Головна Економіка З початку року вже зареєструвалось більше 50 нових підприємців

З початку року вже зареєструвалось більше 50 нових підприємців

У січні – лютому 2017 року  рішення стати бізнесменами прийняли 56 громадян, про це повідомила головний державний інспектор Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Олена Наумчук.

Загалом, станом на 01.03.2017 на обліку в Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ знаходиться 2 840 фізичних осіб-підприємців.

„Пік активності” у зменшенні числа підприємців спостерігався у грудні 2016 року та січні 2017 року і був пов’язаний із впровадженням з 1 січня 2017 року змін у законодавстві. Протягом грудня минулого року прийняли рішення про припинення господарської діяльності 103 фізичних осіб – підприємців, а у січні поточного троку –  170 фізичних осіб – підприємців.

Однак вже у лютому поточного року кількість підприємців, які прийняли рішення «закритися», значно  зменшилась і кількість таких становить 45  підприємців.

При цьому, більшість закритих підприємців не проводили діяльність та декларували нульовий прибуток.

Крім цього повідомляємо, що відповідно до п. 6.1 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 755), контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі:

відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;

відомостей про скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Контролюючі органи здійснюють контроль відомостей, які надійшли стосовно фізичної особи – підприємця з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), у порядку, визначеному п. 3.3 розд. III Порядку (п. 6.2 розд. VI Порядку).

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора в журналі за формою № 7-ОПП (п. 6.4 розд. VI Порядку).

Згідно з п. 6.5 розд. VI Порядку дані про взяття на облік фізичної особи – підприємця передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, в якому фізичну особу – підприємця взято на облік.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 11 Закону № 755 відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

  • безоплатного доступу через портал електронних сервісів до відомостей з ЄДР;
  • оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних відповідно до Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»;
  • безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих, зокрема фізичною особою – підприємцем;
  • документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
  • виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
  • витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
  • суб’єктам приватного права може надаватися прямий доступ до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

Начальник Сокальського відділення

Червоноградської ОДПІ  ГУ ДФС у Львівській області                                               Н.Я. Жолудєва