Головна Економіка Нещодавно в Сокальській ДПІ було проведення практикум щодо отримання відомостей з Держреєстру...

Нещодавно в Сокальській ДПІ було проведення практикум щодо отримання відомостей з Держреєстру фізосіб

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

практикум щодо отримання  з Держреєстру фізосіб – платників податків відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний кабінет»

Нещодавно в Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області старшим державним інспектором Лілією Дикою було проведення практикум щодо отримання відомостей з Держреєстру фізосіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний кабінет».

Порядок отримання відомостей з Державного реєстру визначено розділом X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 р. № 822, згідно з яким відомості з Державного реєстру є документом, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи – платника податків (його представника) щодо отримання відомостей з Державного реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в Державному реєстрі.

Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10ДР. Представник додає до заяви за формою № 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Фізична особа – платник податків може отримати відомості з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків  в один із таких способів:

– в паперовому вигляді – шляхом звернення особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою – відповідно до вимог розділу Х Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822;

– в електронному вигляді – шляхом надсилання запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua) (далі – Електронний кабінет).

Вхід до Електронного кабінету можна здійснити з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) фізичної особи будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, хмарного сховища, а також за допомогою застосунку «Дія».

Для отримання відомостей про доходи слід в розділі «ЕК для громадян» Електронного кабінету обрати «Запит про суми виплачених доходів» заповнити необхідні поля форми, здійснити перевірку, підписати та направити запит.

За допомогою електронного кабінету також  можна отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua , а також через офіційний веб-портал Державної податкової служби України https://tax.gov.ua .