Головна Економіка Про нові податкові сервіси – під час зустрічі з платниками податків

Про нові податкові сервіси – під час зустрічі з платниками податків

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області:

Про нові податкові сервіси – під час зустрічі з платниками податків

У Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулася чергова зустріч  начальника інспекції  Олени Наумчук з платниками податків про актуальні питання податкового законодавства.

Начальник інспекції розповіла про новий сервіс, розроблений Державною податковою службою України (далі – ДПС):

Новий сервіс надає можливість громадянам самостійно здійснювати на вебпорталі  ДПС розрахунок сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю з фізичних осіб.

Крім того, новий сервіс сприятиме підвищенню обізнаності громадян та якості сплати податку на нерухоме майно.

«Калькулятор податку на майно» розміщено на вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua ) у блоці «Е-СЕРВІСИ».

Також, платникам було повідомлено, що на вебпорталі ДПС розпочато роботу розділу «Онлайн-навчання».

У фокусі – інформаційні потреби платників податків.

Тут можна отримати:

–         корисну інформацію з податкової тематики;

–         навички заповнення податкової звітності;

–         розуміння оптимальних механізмів сплати податків.

Функціонування «Онлайн-навчання» є інструментом для підвищення комфортності платників при виконанні податкових обов’язків та рівня добровільної сплати податків.

Структура навчального розділу мобільна та сфокусована на потребах платників податків. Розділ «Онлайн-навчання» знаходиться за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

 

Також, Олена Наумчук повідомила про зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг», про механізм сплати податків в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022 та використання структуризованого формату реквізиту «Призначення платежу».

Присутні цікавились, також, реєстрацією та використанням програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), як скористатися правом на податкову знижку, як листуватись з податковою службою через Електронний кабінет платника.

Захід відбувся у форматі конструктивного діалогу. Присутні одержали компетентні та вичерпні відповіді на всі задані питання.