Головна Економіка Подання декларацій на отримання податкової знижки

Подання декларацій на отримання податкової знижки

Згідно з пп.170 п. 1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента, у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб, протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподаткованого доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках визначених Податковим кодексом.

Відповідно до пп.3 п.3 ст.166 ПКУ визначено, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув, отримати податкову знижку можуть батьки студентів – контрактників, або працюючі студенти. Витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Подати документи на отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2021 року включно.

Працівниками Сокальської ДПІ систематично надаються консультації платникам податків щодо правильності заповнення декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2020 році.

Акцентуємо увагу на можливості заповнення декларації та надсилання її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»