Головна Свято Святкування Дня міста Сокаля проходило на площі Січових стрільців

Святкування Дня міста Сокаля проходило на площі Січових стрільців

Традиційно розпочали свято виконанням Державного гімну України, а далі численні гості вітали сокальчан. Серед них вітання та благословення присутнім надав Владика СокальськоЖовківської єпархії Михаїл Колтун, вітали також міський голова Вадим Кондратюк, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, співорганізатор свята – генеральний директор ТРК «Сокаль» Олександр Новацький та ін.

Ще рік тому ми святкували 640 років Сокаля, а цьогоріч уже 920літтям. Чому саме дата писемної згадки помінялася, пояснив науковець Ярослав Книш. Історією Сокаля він цікавиться ще з студентських років. Завдяки копіткій та наполегливій праці йому вдалося знайти документи, які підтверджують що спочатку місто називалось Всеволож і перша писемна згадка про нього датується лютим 1098 р. (про ці дослідження було надруковано в двох попередніх випусках часопису «Голос знад Бугу»). Таким чином, всього за рік ми перестрибнули майже три століття. Я. Книш подарував міському голові Сокаля документ, який засвідчує, що перша згадка про Сокаль датується 1098 роком.

Ще один подарунок Вадим Кондратюк отримав від військовослужбовців, які служать на санітарному катері «Сокаль». Моряки подарували прапор, ідентичний до того, який є на катері. Нагадаємо, 27 вересня 2017 року міський голова підписав Угоду про шефські зв’язки і співробітництво між Сокальською міською радою і військовою частиною А3053 (санітарний катер «Сокаль») ВійськовоМорських Сил України.
Раніше Владика СокальськоЖовківської єпархії Михаїл Колтун освятив новозбудований стадіон у міському парку.

Після офіційної частини відбувся святковий концерт. Відкрити його надали право талановитому музиканту і композитору, який до Дня народження нашого міста написав і записав пісню «Сокальський край», Мирославу Венгелю.

Концертну програму підготували танцювальні та музичні колективи району (солісти Вероніка Левицька, Надія Дуда, Віра Рудик, Володимир Сич, Ольга Шевчук, Тамара Дубенчук, дует Василь та Зоряна Михайлишини, хореографічний ансамбль «Веселка» (керівник Надія Ганіткевич), вокальний гурт «Візерунки» (кер. Галина Климчук), хореографічна студія «Гармонія» Сокальського РНД (кер. Наталя Михайлевич), народний вокальний ансамбль «Любисток» РНД•м. Сокаль (кер. Лілія Конончук).
Також виступили гурти «Гламур», «Шоколадка», DZIDZIO, котрі радували багаточисельну аудиторію своїми цікавими номерами.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.