Головна Економіка Шахтарі відправлятимуть вугілля на Трипільську ТЕС

Шахтарі відправлятимуть вугілля на Трипільську ТЕС

У грудні ДП «Львіввугілля» розпочне поставку видобутого вугілля на Трипільську ТЕС, що входить до складу державного підприємства «Центренерго». Цю інформацію підтвердив т. в. о. директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов. За його словами державне підприємство «Держвуглепостач», яке є оператором на ринку постачання вугілля для теплових електростанцій, веде переговори з «Центренерго» на поставки вугілля з ДП «Львіввугілля».

«Мені не зрозуміло для чого на Добротвірську ТЕС везти вугілля зі сходу України чи з Польщі, а не закуповувати наше. Логічно було б продовжувати постачати на Добротвірську ТЕС, котра від нас на відстані 12 км, – коментує Олег Акімов. – Транспортувати вугілля на Трипільську ТЕС, а це приблизно 1000 км, економічно недоцільно».

На думку керівника ДП «Львіввугілля» такі рішення можуть призвести до катастрофічної ситуації для шахтарів.

«Якщо не вдасться налагодити збут нашого вугілля, то буде йтися не лише про скорочення працівників, а й про взагалі ліквідацію шахт. Адже квота, котру нам виділили для Трипільської ТЕС – всього 20 тис. тонн в місяць», – говорить Олег Акімов.

Нагадаємо, що упродовж останніх років вугілля на теплові електростанції постачалось за економічно доцільним механізмом, який передбачав, що ДТЕК поставляє вугілля газової групи на теплоелектростанції ДП «Центренерго» , а частина вугілля, яке видобувають ДП «Львіввугілля» та «Волиньвугілля» відвантажується на Добротвірську і Бурштинську ТЕС (Львівська та ІваноФранківська області, належать ДТЕК «Західенерго»). Так, за повідомленням ДТЕК за 10 місяців 2017 року вона придбала 583,6 тис. тонн вугілля ЛьвівськоВолинського басейну (в середньому 58 тис. тонн на місяць).

З початку грудня цього року ДП «Центренерго» припинило постачати на свої теплові електростанції вугілля газової групи, видобутого на шахтах ДТЕК.

Наш кор.