Головна Економіка ШАХТАРІ ГАЛИЧИНИ – МУЖНІ СЕРЦЯ І СИЛЬНІ РУКИ…

ШАХТАРІ ГАЛИЧИНИ – МУЖНІ СЕРЦЯ І СИЛЬНІ РУКИ…

22 серпня в ДП «Львіввугілля» відбулися урочистості, приурочені професійному святу – Дню шахтаря. Вони розпочалися виконанням Славня та хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих і померлих шахтарів, воїнівзахисників, які віддали своє життя за незалежність України.

Т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов підсумував роботу та окреслив питання розвитку держпідприємства, звернувся зі словами глибокої шани та поваги до ветеранів шахтарської праці та шахтарівучасників АТО, привітавши всіх з Днем Незалежності та Днем шахтаря:

– У день нашого професійного свята традиційно вшановуємо кращих працівників – 292 шахтаря цього року удостоєні державних, галузевих і регіональних нагород та відзнак.

Серед них: указом президента України до Дня Конституції орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджений Михайло Басюк – гірник очисного забою ВП «Шахта «Червоноградська» та присвоєно почесне звання «Заслужений шахтар України» Михайлу Козакевичу – гірникові очисного забою ВП «Шахта «Відродження».

Також указом президента з нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості присвоєно почесне звання «Заслужений гірник України» Олександру Ярмолюку – гірникові очисного забою ВП «Шахта «Лісова».

Знаю, як нелегко видавати кожну тонну вугілля нагора, як тяжко даються метри проходки. 2019 рік складний для Державного підприємства «Львіввугілля». Сьогодні фінансовоекономічне становище вуглевидобувної індустрії залишається нестабільним.
Державна політика не була сприятливою для розвитку вугільної галузі, а непродумані рішення боляче відбивалися на тисячах шахтарських сімей Львівщини. Проблеми з ринками збуту для нашого вугілля не давали можливості вчасно виплачувати зарплату гірникам та вводити у роботу нові лави відповідно до графіку. І в цих непростих умовах чесне і сумлінне виконання своїх професійних обов’язків продемонстрував багатотисячний колектив шахтарів нашого підприємства, колективи допоміжних підприємств, які забезпечують роботу шахт, за що вам, дорогі колеги, велике спасибі.

Вдалося стабілізувати ситуацію, спрацювати на результат. Протягом січнятравня та в липні колективи шахт держпідприємства працювали з виконанням встановлених завдань з вуглевидобутку та проходження гірничих виробок. З початку року в зв’язку у важких гірничогеологічних умовах передумовленими переходом зі штреку в штрек працювала шахта «Великомостівська». Нині колектив природні перепони подолав і з початку серпня вийшов на заплановані показники 600 тонн на добу, а з введенням лави №117 очікується збільшення відвантаження вугільної продукції до 850 тонн на добу.

Стабільно працює двома лавами шахта «Відродження». Успішно видобувається вугілля на «Межирічанській» та «Червоноградській». Шахти «Лісова» та «Степова» мають у роботі лави низькозольного вугілля і забезпечують левову частку товарної продукції держпідприємства. Сьогодні на шахтах в монтажі знаходяться три лави: на «Червоноградській» 363, на «Межирічанській» 378 та 594, ведеться підготовка до перемонтажу лави №168 на шахті «Відродження».

За сім місяців з початку року колективами прохідницьких дільниць пройдено 7650 м розкривних і підготовчих виробок при плані 6990 м, а це + 660 м до плану і + 648 м до відповідного періоду 2018 р. Найвищі результати були досягнуті прохідниками шахти «Лісова». Бригада Михайла Булика при плані 130 м у розвідувальному штреку, комбайном КСП32 проходила 230 м та бригада Петра Крука при плані 55 м проходила 100 м у 182 вентиляційному штреку, комбайном ГПКС.

Налагоджене питання збуту вугілля. Відновлюються партнерські відносини зі збагачувальною фабрикою, що дає надію на стабільне виконання договірних зобов’язань і вчасне відвантаження вугілля до споживача.
Безперечно, ряд актуальних питань потребують систематичного вирішення. Зокрема, питання охорони праці залишаються основними, пріоритетними для нас. Найціннішими є життя і здоров’я кожної людини.

Попри складну ситуацію в державному секторі вугільної галузі, наше підприємство обране єдиним державним підприємством де впроваджується пілотний проект Міжнародної організації праці, спрямований на ризикоорієнтований підхід безпеки та гігієни праці.

Численні навчання, семінари, конференції дають змогу нашим фахівцям переймати досвід інших підприємств, де це вже працює багато років і дає позитивний результат. Першопрохідниками в цій нелегкій справі були працівники шахти «Степова». Вже в цьому році ми плануємо проводити таке навчання працівникам шахти «Лісова».
Час владно змінює життя, але вугільна галузь і надалі є найбільшим джерелом для наповнення бюджетів Червонограда та Сокальського району. Тому хто б щоб не говорив, а регіон напряму залежить від гірників…

Привітали шахтарів начальник відділу вугільної та енергетичної промисловості Департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Мар’ян Мороз, новообраний народний депутат України по виборчому округу №124 Юрій Камельчук (під час його виступу, ветеран шахтарської праці Сергій Ткач попрохав привітати гірників, а не виступати з промовою, адже це – не виробнича нарада. Його підримали оплесками присутні в залі. Словесна перепалка відбулася й з головою Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олегом Турчином. Тоді Ю. Камельчук вибачився за довгий виступ, привітав шахтарів зі святом й покинув урочистий захід), заступник міського голови м. Червоноград Володимир Коваль, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та голова Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Віталій Оніжук.
В. Бойко, звертаючись до гірників, наголосив: «Ваша стабільна робота – це запорука стабільного розвитку Сокальського району. Адже половина районного бюджету – це кошти, які надходять від діяльності вугільних підприємств. Депутати Сокальської районної ради неодноразово приймали відповідні рішення та звернення на підтримку шахтарів, вчасної виплати зарплати та стабільної роботи гірничих підприємств. Велика подяка вам та низький уклін за вашу нелегку працю, яка є запорукою енергетичної безпеки нашої держави».

Гірників також вітали ветеран шахтарської праці, повний кавалер «Шахтарської слави», бригадир вуглевидобувної дільниці шахти «Бендюзька» (19772004) Дмитро Труш та гірник очисного забою шахти «Лісова», «Заслужений гірник України», учасник АТО Олександр Ярмолюк.

Кращим працівникам вручені нагороди та відзнаки «За доблесну шахтарську працю», «Шахтарська доблесть», «Шахтарська слава», «Шахтарська гвардія», відзнаки «Свята Варвара» від Федерації роботодавців ПЕК України, грамоти та подяки Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Червоноградської міської ради, Сокальських райдержадміністрації та районної ради, а також профспілкові відзнаки.

Визнано кращими з врученням грошових премій:
– колектив видобувної бригади, яку очолює Михайло Скалецький (начальник дільниці Андрій Лемеха) шахти «Червоноградська»;
– колектив прохідницької бригади, яку очолює Михайло Булик (начальник дільниці Олександр Титюк) шахти «Лісова»;
– колектив допоміжної загальношахтної дільниці конвеєрного транспорту (начальник Віталій Коваль) шахти «Степова».

А вже 23 серпня президент України Володимир Зеленський своїм указом з нагоди Дня шахтаря за вагомий особистий внесок у зміцнення енергетичного потенціалу держави, забезпечення сталої роботи вугільної промисловості, високий професіоналізм нагородив орденом «За заслуги» III ступеня Андрія Бециля – головного інженера ВП «Шахта «Межирічанська», та присвоїв почесне звання «Заслужений гірник України» Володимиру Яремчуку – електрослюсареві підземному ВП «Шахта «Великомостівська».

І як сказав поетшахтар Богдан Мороз, «Шахтарі Галичини – //Мужні серця і сильні руки, //Із надр землі, із глибини //Ми чорне золото добудем. //Крокуєм гордо крізь роки //І не забракне нам наснаги //До тих скарбів, що зберегли
віки – //Ми знаємо ціну відваги.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.