Головна Цікаво Фрезерний верховий торф: характеристики та сфера застосування

Фрезерний верховий торф: характеристики та сфера застосування

Тривалі розпади болотної рослинності протягом досить багатьох століть сприяють видобутку природних торф’яних покладів, користь від яких досить відчутна в багатьох галузях, а продукція з торфу заслуговує особливої уваги в силу своєї насиченості і затребуваності.

Відмінності торф’яного походження

Дана корисна копалина, що є своєрідною пластичною і волокнистою масою, за своїм природним походженням поділяють на три види. Видобувається низинний різновид, що знаходиться на глибині боліт і озер, верховий у вигляді поверхневого шару, і перехідний, що поєднує в собі обидва види. Існує класифікація торфу по лісовому, топяному і лісотопяному місцерозташуванню, а також по слаборозклавшомуся, средньорозклавшомуся і сильнорозклавшомуся рівню розкладання. Крім цього, одним з найбільш доступних способів видобутку вважається фрезерний, оскільки основна маса торфу формується переважно на поверхні, і це менш витратна процедура, ніж освоювати дно.

Рекомендації щодо вибору фрезерного торфу

Фрезерний видобуток здійснюється за допомогою пошарової обробки верхнього шару спеціальною технікою, в результаті якої утворюється торф’яна крихта 0,5-10 см, а сама вартість фрезерного торфу безпосередньо пов’язана зі складністю видобутку даної сировини. Залежно від погодних умов і запланованих циклів фрезерування крихта з торфу розподіляється для подальшої реалізації.

Надалі така крихта активно застосовується в енергетиці, як екологічне і якісне паливо, в сільському господарстві в якості ефективного добрива та багатьох інших, не менш важливих галузях. Залежно від потреб завжди можна вибрати різного розміру крихту, необхідну фасовку та обсяг матеріалу. В Україні купити фрезерний торф в мішках або іншій зручній фасовці за прийнятною ціною можна в компанії Житомирторф, що стабільно розвивається, перейшовши за прямим посиланням – https://torf-zt.com/torf-frezernuy/

Основне призначення фрезерного торфу

Завдяки ефективним результатам лабораторних досліджень, компанія Житомирторф пропонує наступні зразки самостійно приготованих розсадних сумішей:

  • Торф’яні субстрати, що поліпшують плідність грунту в парникових і тепличних умовах.
  • Сприятливо впливають на висадку хвойних рослин.
  • Завдяки різним та зручно розрахованим розмірам фрезерної крихти, торф відмінно підходить для домашнього використання з метою вирощування розсади. Таким продуктом успішно вирощують томати і перець, качанні і листові салати, баклажани і капусту, корисну петрушку і селеру, а також безліч інших культур, включаючи квіткові кімнатні декоративні або ягідні рослини.
  • Торф фрезерний – ідеальна сировина для підгодівлі плодових дерев і чагарникових рослин.
  • З торф’яної крихти виготовляються паливні брикети з чудовими тепловіддаючими показниками.
  • Можливе використання в якості знезаражувального підстилкового матеріалу в тваринництві і птицефермерстві.
  • Торф вважається досить непоганим матеріалом для використання в садових туалетах.
  • Унікальні абсорбуючі можливості торфу дозволяють його використання з метою ліквідації періодично виникаючих аварій, що стосуються до екологічних наслідків. Можливо вбирання матеріалом в себе різних масел, хімікатів або нафтопродуктів.
  • Фільтруючі та газопоглинальні якості гарантують якісну фільтрацію стічних споруд.
  • Вологостійкість і теплоізоляційні характеристики сприяють використанню торфу в будівельній сфері, в медичній області – це компонент для якісних ліків або прогрівання лікувальних ванн.

І навіть, перерахувавши ці характеристики, з кожним днем людина знаходить все нове застосування торфу, оскільки вміст в ньому корисних речовин і елементів таблиці Менделєєва рік за роком збільшується, завдяки дивним надрам нашої землі.