Головна Економіка Податкова амністія передбачає реалізацію права на участь у ній і її чітке...

Податкова амністія передбачає реалізацію права на участь у ній і її чітке усвідомлення

турнір з шахів

У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування начальник Сокальської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Олена Наумчук провела чергову телефону «гарячу лінію» для платників Сокальщини щодо особливостей одноразового добровільного декларування

Пропонуємо Вашій увазі найцікавіші запитання та відповіді на них.

Питання: Чи потрібно зазначати в одноразовій декларації інформацію про походження активів?

Відповідь: В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених законодавством.

Питання: Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі подання одноразової декларації?

Відповідь: Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання декларації або трьома рівними частинами: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – 01 листопада 2024 року у разі вибору декларантом альтернативної ставки збору. При цьому порядок вибору порядку сплати збору зазначається декларантом самостійно у декларації у розділі ХІІ.

Питання: Чи вважається сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена декларантом у поданій декларації, узгодженою?

Відповідь: Відповідно до п. 11 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, вважається узгодженою.

Питання: Чи має право контролюючий орган здійснити податкову перевірку джерела отримання декларантом коштів, за рахунок яких були придбані задекларовані в одноразовій добровільній декларації активи?

Відповідь: відповідно до п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

При цьому, п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

Кожен, хто зателефонував, отримав вичерпну відповідь на поставлені питання.