараховували та виплачували працівникам у лютому 2017 року заробітну плату у розмірі, меншому за передбачений законодавством рівень мінімальної заробітної плати. Відповідно до наданих підприємцями пояснень основною причиною такої ситуації є тимчасова непрацездатність працівників, неповний відпрацьований робочий день/місяць, прийняття – звільнення працівників в середині місяця.

Начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Наталія Жолудєва вкотре звернула увагу на дотриманні підприємцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, який з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень. Також наголосила на тому, що підвищення розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для переведення працівника на неповний  робочий час чи звільнення працівника. Окрім того, що вимоги щодо оплати праці не нижче мінімального рівня діють щодо кожного працівника незалежно від стажу роботи, освіти та особливостей роботи. У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність.

Підсумовуючи засідання  Ірина Задолинна наголосила, що питання детінізації заробітної плати, легалізації робочих місць та виплати заробітної плати у розмірі меншому за передбачений законодавством рівень перебувають на постійному контролі контролюючих органів та доручила керівникам СГ виплачувати заробітну плату працівникам в розмірі не меншому, ніж встановлений законодавством.

 

Сектор обслуговування платників

Сокальського відділення

Червоноградської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області