Питання офіційного працевлаштування завжди було і залишається актуальним. Переважна кількість потенційних найманих працівників розуміє і зацікавлена у офіційному працевлаштуванні. Яке гарантує соціальний захист робітника, право на нормований робочий день, вихідні, відпустки, лікарняні, субсидії тощо.
Приховуючи від держави реальні доходи найманих працівників, працедавці ухиляються від сплати податків. Порушники податкового і трудового законодавства притягуються до адміністративної відповідальності. Деякі з них вже на власному невдалому досвіді переконалися, що рано чи пізно прийдеться відповідати по закону. А за порушення прийдеться викласти кругленьку суму.
Щоб уникнути негараздів в подальшому, нагадуємо роботодавцям і майбутнім працівникам про чинне трудове законодавство, яке є важливим елементом в питанні оформлення легальних трудових відносин.
Слід усвідомити головне, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та без повідомлення територіального органу податкової служби про прийом на роботу.
Оформлюючи нового працівника, суб’єкту господарювання необхідно:
– повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу;
– укласти в письмовій формі трудовий договір;
– створити наказ про прийняття на роботу та зробити запис у трудовій книжці.
Необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника. Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної податкової служби за місцем їх обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повідомлення можна відправити засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб; подати на паперових носіях разом з копією в електронній формі або на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.