ДОЗВОЛИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ АЗС
Ліцензування продажу пального є нововведенням Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», яке передбачає наявність у заявників дозволів з питань охорони праці.
Так як автозаправна станція (далі – АЗС) є потенційно вибухонебезпечним об’єктом, для її законної діяльності необхідно отримати дозволи Державної служби України з питань праці (Далі – Держпраці). Саме АЗС потребує отримання двох дозволів:
- Дозвіл на початок виконання робіт у вибухопожежонебезпечних зонах.
- Дозвіл на експлуатацію обладнання та захисних систем, призначених для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі.
Кожен з вищевказаних дозволів має свої особливості. Наприклад, для отримання дозволу на початок виконання робіт необхідно попередньо провести ідентифікацію об’єкту підвищеної небезпеки та повідомити Держпраці про її результати.
Окрім ідентифікації для кожного об’єкту необхідно розробити план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (ПЛАС), який узгоджується в головних управліннях ДСНС.
Для отримання будь-якого дозволу Держпраці, подається висновок експертизи та заява на отримання дозволу.
Юристи компанії OGP розробили ряд рекомендацій для отримати позитивного висновку експертної установи:
1) проводити серед працівників інструктаж, відповідні навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії;
2) щороку проводити серед працівників спеціальне навчання і перевірку знань нормативно-правових актів, що стосуються охорони праці на об’єкті підвищеної небезпеки;
3) мати технічні паспорти на машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки та провести їх технічний огляд;
4) забезпечити проведення ідентифікації АЗС як об’єкта підвищеної небезпеки у відповідних експертних установах;
5) мати затверджені відповідні нормативні акти з питань охорони праці;
6) створити на підприємстві службу з охорони праці або укласти договір зі спеціалістом.
Для того, щоб не гаяти час в спробах розібратися у великій кількості нормативно-правових документів з питань охорони праці радимо одразу звертатися до спеціалістів у сфері охорони праці, особливо коли це стосується діяльності, пов’язаної з обігом палива. Адже ДФС вже з 1 липня 2019 надсилає «листи щастя» тим, хто провадить торгівлю пальним без ліцензії.
Юридична компанія OGP.UA