Головна Цікаво Штрафи за неподання даних про кінцевих власників

Штрафи за неподання даних про кінцевих власників

З прийняттям нових законодавчих норм в сфері протидії відмивання та легалізації доходів, перед юридичними особами постає нове завдання в державній реєстрації актуальних даних про бенефіціарів.

Для цього керівники або представники підприємств мають надати державному реєстратору такі документи:

  1. Заяву про підтвердження інформації щодо бенефіціарних власників.
  2. Структура власності підприємства.
  3. Нотаріальну копію паспорту бенефіціара.
  4. Витяг з торгового реєстру (якщо засновник юридична особа нерезидент).

Відтепер дані про кінцевих власників мають подаватися постійно при будь-якій зміні не тільки інформації про бенефіціара, а й взагалі про підприємство, також додатково щорічно.

Варто пам’ятати, що норма, яка звільняє від подання даних про бенефіціарів у разі, якщо засновники фізичні особи – не дійсна.

Які законодавчо закріплені наслідки неподання інформації про кінцевих власників? Компанія OGP на чолі з провідними юристами надає відповідь на дане запитання.

Перш за все, адміністративна відповідальність, стосується не тільки не подання даних, а й подання з порушенням терміну.

В такому випадку до підприємств застосовуються штрафні санкції у розмірі від 1000 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що еквівалентно розміру від 17 000 грн. до 51 000 грн.

Однак, також існує кримінальна відповідальність за подання державному реєстратору завідомо неправдивої інформації. Настає відповідальність у вигляді штрафу від 5000 до 8000 н.м.д.г., що еквівалентно розміру від 85000 грн. до 136000 грн. Але і це ще не все, адже в таких випадках також можливий арешт до 6 місяців або позбавлення волі до 3 років.

У разі повторних дій щодо подання завідомо неправдивих даних кримінальна відповідальність настає у вигляді штрафу від 136 000 грн. до 170 000 грн., або позбавлення волі до 5 років.

Звичайно кримінальна відповідальність це більше як форма можливого тиску правоохоронних органів на певні “потрібні” підприємства.

У висновку хочемо додати, що необхідно слідкувати за інформацією про затвердження структури власності, адже після затвердження останньої настає трьохмісячний термін для подачі інформації про кінцевих власників. А порушення будь-який строків як ми вже зазначали тягне за собою відповідальність. Зверніть увагу на правильність заповнення інформації про бенефіціарів, адже потім у Вас є лише 3 робочих дні для її виправлення.

Підготовлено юристами OGP.UA