Головна Свято 112-та річниця з Дня Першої Пластової Присяги

112-та річниця з Дня Першої Пластової Присяги

6 квітня, на площі перед Львів­ським національним університетом імені Івана Франка відбулися заходи з нагоди 112-ої річниці Дня Першої Пластової Присяги.

Пластуни Львівської області від найменших дворічних пташат до найстарших українських скаутів взяли участь в урочистих пласто­вих церемоніалах: пов’язанні хус­ток пташатам і новакам та прий­няття до пластового гуртка. Відтак відбулося складання пластової присяги, надання відзначень за ва­гому пластову та суспільну корисну діяльність, молитва та винесення прапора. Також пластуни пом’яну­ли тих Героїв, які віддали життя за волю України.

Привітали українських скаутів начальник Львівської ОВА Максим Козицький, депутат Львівської об­ласної ради Ростислав Добош, очільники молодіжних організацій.

«Зараз на Львівщині є понад 3,5 тис. пластунів. У нас функціонує 28 пластових осередків, ще чотири от-от запрацюють. Це найбільше серед усіх областей нашої держави.

Минулого року наші пластуни провели рекордну кількість таборів за всю історію – 75! Це означає, що у Львівській області є мотор молодіжного лідерства України.

Дякую пластунам за громадян­ську та людську свідомість, за силу, сміливість та відповідальність чи­нити так, як буде корисно для на­шого суспільства і за те, що навча­єте цього менших. Дякую за те, що ви є справжніми патріотами України.

Пам’ятаємо про тих пластунів, які віддали життя за нашу державу.

Дякуємо нашим захисникам та захисницям, що сьогодні ми змогли зібратися, аби відзначити 112 років з Дня Першої Пластової Присяги», – зазначив очільник Львівської ОВА.

«Пластова присяга сьогодні – це про пам’ять тих, хто тримає для нас небо. І обіцянка майбутнім по­колінням вибороти незалежність України», – наголошують пластуни.

Також в межах заходів відбудуть­ся квести, активності для новаків, ярма­рок, фестиваль та святкова ватра. Окрім того, пластуни покла­дуть квіти до меморіальної таблиці Першій Пластовій Присязі у Львові.

Пластову присягу на вірність Ук­раїні вперше склали 10 юнаків у Львові 12 квітня 1912 року. Тради­ційно цей день вважають днем народження організації. Цього року Національна скаутська організація «Пласт» святкує свою 112-ту річни­цю. Святкування Дня Присяги сим­волізує єдність пластунів по всьому світу та вірність пластовим ідеа­

лам, традиціям та цінностям.

На святкуванні Дня Першої Пластової Присяги були пластуни Сокаль­ської станиці (керівники Ольга Сольвар, Галина Матвіїв, Євген Матвіїв).

 

Підготував Василь СОРОЧУК.