Головна Економіка Cемінар – тренінг для працівників органів місцевого самоврядування

Cемінар – тренінг для працівників органів місцевого самоврядування

семінар підприємців у Сокалі
семінар підприємців у Сокалі

Нещодавно у приміщенні Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ  ГУ ДФС у Львівській області відбувся тренінг для працівників органів місцевого самоврядування району, на якому фахівці податкової навчали присутніх державних службовців порядку отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи.

Начальник  Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ  Наталія Жолудєва зазначила, що «Електронний кабiнет платника» – це сервiс за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу. Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Модернізований сервіс надає можливість платнику: працювати в ЕКП в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

Громадяни можуть скористатися сервісом «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків та отримати відомості про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (за кожний квартал), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Наприкінці зустрічі очільник податкової звернула увагу присутніх на можливість користування низкою інших електронних сервісів, які запроваджені для платників податків та на переваги подання звітності в електронному вигляді.