Головна Економіка На „гарячій лінії” про електронні сервіси та адміністративніх послуги

На „гарячій лінії” про електронні сервіси та адміністративніх послуги

У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія”. На питання, які надходили в ході проведення  сеансу від суб’єктів господарювання з питань застосування електронних сервісів та надання адміністративних послуг надавала роз’яснення завідувач сектору обслуговування платників Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Жукова Богдана Володимирівна.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання, які надійшли у ході проведення заходу.

Питання:  Які електронні сервіси та послуги надаються органами ДФС ?

Відповідь: Сформувати та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також почерпнути іншу корисну інформацію можна, скориставшись сервісами «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків».

Для платників діє загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (спрощено «ЗІР»), який дозволяє здійснювати пошук інформації з проблемних питань, особливостей справляння різних податків і зборів, в тому числі з використанням ключових слів, назв нормативно-правових актів, шляхом перегляду відомостей за певні періоди часу.

Також ДФС України пропонує скористатися наступними сервісами: «Інформація з реєстрів», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані Реєстру волонтерів АТО», «Інформація про максимальні роздрібні ціни», «Система обліку публічної інформації (тестова версія»)», «Реєстр індивідуальних податкових консультацій».

Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань, моментальне реагування на заявлені факти неправомірних дій або бездіяльності працівників служби.

«Декларування громадян» надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді;

Також на веб-порталі відомства розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця».

На сьогодні електронне спілкування, електронні сервіси стали нормою, відсунувши на другий план паперову бюрократію, черги, непорозуміння в спілкуванні тощо.

Питання:  Як отримати достовірну інформацію про свого бізнес партнера?

Відповідь: На офіційному веб-порталі ДФС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці веб-порталу (http://sfs.gov.ua/businesspartner).

Для перевірки інформації щодо наявності податкового боргу у платника податків необхідно ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку.

Зауважимо, що оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Питання: Які документи повинен надати громадянин до органів фіcкальної служби, щоб відмовитися від реєстраційного номера облікової картки платника податків?

Громадянину, який хоче відмовитися від реєстраційного номера облікової картки платника податків, необхідно подати до органу фіскальної служби заяву за формою № 1-П, паспорт, і за необхідності, свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища (імені, по батькові).

Питання: Як громадянину отримати довідку про доходи за відповідний період?

Для отримання запитуваної інформації громадянин може звернутись до контролюючого органу за місцем проживання або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування, подавши Заяву щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за формою №10ДР та пред’явивши паспорт. Відповідь можна отримати протягом трьох робочих днів з дня звернення.

Також функціонує електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Громадянин може сформувати Запит щодо отримання відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді виключно про себе. Формування Запиту здійснюється за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет» (cabinet.sfs.gov.ua).

Запит підписується електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилатися до ДФС.

Після обробки запиту в електронному сервісі «Електронний кабінет» будуть сформовані відомості з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків.