Головна Економіка ПРО УСПІХИ У ТРАНСКОРДОННИХ ПРОЕКТАХ

ПРО УСПІХИ У ТРАНСКОРДОННИХ ПРОЕКТАХ

Як уже інформував «Голос знад Бугу», 22 травня у Сокальському районі побував голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон КарпатиУкраїна» Галина Литвин. Очільник обласної ради оглянув, як у Сокальській центральній районній лікарні проходить реалізація обласного конкурсу мікропроектів. Про хід їх виконання розповіли головний лікар ЦРЛ Роман Швед, його заступник Сергій Касян, голова районної ради Микола Пасько.

Опісля, Олександр Ганущин провів зустріч з головами місцевих рад, депутатами усіх рівнів, громадським активом Сокальщини. На ній йшла мова про реалізацію міжнародних проектів та нові проектні можливості на 2018 рік.
Голова обласної ради розповів, що Сокальський район – другий район на Львівщині, який лідирує у програмі Транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусьУкраїна 2017-2020» у трьох міжнародних проектах.

– Сокальщина отримала перемогу у трьох тематичних цілях, зокрема: СПАДЩИНА – «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» (бюджет проекту 1414765,86 євро, внесок ЄС – 1273289,27 євро, бюджет проекту для української сторони – 323297,44 євро, в т. ч. внесок ЄС – 290967,70 євро, власний внесок – 32329,74 євро).

– ДОСТУПНІСТЬ – «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» (бюджет проекту 2025509,74 євро, бюджет проекту для української сторони – 294577,00 євро, в т. ч. внесок ЄС – 265119,30 євро, власний внесок – 29457,70 євро).

– БЕЗПЕКА – «На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України» (бюджет проекту 1760613 євро, внесок ЄС – 1584551,70 євро, бюджет проекту для української сторони – 252442,00 євро, в т. ч. внесок ЄС – 193992,08 євро, власний внесок – 58449,92 євро).
О. Ганущин наголосив, що кожен проект є важливим для жителів Сокальського району, тому обласна рада фінансово підтримає їх реалізацію.
Голова районної ради Микола Пасько зазначив, що завдяки обласній раді, Сокальщина цьогоріч реалізує 41 мікропроект, в тому числі 9 – в галузі охорони здоров’я.

– За сприяння наших сьогоднішніх високих гостей та спільної роботи команди Сокальської районної ради – приступили до реалізації трьох міжнародних великих проектів Pl BU– UA на загальну суму 870 тисяч євро. Буде збудовано байдаркова станція в Сокалі, дерев’яна оглядова вежа•h=20 м в с. Конотопи, закуплено спорядження, збудовано три комунальні дороги в Савчинській, Опільській сільських, Жвирківській селищній радах, придбано необхідне медичне обладнання, в т. ч. реанімобіль «S» класу», – сказав очільник районної ради Микола Пасько про досягнення Сокальщини у міжнародних проектах.

Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон КарпатиУкраїна» Галина Литвин розповіла про нові проектні можливості на 2018 рік.

Серед них є конкурс для малобюджетних проектів (МБП), який триватиме з 1 серпня до 31 жовтня 2018 р.

«Конкурс буде спрямовано здебільшого на проекти неінвестиційного характеру, які сприяють розвитку співпраці, налагодженню транскордонних контактів, обміну досвідом та соціальним ініціативам у сфері місцевої культури та історичної, культурної та природної спадщини. Також будуть підтримуватись туристичні та культурні заходи, промоція та розвиток спільних традицій прикордонних територій, транскордонна співпраця між школами та вищими навчальними закладами, ініціативи ГО у сфері туризму і культури. Буде створено сприятливі умови для посилення зв’язків між громадами прикордоння. Цей конкурс також передбачає підтримку проектів, пов’язаних із культурною різноманітністю та розбудовою місцевих громад», – зазначила виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна» Галина Литвин. Вона також наголосила, що співпраця зі Сокальщиною в рамках транскордонного співробітництва приносить вимірні результати для громади району».

На завершення зустрічі, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відповів на запитання присутніх, зокрема, щодо ремонту доріг, збереження пам’яток архітектури, пільгових перевезень, добровільного об’єднання територіальних громад. До речі, петицію щодо ремонту дороги «Стоянів – Сокаль», яку підписали понад тисячу осіб, відповідна комісія відхилила.

А з огляду на те, що монетизація пільг на перевезення розбалансовує місцеві бюджети та не враховує інтереси всіх пільгових категорій громадян, Львівська обласна рада просить відновити фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету, та при уточненні показників Державного бюджету України на 2018 рік передбачити для Львівської області субвенцію на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі, не меншій ніж 300 мільйонів гривень. У зв’язку з тим на сесії обласної ради ухвалено звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з Державного бюджету України.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.