Про зміни до податкового законодавства, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, розповіла платникам податків начальник Сокальскої ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Олена Наумчук. Основною темою діалогу стало обговорення застосування з 1 січня 2022 реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) платниками єдиного податку другої – четвертої груп у разі здійснення ними готівкових розрахунків.
Під час заходу начальник ДПІ проінформувала учасників щодо новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та наголосила, які особливості роботи з програмними реєстраторами розрахункових операцій, як встановити і зареєструвати ПРРО. Також акцентувала увагу на можливостях використання безкоштовного програмного рішення для ПРРО від ДПС, яке можна завантажити та встановити на будь-який пристрій (мобільний телефон, ноутбук чи планшет), що дозволить використовувати його як касовий апарат. Цікавив присутніх і порядок реєстрації програмних РРО, подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації ПРРО за формою № 1-ПРРО.
Олена Наумчук проінформувала присутніх про Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 та наголосила, що його повинні вести фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ. Решта “єдинників” можуть не застосовувати такий облік товарів.
Крім цього, посадовець інформувала про розпочату кампанію декларування доходів громадян, отриманих впродовж 2021 року. Зокрема, керівник ДПІ нагадала про обов’язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи виникає у громадян, які протягом 2021 року отримували:
– доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (не є підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність) – це доходи від надання в оренду власного рухомого або нерухомого майна, продажу власного майна, надання платних послуг (репетитор, гувернантка, прибиральниця), тощо;
– доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
– іноземні доходи;
– спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;
– в інших випадках, передбачених законодавством.
Також, під час зустрічі було проінформовано присутніх, що триває кампанія декларування доходів громадян у рамках «податкової амністії», яка дозволяє громадян скористатись правом на легалізацію доходів, з яких раніше не були сплачені податки.