Головна Цікаво В чому різниця між ксеноновими і світлодіодними лампами?

В чому різниця між ксеноновими і світлодіодними лампами?

За статистикою, 40% аварій трапляються саме через погане освітлення. А в погану погоду відбувається таке явище, як “світлова стіна”: видно лише скупчення крапель дощу і туману. Аби запобігти випадковим аваріям, важливим чинником є якісне світло фар.

Ксенонові лампиЛампа ксенонова Lido.ua

Їх ще називають газорозрядними, оскільки вони наповнені інертними газами та парами ртуті. В таких лампах світло випромінює газовий проміжок між двома електродами.

Ксенонові лампи мають дуже яскраве світло з блакитним відблиском, завдяки якому, видимість на дорозі сягає більше 70%. Для вечірніх і нічних поїздок – те, що треба. Тим більше, ксенонове світло не так разить очі, і менше сліпить водіїв.

Ситуації на дорозі бувають дуже непередбачувані, ксенонові лампи https://lido.ua/ua/ksenonovi-7197 допоможуть уникнути небажаних аварій.

Принцип роботи нескладний – блок видає напругу на електроди біля 25000В, в результаті чого формується електрична дуга, яка загоряється і утворюється досить потужний промінь світла.

Великою перевагою є довгий термін служби( приблизно 3000 годин) Щоб порівняти, галогенові лампи робочі до 300 годин! Також ксенонові лампи захищені від ультрафіолетового випромінювання, завдяки пластиковому покриттю фар.

Проте, існують деякі недоліки.

Ксенонові лампи потребують спеціального блоку управління, адже автомобіль не здатний передати потрібну напругу в 2500В.

А також, при потребі заміни ламп, важливо купувати одразу в парі, адже різниця між світлом буде досить помітна.

Проте, навіть з такими незначними недоліками, ксенонові лампи вважаються одними з кращих.

Світлодіодні лампи

Лампи світлодіодні Lido.ua

Світлодіодна лампа— це набір світлодіодів і схеми живлення для перетворення мережевої енергії на постійний струм низької напруги. На світлодіоди має несприятливий вплив висока температура, через це світлодіодні лампи мають теплові елементи розсіювання, такі як радіатори. Саме тому, у них є додаткові вентилятори охолодження.

Світлодіодні лампи https://lido.ua/ua/fari-led-7337 мають довгий термін роботи. Приблизно від 2000 до 50000 год. Ремонту потребують лише в крайньому випадку. Також після включення не потребують додаткового розігріву, а зразу випромінюють необхідну кількість світла.

Освітлення таких ламп особливе – необхідна частина дороги яскраво висвітлюється, а та, яка вимагає затемнення – менше, або взагалі не освітлюється.

Але потрібно розуміти, що ці лампи дорогі. Якщо вийде з ладу, потрібно міняти всю оптичну систему.

Перед рішенням, які лампи встановлювати переконайтесь, що вони підходять для моделі вашого авто у інструкції.