Головна Цікаво Функції та основні обов’язки торгових представників

Функції та основні обов’язки торгових представників

Методів просування послуг та товарів дуже багато, один з найпоширеніших і найефективніших – комунікації у форматі торгового представництва. Їх здійснює фахівець відповідного профілю – торговий представник. Він шукає нових покупців та партнерів, веде аналітичну роботу та документацію, працює з уже наявними контрактами. Від компетенції спеціаліста напряму залежать успіх та прибуток компанії.

Основні переваги професії

Вакансії торгових представників користуються чималою популярністю, оскільки професія має багато переваг, а саме:

  • можливість добре заробляти. Торговий представник отримує відсоток від продажу, тому чим більше товару він реалізує, тим вище буде його заробітна плата;
  • вільний графік роботи. Спеціаліст самостійно планує свій робочий день;
  • компенсація витрат на амортизацію власного автомобіля. Багато компаній надають торговому представнику свій транспортний засіб, який повністю обслуговується та ремонтується за рахунок роботодавця;
  • можливість швидкого кар’єрного зростання. Якщо робітник успішно реалізує товари чи послуги, постійно укладає нові контракти на співпрацю з іншими фірмами, його неодмінно помітить та гідно оцінить керівництво.

Торговий представник – це дуже цікава посада, яка, без сумнівів, сподобається активним і комунікабельним людям, які не звикли сидіти в офісному приміщенні з ранку до вечора.

Обов’язки торгових представників

Спеціаліст виконує такі функції:

  • відвідує місця продажу товарів та збирає інформацію щодо того, як вони реалізуються та як представляються покупцеві;
  • шукає нові точки збуту, пропонує різним суб’єктам господарювання співпрацю;
  • веде всю необхідну аналітичну інформацію, складає звіти про результати власної роботи;
  • підвищує положення компанії, яку представляє, створюючи позитивне враження про товар в діловому колі;
  • проводить заходи, які дозволяють зробити продукцію, що реалізується, більш популярною у конкретному населеному пункті або в регіоні;
  • веде запеклу боротьбу з конкурентами за першочергове розміщення свої продукції;
  • проводить різноманітні маркетингові дослідження.

В розпорядженні торгового представника повинно бути авто, оскільки він здійснює пошуки нових клієнтів не тільки в межах одного населеного пункту, але й в інших регіонах.

Вимоги до кандидатів на посаду торгового представника

Компанії розглядають кандидатів від 18 років, з посвідченням водія і гарним здоров’ям. Досвід роботи повинен бути від 2 років. Багато фірм розглядають також тих, хто не має досвіду в даному направленні. Торговим представником може бути тільки та людина, яка вільно спілкується та швидко знаходить мову з іншими людьми, вміє планувати свій час, складати цікаві комерційні пропозиції. Кандидатам, які мають навички холодних, прямих та телефонних продажів, надається перевага.