Головна Економіка Зарплата у „конвертах” – майбутнє без гарантій

Зарплата у „конвертах” – майбутнє без гарантій

Чергове засiдання робочої групи з легалiзацiї виплати заробiтної плати вiдбулося 02.11.2017 в Сокальській РДА за участі начальника Сокальського відділення Червоноградської ОДПI Наталії Жолудєвої та  фахівців Сокальського об’єднаного управління ПФУ Львівської області, управління праці та зайнятості населення Сокальської РДА, керівників підрозділів Сокальської РДА.

Запрошені на нараду керівники сокальських підприємств та фізичні особи – підприємці – мінімізатори, які допустили виплату заробiтної нижче законодавчо встановленого мiнiмального розмiру в вересні поточного року.

Кожен керівник підприємства прозвітував про ситуацію, яка склалася та надав пояснення причин виплати найманим працівникам заробітної плати нижче мiнiмального розмiру.

Начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПI Наталія Жолудєва ознайомила присутніх із новаціями податкового законодавства, роз’яснила дiюче законодавство щодо оподаткування заробiтної плати, здiйснення нарахувань на фонд оплати працi та наголосила, що зарплата у  „конвертах” – це майбутнє без гарантій та впевненості в завтрашньому дні. Кожна гривня податку відрахована із заробітної плати, яка надійде в бюджет, впливає на забезпечення працівнику належної пенсії у майбутньому. Не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками та виплата зарплат в «конвертах» є порушенням законодавства про працю.

Керівникам рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо офіційного оформлення своїх працівників, збільшення рівня заробітної плати і дотримання в оплаті праці міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень згідно з чинним законодавством.

Учасникам зустрічі надавались інформаційні матеріали.

 

Сектор обслуговування платників

Сокальського відділення

Червоноградської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області