Головна Цікаво Як не стати жертвою шахраїв при роботі за кордоном?

Як не стати жертвою шахраїв при роботі за кордоном?

Шукачі вакансій за кордоном часто не знають, на які деталі треба звертати увагу при працевлаштуванні за кордоном. Найбільш головним аспектом є наявність ліцензії у фірми, на яку ви збираєтесь працювати. Фірма зобов’язана мати всі необхідні документи.

На що треба звертати увагу при виборі вакансій за кордоном?

Шукачі вакансій за кордоном часто не знають, на які деталі треба звертати увагу при працевлаштуванні за кордоном. Найбільш головним аспектом є наявність ліцензії у фірми, на яку ви збираєтесь працювати. Фірма зобов’язана мати всі необхідні документи і ліцензії – за кордоном такі речі мають завжди бути ліцензованими. Відсутність або вичерпаний термін дії ліцензії робить роботу в тій чи іншій фірмі нелегальною, що точно призведе до негативних наслідків в будь-якому прояві.

Які існують способи обману і де треба найбільш пильнувати?

Як виявити шахрая

Шахраї можуть маскуватися під звичайних робітників або менеджерів. Якщо начебто представник фірми викликає сумніви, треба негайно зателефонувати на гарячу лінію або надіслати електронного листа і переконатися, що така людина є членом організації.

Веб-сайт

Також треба звертати увагу на наявність офіційного веб-сайту. Офіційні фірми не мають лише сумнівну сторінку у соціальній мережі. Якщо сайт наявний, він має містити відповідні дані про ліцензії, вартості тих чи інших послуг, а також контакти (з представниками фірми завжди має бути можливість тим чи іншим способом зв’язатися).

Чи є підбір вакансії платним?

Ще одним знаком шахрайства є ті випадки, коли за вакансію вимагають гроші. Згідно із законом, підбір вакансії має бути безкоштовним. Візові збори, проїзд і їм подібні можуть бути платними, однак підбір вакансії – ні.

Яким фірмам не треба вірити?

Також великому сумніву підлягають ті фірми, які за певну суму грошей пропонують самостійно вирішити всі труднощі із документами за вас. По-перше, це є протизаконним, оскільки тільки ви маєте здійснювати всі операції з документами і зборами. По-друге, такі фірми з великою вірогідністю є шахрайськими. І по-третє, якщо такі махінації будуть викриті, вам заборонять в’їзд в країну на певний термін.

Є і такі компанії, що ведуть свою шахрайську діяльність навіть за наявності всіх ліцензій, працюючи нечесними методами. Їхньою головною ціллю є якомога сильніше нажитися на наївних клієнтах.

Підсумки

Наступні пункти треба ретельно перевіряти і дотримуватися таких правил:

  • Перевіряти наявність сайту компанії і його зміст.
  • Ретельно перевіряти сертифікати, документи і ліцензії фірми.
  • В жодному разі не сплачувати ніяких переплат. За відсутністю жодних гарантій ви точно станете жертвою шахрая.
  • Ніколи не сплачувати гроші за підбір тієї чи іншої вакансії, адже це протирічить законодавству.
  • Завжди треба читати і ретельно аналізувати відгуки про організацію.